• Nové

Králický Sněžník a spol. na MTB

7 500,00 Kč
Na rozdíl od sousedních Jeseníků, Králický sněžník kupodivu ještě stále odolává náporu masového turismu, což pochopitelně přitahuje milovníky drsných hor a romantiky. Tu si lze zcela jistě vychutnat i v sedlech kol, jen je třeba občas trochu více přibrzdit. My se ubytujeme v jeho podhůří, v penzionu Kolovna, odkud budeme podnikat jednodenní cyklo výpady. Vyzkoušíme atraktivní traily, které najeli zdejší nadšenci, případně přidáme i některé další. Pokud nám okolí třetího nejvyššího pohoří ČR nebude stačit, je to odtud coby kamenem dohodil do již zmiňovaných Jeseníků nebo do stále ještě poněkud neprofláknutých Rychlebek. Zkrátka ideální základna. Odpoledne se dorazíme třeba tenisem nebo nohejbalem, večer poklábosíme u piva, nebo vám průvodce promítne fotky z bajkových výprav uskutečněných v jiných koutech světa. Ubytování je zajištěno ve 2-4 lůžkových pokojích s polopenzí.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
19.07.20 - 24.07.20 5 7 500,00 Kč
 Odjezd - Příjezdneděle-pátek
Počet

Program:

Odstavec nadpis 1

1. den

Odstavec popis 1

Sejdeme se v penzionu, ubytujeme se a na zahřátí si rovnou můžeme dát snadnější výjezd z Kolovny na chatu Slaměnka. Etapa není dlouhá a ani technicky náročná, určitě stojí za to přibrzdit na chvíli kolo třeba u kaskád Prudkého potoka nebo na Jasaním hřbetu a pokochat se tou nádherou. Uhrančivou přírodou Králického sněžníku s famózními výhledy na jeho hřeben, dorazíme až ke zmíněné chatě. Zájemci si mohou projít nebo částečně dokonce i prošplhat zdejší Stezku v oblacích a z vrcholu nakouknout do království Orlických hor ( ↔ 30 km ↔ 2,5 hod. ↑ 898 m)

Odstavec nadpis 2

2. den

Odstavec popis 2

Po snídani si dáme tzv. Hraniční trail a zlehka nakoukneme k našim polským sousedům. Trasa patří k těm náročnějším, je dost možné, že budeme kola i chvíli tlačit, ale bude to stát za to. Příjemnou odměnou nám bude zastávka na chatě Paprsek. Tohle horské útočiště s ideální polohou na doživotní home office má Kudrna fakt rád a pauzička zde se přímo nabízí. Sjezd do Starého města a poté zpět do Hynčic. ( ↔ 45 km ↔ 5 hod. ↑ 2.180 m)

Odstavec nadpis 3

3. den

Odstavec popis 3

Středně těžká etapa na Císařskou boudu. Tento den nám zprvu naservíruje poměrně těžce stravitelné a technicky náročné stoupání na Kunčickou horu, ovšem pak nás pro změnu čeká lahůdkový cca 4 km dlouhý trail k Medvědí boudě. Opět se dostaneme k Paprsku a posilněni vymazlenými borůvkovými knedlíky (zase je spálíme, žádný strach) dojedeme přes Císařskou boudu do Ostružné. Následovat bude opět gurmánský single trail a cesta ze Starého města zpět do Hynčic. ( ↔ 45 km ↔ 3,5 hod. ↑ 1.158 m)

Odstavec nadpis 4

4. den

Odstavec popis 4

Hóódně těžká etapa přes Kladské sedlo, Schronisko Sniesznik, Malý Sněžník a Klepáč do Dolní Moravy, na kterou jedině s „celopérem“, náhradní duší, lepením a nářadím … Sepisovat závěť určitě není třeba, ale něco nás to stát bude. Na jednu z nejdobrodružnějších bajkových tras v okolí, plnou úžasných trailů a technických pasáží, okořeněnou skvělými výhledy skytajícím se z hřebene Malého Sněžníku a Klepáče, je zkrátka třeba se náležitě připravit, vybavit … i vyspat. Trasu lze nahradit jinou, pohodovější variantou. ( ↔ 35 km ↔ 7 hod. 1.650 m)

Odstavec nadpis 5

5. den

Odstavec popis 5

Auty pro změnu přejedeme do oblasti Rychlebských hor a vyzkoušíme něco ze zdejších trailů, jejichž věhlas již dávno přesáhl hranice ČR. Zkusit se tady dá lecos. Kdo si troufne na Wales - nejnáročnější nejvýše položenou stezku široko daleko? Dáme ji napoprvé? Cha. Nebo si dáme trail Dr. Wiessnera – jediný uměle postavený stoupající trail? Co takhle sjet Velrybu - trail posetý masivními sjízdnými balvany. A nevětší lákadlo nazvané Superflowtrail? No zkrátka si zde smlsneme, o tom žádná.

Odstavec nadpis 6

6. den

Odstavec popis 6

Po snídani se buď již rozjedeme k domovům anebo si dáme něco vlažnějšího na rozloučenou. Třeba pohodový asfaltovo-šotolinový okruh Kateřiny, který bude spíše o poznávání než o sportovních výkonech a během něhož si konečně uděláme pár neroztřesených fotografií ( ↔ 20 km ↔ 1,5 hod. 800 m)

Není v ceně:

dopravu

Strava:

Bez stravy - Výbornou polopenzi máte již v ceně. Během cykloetap se společně občerstvíme v místních hospodách.

Doprava:

Vlastní

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.

Kud-25CZ-202007190501010000

Parametry

Délka
na týden
Kontinent
EVROPA
Měsíc
2020-srpen
2020-červenec
Země
Česká republika