KANÁRSKÉ OSTROVY - TENERIFE + ostrov Gomera

23 900,00 Kč
Ostrovy, které mají jméno podle psů, a samy daly jméno zpívajícím ptákům, jsou místem, které by měl navštívit i cestovatel, jenž se domnívá, že kromě přeplněných pláží a hotelových komplexů nemají co nabídnout. Náš okruh totiž takové zažité klišé vyvrací. Místo slunečníků nabízí třetihorní deštné pralesy, místo okukování německých turistek předkládá pozorování velryb, místo výškových hotelů nabízí aktivní i vyhaslé sopky, včetně nejvyšší hory celého Španělska a třetí nejvyšší sopky celého světa. Nevynechává starobylá centra, jejichž architektura se stala vzorem při budování měst v Latinské Americe. A dojem zkrášluje obrovskými dračinci, kvetoucími strelicemi nebo stromovými kaktusy. Nezapomíná však ani na koupání a slunění. Vydejte se s námi po stopách Kryštofa Kolumba na objevnou cestu po ostrovech uprostřed Atlantiku. http://www.cestovkapohoda.cz/zajezd/499916-kanarske-ostrovy-tenerife-ostrov-gomera/ Popis dopravy: z Prahy
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
05.10.20 - 12.10.20 7 23 900,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpondělí-pondělí
Počet

Program:

1. den

Sraz na terminálu II na letišti Václava Havla v Praze (čas odletu bude stanoven v pokynech). Odlet na Kanárské ostrovy. Let z Prahy trvá přibližně 5 hodin. Přílet na ostrov Tenerife. Ubytování. Stravování začíná večeří.

2. den

Odpočinek u moře.

3. den

Okruh ostrovem Tenerife – cesta tajemnou Atlantidou s připomínkami stop po záhadném národě Guančů: NP Caňadas (lávová pole, sopečná kaldera, skalní útvary) a fakultativně výjezd lanovkou na vrchol sopky Pico de Teide (3 700 m n. m., nejvyšší hora Španělska i Atlantiku, měřeno od mořského dna jde o třetí nejvyšší sopku světa cca 25 €), cesta vyhlídkovou silnicí západem ostrova přes pohoří Teno – vyhlídky na Gigantické útesy, které kolmo spadají do moře z výšky 600 m. Zastávka v bývalé pirátské vesnici Masca (úchvatná horská scenérie). Odpoledne program na severním pobřeží: malebné historické městečko Garachico (sevřené mezi dvěma živly – mořským příbojem a lávou ze sopky) a Icod de los Vinos (historická architektura se dřevěnými balkóny, největší dračinec na ostrově – údajně 1.000 let starý).

4. den

Fakultativní výlet katamaranem za velrybami - kulohlavci (cca 55 €) k jihozápadnímu pobřeží ostrova v blízkosti Gigantických útesů. Odpočinek u moře.

5. den

Výlet do největších měst ostrova: La Laguna (bývalá ostrovní metropole, historické domy španělských cukrobaronů a obchodníků, katedrála, památka UNESCO), Santa Cruz (metropole Kanárských ostrovů – Španělské náměstí s umělou lagunou, přístav, unikátní auditorium) a vykoupání na největší ostrovní pláži – Teresitas (světlý saharský písek, palmy, kulisa ostře řezaných hor).

6. den

Celodenní fakultativní výlet lodí na ostrov Gomera - třetihorní mlžné vavřínové pralesy, ukázka hvízdavého jazyka, terasovitá políčka, útesy a San Sebastian – metropole ostrova s památkami na přistání Kryštofa Kolumba (cca 65 €).

7. den

Prohlídka historického města Orotava. Fakultativní výlet do botanické zahrady zábavního parku Loropark - delfíni, obří akvárium, kosatky, nejvíce druhů papoušků na světě nebo největší umělá ledová kra pro tučňáky na světě (cca 35 €).

8. den

Stravování končí snídaní. Odlet do ČR. Návrat domů.

Není v ceně:

fakultativní výlety

cestovní pojištění

nápoje k večeři

vstupy

Strava:

Polopenze - Polopenze je formou švédských stolů.

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.

poh-499916-79826130

Parametry

Délka
na týden
Kontinent
EVROPA
Měsíc
2020-září
2020-říjen
Země
Španělsko