• Nové

Velký okruh tureckou přírodou

19 700,00 Kč
Bezmála čtyřtisícové bělostné štíty pohoří Tauru, skalní města, kráterová jezera, nádherná turecká příroda a subtropické lesy jež leží na pobřeží Východního Středomoří, které Turci nazývají „Bílé moře“. To je Turecko, země na pomezí dvou kontinentů, kde se nachází historické památky z nesčetných epoch lidských dějin - od samotných počátků naší civilizace, dávných Chetitů, přes Asyřany a antická města až po monumentální seldžucké a osmanské mešity a medresy. Země veliká a neskutečně rozmanitá. Kromě slavných tureckých skvostů vám ukážeme i místa, která nebývají na prvních stránkách turistických průvodců, ale o to zajímavější ve skutečnosti jsou. Naší největší výhodou bude cestování pouze v malé maximálně 8 členné expediční skupině. Zájezd je možné absolvovat v prodloužené 20ti denní variantě, při které navštívíme i turisticky méně navštěvovanou, Kurdy obývanou východní část země. Více informací zde.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
09.10.20 - 21.10.20 12 19 700,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpátek-středa
+
09.10.20 - 21.10.20 12 26 700,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpátek-středa
Počet

Program:

Odstavec nadpis 1

1. – 2. den

Odstavec popis 1

Přílet do Istanbulu (UNESCO), jediného velkoměsta na dvou kontinentech. Návštěva Modré mešity sultána Ahmeda, chrámu Boží moudrosti Hagia Sofia, sultánského paláce Topkapi, Krytého a Egyptského bazaru, Galatské věže a projížďka lodí po Bosporu.

Odstavec nadpis 2

3. den

Odstavec popis 2

Přesuneme se rychlovlakem YHT do centra seldžuckého sultanátu Rum Konye. Vydáme se na prohlídku města během níž zavítáme do Aladinovy mešity a hrobky světce Mevlany.

Odstavec nadpis 3

4. – 5. den

Odstavec popis 3

Přesuneme se do bizarní sopečné krajiny Binbir Kilise, kde se vydáme k ruinám 1001 arménských kostelů. Budeme pokračovat ke kráterovému jezeru Meke hrajícímu všemi barvami, od modré přes zelenou až k sytě žluté. Další den absolvujeme túru po svazích sopky Hasan konyek ruinám byzantského města Viransehir. Projdeme se také krajinou jako z hvězdných válek - kaňonem Ihlara, kolem skalních kostelíků, obydlí místních a lisu na víno až ke skalnímu klášteru Yaprak Hisar.

Odstavec nadpis 4

6. – 7. den

Odstavec popis 4

Naší další zastávkou bude neskutečná sopečná oblast Kappadokie. Vypravíme se na průzkum osmipatrového podzemního města Derinkuye. Zastavíme se u kráterového jezera Nar, které je napájené termálními prameny. Jedním z vrcholů naší výpravy bude světoznámé údolí Gomere (UNESCO). Zažijemezde nezapomenutelný západ slunce na skalním hradě Üçhisarm, túru růžovým údolím kolem skalních hřibů Paşabağ až do skalní vesnice Zelve a dostaneme se i do zapomenutého údolí Soğanli se zvláštními „holubími“ skalami.

Odstavec nadpis 5

8. den

Odstavec popis 5

Přejedeme do vápencového pohoří Taurus a v jeho nejvyšší části Ala Daglari se vydáme na trek až k nevysychajícímu jezeru Dipsiz Gol ve výšce přes 3.000 metrů nad mořem. Budeme se moci kochat krásnými výhledy na nejvyšší horu Tauru Demirkazik.

Odstavec nadpis 6

9. – 10. den

Odstavec popis 6

Podél jižního pobřeží Turecka směrem na západ se přesuneme na tureckou riviéru. Po cestě navštívíme rodný dům svatého Pavla v Tarsu, arménský „dívčí hrad“ Kizkalesi a divoké propasti Nebe a Peklo – „Cennet ve cehennem“. Dále také křižácký hrad ANAMUR na nejjižnějším bodě tureckého pobřeží a nedobytné antické orlí hnízdo Termesos.

Odstavec nadpis 7

11. – 12. den

Odstavec popis 7

Strávíme tři noci ve slavných Kádirových stromových domech v Olymposu na turecké riviéře. Odpočineme si u moře a prozkoumáme zajímavosti okolí. Jako je antické město Kekova, potopené při zemětřesení pod hladinu moře nebo městečko Myra, působiště svatého Mikuláše. Projdeme se nenáročnou túrou borovým subtropickým lesem k přírodní plamenům Yanartas, které se staly předobrazem Chiméry, dávné příšery.

Odstavec nadpis 8

13. den

Odstavec popis 8

Poslední zastávkou bude centrum turecké riviéry Antalya, odtud se letadlem navrátíme domů.

Není v ceně:

zpáteční letenku v ceně od cca 7 000 Kč (včetně tax) stravování

zpáteční letenku v ceně od cca 7 000 Kč (včetně tax) stravování

Strava:

Bez stravy - Stravování je kromě tří večeří a snídaní ve stromových domech ve vlastní režii. Každý den bude v blízkosti ubytování řada restaurací, kde bude možné dát si cenově přijatelné a dobré jídlo. Turecká kuchyně je vyhlášená a jídlo v Turecku není dražší než u nás, nedoporučujeme tedy vozit potřeby na vaření, či větší zásoby jídla.

Doprava:

Vlastní

Odjezdová místa:

Odlet bude upřesněn

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.

Kud-330A-202010091201010000

Parametry

Délka
na dva týdny
Kontinent
EVROPA
Měsíc
2020-listopad
2020-září
2020-říjen
Země
Turecko