• Nové

Jordánsko

30 900,00 Kč
Naše putování si vybralo dva úseky z Jordánského trailu, dálkové trasy, spojující přes celou délku Jordánska Um Qais na severu s Akabou na jihu. Trejl prochází různorodou krajinou a půvabnými zákoutími. Od lesy porostlé pahorkatiny na severu, budeme putovat drsnými kaňony, soutěskami a skalními stěnami s vyhlídkami na údolí řeky Jordán, míjet růžové pískovcové skály pohádkové Petry, barevné písky a skalní věže monumentálního vádí Rum, abychom skončili v průzračně čistých vodách Rudého moře. Pěší chůzí napříč Jordánskem se vydáme na cestu hlubokou historií a mnohovrstevnou kulturou. Je to příležitost seznámit se s různými civilizacemi, které otiskly svoji stopu do zdejší země. Nápad, přejít napříč Jordánsko, není nový. Po tisíce let starověké stezky a obchodní trasy křižovali území dnešního Jordánska. Jordánsko bylo centrem „Královské cesty“, důležité obchodní tepny, spojující Egypt s Akabou a pokračující na sever do Damašku. Tato stezka byla využívána od nepaměti Moábity, Edomity a Ammánci, ale v posledních stoletích před naším letopočtem rozšířili Nabatejští obchodníci trasu až do Asie a jižní Arábie a z Jordánska učinili centrum svého království, s Petrou jako diamantem v královské čelence. Po vládě Nabatejců přichází Římská říše, která pokračovala ve využívání těchto obchodních tras jako součásti silniční sítě na Blízkém východě. Putovat Jordánskem pěšky je tak starý nápad jako starověké stezky. Po tisíce let cesty sloužily obchodu a komunikaci mezi odlehlými komunitami lidí. Tu samou činnost dnes provádějí baťůžkáři, odměnou jsou jim zážitky, seznámení se s krásami zdejší krajiny a dokonalé splynutí s všehomírem.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
17.10.20 - 02.11.20 16 30 900,00 Kč
 Odjezd - Příjezdsobota-pondělí
+
17.10.20 - 02.11.20 16 19 900,00 Kč
 Odjezd - Příjezdsobota-pondělí
Počet

Program:

Odstavec nadpis 1

1. den

Odstavec popis 1

Přílet do Ammánu, transfer do hostelu v centru města.

Odstavec nadpis 2

2. den

Odstavec popis 2

Poznávací výlet na antické památky do Jeraše, seznámení s Ammánem.

Odstavec nadpis 3

3. den

Odstavec popis 3

Transfer do Dany přerušený koupačkou v Mrtvém moři (Sodoma a Gomora), nakouknutím do kaňonu Mujib (jordánský Grand kaňon) a prohlídkou křižáckého hradu Karak (spojeno s Balduinem a Saláhudínem).

Odstavec nadpis 4

4. - 7. den

Odstavec popis 4

Čtyřdenní trek Dana - Petra: Jeden z nejvíce oceňovaných úseků dálkové trasy napříč Jordánskem, společností National Geographic vyhlášený jako jeden z 10 nejpěknějších treků na světě. Trasa padá z vysoko položené náhorní plošiny do údolí Jordánu (vádí Araba) a šplhá zpět do hor, procházející tak několik klimatických zón a rozličné ekosystémy, ukryté na dně kaňonů. Dramatický labyrint skal, kaňonů a údolí odhaluje širokou škálu geologie regionu. Scenérie se rychle mění, v rozsahu od majestátních a epických horských vrcholů po bukolickou mírumilovnou krajinu, a každých pár kilometrů se mění krajinný ráz: v žádném okamžiku není krajina monotónní. Přírodními atrakcemi nabídka nekončí, trasa vede do Nabatejského mistrovského díla, Petry. Skalní město nabízí, samo o sobě, příležitost k průzkumu na několik dní, a krátký úsek trans Jordánského treku vám předvede pouze hrstku z pozoruhodností Petry a poskytne pouze východisko k poznání oblasti do hloubky. Jen hrstka dálkových treků vám nabídne tak působivou scénu jako toto místo, nebo končí takovou odměnou jako je návštěva Petry. (1. den: 23,5 km, 8 hod., 2. den: 14 km, 7 hod., 3. den: 23 km, 8 hod., 4. den: 12,5 km, 4 hod.)

Odstavec nadpis 5

8. den

Odstavec popis 5

Důkladnější prohlídka Petry. Odpoledne přejezd do vesnice Humeima, pochod 10 km na tábořiště Jabal Kharazeh.

Odstavec nadpis 6

9. - 13. den

Odstavec popis 6

Pětidenní trek vádí Rum – Rudé moře: vádí Rum je jednou z nejkouzelnějších přírodních zajímavostí Blízkého východu a rozhodně je zlatým hřebem všech výletů do Jordánska. Vádí samo je jedním ze série paralelně se táhnoucích zemských zlomů, vytvářejících údolí v písečné poušti jihu země. Tato údolí rámují charakteristické žulové, čedičové a pískovcové hory, zvedající se až 800 m na pouštní dno. Krajina během tisíciletí zvětrala do baňatých domů a podivuhodných hřebenů a textur, takže nejvíce připomíná roztavený vosk. Dna údolí, z jemného žlutého a červeného písku, vytváří dojem, že zdejší hory jsou pouhými ostrovy usazenými ve vyschlém moři. Rozervány sítí kaňonů a roklin, přehrazené přírodními skalními mosty a zavodněné skrytými prameny nabízejí poušť a hory skvostný terén pro několikadenní trek. Třebaže jde o vyprahlou, otevřenou poušť, oblast vádí Rum není v žádném případě vylidněná. Vádí Rum a jeho okolí, kromě stanů polonomádských beduínů, roztroušených po poušti, ukrývá několik moderních vesnic, včetně osady Rum, ležící v samém srdci stejnojmenného údolí. Etapa končí na pláži Rudého moře a vkročení do jeho vln tak tvoří parádní závěr celého pouštního dobrodružství. (1. den: 16 km, 6 hod., 2. den: 12 km, 4 hod, 3. den: 20,5 km, 7. hod, 4. den: 26 km, 9 hod., 5. den: 18,5 km, 7 hod.)

Odstavec nadpis 7

14. den

Odstavec popis 7

Odpočinek u moře, odpoledne transfer do Ammánu. Na jižním výběžku Jordánska se v oblasti mírného klimatu a krásné pobřežní krajiny Rudého moře nachází skvělé místo pro cachtání v moři. Slunce mihotající se na vlnách a pableskující pestrobarevná hejna ryb pod hladinou jsou úžasným kontrapunktem pouštních krajin Petry a vádí Rum.

Odstavec nadpis 8

15. den

Odstavec popis 8

Celodenní poznávací výlet k pouštním zámečkům Azraq, Kharana a Amra, znovuobjevení posledně jmenovaného, v roce 1898, moravským orientalistou Aloisem Musilem představovalo obrovskou senzaci, neboť fresky v zámečku nalezené vůbec neodpovídaly představám o vývoji arabské kultury.

Odstavec nadpis 9

16. den

Odstavec popis 9

Poznávací a výlet na biblickou horu Nebo (Mojžíšova hora) a do „města mozaik“ Madaby. Poslední nákupy před cestou domů.

Odstavec nadpis 10

17. den

Odstavec popis 10

Odlet do ČR.

Není v ceně:

, k Mrtvému moři a Madaby ve výši cca 1.350 Kč fakultativní noční návštěvu Petry - Petra by night ve výši cca 750 Kč

, k Mrtvému moři a Madaby ve výši cca 1.350 Kč fakultativní noční návštěvu Petry - Petra by night ve výši cca 750 Kč

letenku v ceně od cca 11.000 Kč včetně tax stravu (mimo snídaně v hotelech) Jordan pass (vízum, vstupy do Petry, vadi Rum, Jeraše …) ve výši cca 2.350 Kč vstupy do rezervace Dana, kaňonu Mujib

letenku v ceně od cca 11.000 Kč včetně tax stravu (mimo snídaně v hotelech) Jordan pass (vízum, vstupy do Petry, vadi Rum, Jeraše …) ve výši cca 2.350 Kč vstupy do rezervace Dana, kaňonu Mujib

Strava:

Bez stravy - V hotelech bývá v ceně ubytování snídaně. V civilizaci je spousta možností si nějaké jídlo obstarat, od obchůdků až po restaurace. Na trecích se budeme stravovat převážně ze svých zásob. Pro první etapu jsou potřeba zásoby na 4 dny, pro druhou etapu zásoby na 5 dní. Pro druhou etapu si pošleme zásoby do depozitu v Petře. Vařit si budeme na plynových vařičích, bomby koupíme po příletu v Ammanu. Ne každý musí mít hořák, vařiče lze jednoduše sdílet. Šlo by uvařit si na ohýnku, znamená to však námahu navíc… Aby se z nás nestaly muly, stačí nést skutečně jen skromné dávky, tzn. na snídaně 150 g ovesných vloček, na oběd 200 g sladkého musli, na svačinu nějakou energetickou tyčinku a na večeři 150 g kuskusu, bulguru, pohanky a do toho třeba kousek salámu. Možná trochu zhubnete, ale o to lehčeji se vám půjde :-)

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Odlet bude upřesněn

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.

Kud-821-202010171601020000

Parametry

Délka
na dva týdny
Kontinent
ASIE
Měsíc
2020-listopad
2020-říjen
Země
Jordánsko