• Nové

Velký okruh tureckou přírodou + východní Turecko

46 500,00 Kč
Bezmála čtyřtisícové bělostné štíty pohoří Tauru, skalní města, kráterová jezera, nádherná turecká příroda a subtropické lesy jež leží na pobřeží Východního Středomoří, které Turci nazývají „Bílé moře“. To je Turecko, země na pomezí dvou kontinentů, kde se nachází historické památky z nesčetných epoch lidských dějin - od samotných počátků naší civilizace, dávných Chetitů, přes Asyřany a antická města až po monumentální seldžucké a osmanské mešity a medresy. Země veliká a neskutečně rozmanitá. Kromě slavných tureckých skvostů vám ukážeme i místa, která nebývají na prvních stránkách turistických průvodců, ale o to zajímavější ve skutečnosti jsou. Naší největší výhodou bude cestování pouze v malé maximálně 8 členné expediční skupině. Jedná se o prodlouženou 20ti denní variantu našeho zájezdu Velký okruh tureckou přírodou, při které navštívíme i Kurdy obývanou východní část země. Pokud máte zájem o kratší 13 denní variantu bez východních oblastí více informací naleznete zde.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
09.10.20 - 28.10.20 19 46 500,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpátek-středa
+
09.10.20 - 28.10.20 19 36 500,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpátek-středa
Počet

Program:

Odstavec nadpis 1

1. – 2. den

Odstavec popis 1

Přílet do Istanbulu (UNESCO), jediného velkoměsta na dvou kontinentech. Návštěva Modré mešity sultána Ahmeda, chrámu Boží moudrosti Hagia Sofia, sultánského paláce Topkapi, Krytého a Egyptského bazaru, Galatské věže a projížďka lodí po Bosporu.

Odstavec nadpis 2

3. den

Odstavec popis 2

Přesuneme se rychlovlakem YHT do centra seldžuckého sultanátu Rum Konye. Vydáme se na prohlídku města během níž zavítáme do Aladinovy mešity a hrobky světce Mevlany.

Odstavec nadpis 3

4. – 5. den

Odstavec popis 3

Přesuneme se do bizarní sopečné krajiny Binbir Kilise, kde se vydáme k ruinám 1001 arménských kostelů. Budeme pokračovat ke kráterovému jezeru Meke hrajícímu všemi barvami, od modré přes zelenou až k sytě žluté. Další den absolvujeme túru po svazích sopky Hasan konyek ruinám byzantského města Viransehir. Projdeme se také krajinou jako z hvězdných válek - kaňonem Ihlara, kolem skalních kostelíků, obydlí místních a lisu na víno až ke skalnímu klášteru Yaprak Hisar.

Odstavec nadpis 4

6. – 7. den

Odstavec popis 4

Naší další zastávkou bude neskutečná sopečná oblast Kappadokie. Vypravíme se na průzkum osmipatrového podzemního města Derinkuye. Zastavíme se u kráterového jezera Nar, které je napájené termálními prameny. Jedním z vrcholů naší výpravy bude světoznámé údolí Gomere (UNESCO). Zažijemezde nezapomenutelný západ slunce na skalním hradě Üçhisarm, túru růžovým údolím kolem skalních hřibů Paşabağ až do skalní vesnice Zelve a dostaneme se i do zapomenutého údolí Soğanli se zvláštními „holubími“ skalami.

Odstavec nadpis 5

8. den

Odstavec popis 5

Přejedeme do vápencového pohoří Taurus a v jeho nejvyšší části Ala Daglari se vydáme na trek až k nevysychajícímu jezeru Dipsiz Gol ve výšce přes 3.000 metrů nad mořem. Budeme se moci kochat krásnými výhledy na nejvyšší horu Tauru Demirkazik.

Odstavec nadpis 6

9. – 10. den

Odstavec popis 6

Podél jižního pobřeží Turecka směrem na západ se přesuneme na tureckou riviéru. Po cestě navštívíme rodný dům svatého Pavla v Tarsu, arménský „dívčí hrad“ Kizkalesi a divoké propasti Nebe a Peklo – „Cennet ve cehennem“. Dále také křižácký hrad ANAMUR na nejjižnějším bodě tureckého pobřeží a nedobytné antické orlí hnízdo Termesos.

Odstavec nadpis 7

11. – 12. den

Odstavec popis 7

Strávíme tři noci ve slavných Kádirových stromových domech v Olymposu na turecké riviéře. Odpočineme si u moře a prozkoumáme zajímavosti okolí. Jako je antické město Kekova, potopené při zemětřesení pod hladinu moře nebo městečko Myra, působiště svatého Mikuláše. Projdeme se nenáročnou túrou borovým subtropickým lesem k přírodní plamenům Yanartas, které se staly předobrazem Chiméry, dávné příšery.

Odstavec nadpis 8

13. den

Odstavec popis 8

Přesun nočním autobusem na východ a pokračování dobrodružství v tureckém Kurdistánu.

Odstavec nadpis 9

14. den

Odstavec popis 9

Ubytujeme se poblíž neoficiálního centra tureckých Kurdů DIYARBAKIRU. Absolvujeme prohlídka měst s nejdelšími hradbami na světě, nejstarší mešitou v Turecku a zdobenými paláci. Pokusíme se, možná jako jedni z posledních Evropanů, spatřit hrad HASANKEYF dříve, než nenávratně zmizí pod hladinou gigantické přehrady na řece Tigris.

Odstavec nadpis 10

15. - 16. den

Odstavec popis 10

Absolvujeme okruh po bájné planině TUR ABDIN – „Hory služebníků Božích“, centru syrské křesťanské menšiny v Turecku. Podle situace navštívíme klášter sv. Jakuba v BARIŠTEPE, kostel p. Marie v ANITLI (z 1. století n.l.), či skalní klášter sv. Augena u GIRMELI. Zavítáme i do opevněné vesnice Kaleçik známé z románů Karla Maye, kde Kara ben Nemsi potkal Maru Durimu. Uvidíme i údajně nejstarší přehradu na světě u římského vojenského tábora DARA a přenocujeme ve fascinujícím kamenném městě MARDIN s mnoha mešitami, medresami, křesťanskými kostely a s neuvěřitelně rušným bazarem.

Odstavec nadpis 11

17. - 18. den

Odstavec popis 11

V národním parku TEKTEK, budeme obdivovat jedny z nejstarších památek na lidskou civilizaci. Například studnu, kde Mojžíš potkal svou manželku Zeborah, či město ŞUYAB, kde s ní pak léta žil. Pokračovat budeme do asyrské svatyně Bohů slunce a měsíce v YAĞMURLU. U vesnice HARRAN poznáme místo, kde zahynul Cézarův kolega triumvir Crassus a kde o pár století později vznikla nejstarší univerzita na světě. Necháme se uchvátit pravděpodobně nejstarší lidskou stavbou na světě vůbec, megalitickou svatyní GÖBEKLI TEPE z 10. tisíciletí před n.l. Dvě noci strávíme v ŞANLI URFĚ, starověké Edesse, posvátném místě muslimů, křesťanů i židů, místě, kde se narodil prorok Abrahám a kde poutníci navštěvují posvátný okrsek Gölbaşi s mešitami, zahradami a bazary.

Odstavec nadpis 12

19. - 20. den

Odstavec popis 12

Vyrazíme k posvátné řece EUFRAT a užijeme si koupání pod největší tureckou přehradou. Závěrem naší expedice se vrátíme zpátky do hor k památkám na království Komaněnců, hrobce Karakuš, mostu císaře Septima Severa a královskému hradu Arsameia. Ale hlavně budeme pozorovat magický západ slunce a daleké výhledy na posvátné hoře NEMRUT poseté obřími kamennými hlavami. Poslední den se přesuneme přes Eufrat na letiště do Diyarbakiru a z pohádky 1001 noci se vydáme zpátky do Evropy.

Není v ceně:

zpáteční letenku v ceně od cca 10.000 Kč (včetně tax) stravování

zpáteční letenku v ceně od cca 10.000 Kč (včetně tax) stravování

Strava:

Bez stravy - Stravování je kromě tří večeří a snídaní ve stromových domech ve vlastní režii. Každý den bude v blízkosti ubytování řada restaurací, kde bude možné dát si cenově přijatelné a dobré jídlo. Turecká kuchyně je vyhlášená a jídlo v Turecku není dražší než u nás, nedoporučujeme tedy vozit potřeby na vaření, či větší zásoby jídla.

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Odlet bude upřesněn

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.

Kud-330B-202010091901020000

Parametry

Délka
na déle než dva týdny
Kontinent
EVROPA
Měsíc
2020-listopad
2020-září
2020-říjen
Země
Turecko