• Nové

Estonsko - po zemi i po moři

16 500,00 Kč
Estonsko, malá země na severu Evropy ukrytá společně s Litvou a Lotyšskem pod pojmem Pobaltí nám představí řadu svých běžným turistům skrytých pokladů. Vydáme se na ostrov Saaremma, který byl až do roku 1992 uzavřenou vojenskou oblast nepřístupnou cizincům, ale i mnoha místním obyvatelům. Připravte se pouze v malé expediční skupince (6 - 13 účastníků) objevit hluboké lesy, tajemné sovětské základny i středověké hrady. Drsné estonské pobřeží pak prozkoumáme lehce netradičním způsobem, a to z paluby seakajaku. Atmosféra ostrova, liduprázdné pláže, divoké bažiny a chráněné oblasti, ve kterých se prohánějí losy, lišky i divočáci prohloubí váš zážitek z našeho jedinečného dobrodružství.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
21.08.20 - 30.08.20 9 16 500,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpátek-neděle
Počet

Program:

Odstavec nadpis 1

1. – 2. den

Odstavec popis 1

Z Brna vyrazíme kolem poledne směrem na sever. Čeká nás přejezd celého Polska a Lotyška. V brzkých ranních hodinách, vlastně nejlépe těsně před východem slunce, dorazíme na Horu křížů. Ranní fotografování na jednom z nejsakrálnějším míst Litvy je opravdovým zážitkem. Poté bude naše cesta pokračovat na estonský ostrov Saaremaa, kde bychom měli být kolem oběda. Odpoledne strávíme návštěvou místního hradu a večer si zpříjemníme piknikem na nejjižnějším místě ostrova, na poloostrově Saare.

Odstavec nadpis 2

3. den

Odstavec popis 2

Národní park Vilsandi je jedním z nejstarších v Estonsku a tvoří ho několik stovek malých ostrovů, stejně jako částí Saaremy. Centrum NP tvoří ostrov Vilsandi, na který vyrazíme pěšky. Přestože se jedná o ostrov, dá se na něj dojít skoro „suchou“ nohou, i když hodně záleží na výšce hladiny moře. Nejdelší pěší putování této cesty měřící 22 kilometrů. Večer pak zamíříme na útes Panga, jenž je se svými 20 metry nejvyšší na ostrovech, kde si vychutnáme západ slunce.

Odstavec nadpis 3

4. – 6. den

Odstavec popis 3

Dopoledne navštívíme unikátní kráter v Kaali, který v minulosti sloužil jako posvátné místo a malé muzeum s funkčními mlýny v Angle. Odpoledne si vyzvedneme mořské kajaky v přístavu Muratsi. Bude následovat instruktáž, ale není se čeho bát, kajaky je v celku lehké ovládat a Baltské moře je mělké. Většinu cesty také uvidíme na dno a budeme tak moci prakticky kdykoliv „vystoupit“. Další dva dny strávíme pádlováním kolem pobřeží ostrova a spaním v tábořištích mimo civilizaci. První noc přespíme na poloostrově Tirbi Saar (8 km) a druhý u vesnice Sutu (20 km). Naši cestu na kajacích zakončíme dopoledne šestého dne kousek od městečka Sandla (10 km). Odpoledne vyrazíme do města Pärnu, kde se odměníme za tři dny na moři.

Odstavec nadpis 4

7. den

Odstavec popis 4

Ráno se pustíme do prozkoumání národního parku Soomaa na pevnině, čeká nás procházka bažinou Riisa (5 km) a pro odvážlivce i koupel v jedné z hlubokých tůní. Cestou na server navštívíme hřbitov sovětských aut v Järva-Jaani, kde najdeme stovky vraků rozličných vozidel. Ve městě Rakvere, centru mastného průmyslu země, si můžeme dát burger z místního hovězího a projdeme si hrad. Tajemnou atmosféru nasajeme v přístavu Hara, který sloužil jako tajná základna sovětským ponorkám. Večer strávíme na poloostrově Juminda.

Odstavec nadpis 5

8. den

Odstavec popis 5

Začneme svižnou procházkou v národním parku Lahemaa, kde si projdeme 6 km dlouhou stezkou skrze bažinu Viru. Další zastávkou již bude hlavní město Estonska Tallinn (UNESCO). Odpoledne pak strávíme procházkou městem a večer ochutnávkou místních palačinek i dalších pochutin.

Odstavec nadpis 6

9. – 10. den

Odstavec popis 6

Pro zájemce bude připraven výlet do opravdu unikátního muzea zvaného Lennusadam (Přístav hydroplánů), pro zbytek skupiny volno a možnost užít si malebné uličky města Tallinn. S možností navštívit třeba kostel Sv. Olafa, muzeum Niguliste nebo pravoslavný Chrám svatého Alexandra Něvského. Ve večerních hodinách se vydáme na noční cestu zpět do ČR, kam dorazíme zhruba kolem poledne.

Není v ceně:

volitelné vstupy do muzeí a památek (cca 40 EUR)

Strava:

Bez stravy - Po celou dobu zájezdu se každý stravuje z vlastní či dokoupených zásob. Přestože navštívíme minimálně tři místní restaurace a ochutnáme lokální speciality, většinu času strávíme mimo civilizaci. Zásoby si zajistíme pravidelnými nákupy, ale je nutné mít vlastní vybavení na vaření. Pokud bude přát počasí, tak řadu večerů strávíme u ohně a místní „špekáčky“ stejně jako jiné pochutiny, nejsou rozhodně k zahození.

Doprava:

Autobusem

Odjezdová místa:

Brno - Zvonařka

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.

Kud-224-202008210901040000

Parametry

Délka
na dva týdny
Kontinent
EVROPA
Měsíc
2020-srpen
2020-září
Země
Estonsko