• Nové

Tajemný kraj Harz, slavnost čarodějnic

8 490,00 Kč

Popis Vrcholy tajuplného a romantického pohoří Harz dodnes zdobí ponuré zříceniny hradů, místa opředená pověstmi o čarodějnicích a jejich divokých obřadech. Poznejte s námi pohádkový kraj. Užijete si turistiky v kaňonu řeky mezi pískovcovými stěnami, krápníkové jeskyně, starobylá městečka s hrázděnými domy zasazená v půvabné krajině, 4 významné památky UNESCO a romantickou jízdu úzkokolejkou na bájnou horu Brocken. Pravý ráj na zemi v kraji čarodějnic.CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a průběhu slavností a zájmům většiny účastníků. Slavnosti, které jsou uvedeny v programu zájezdu, jsou záležitostí místních lidí a mohou být ovlivněny řadou nepředvídatelných situací.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
29.04.20 - 03.05.20 4 8 490,00 Kč
 Dospělí8 490,00 Kč
 Odjezd - Příjezdstředa-neděle
Počet

Program:

1

Odjezd z Prahy v 6:30 h (dále Ústí nad Labem), přejezd do Německa do pohoří Harz . GERNRODE, krásné hrázděné městečko, výjimečná památka - předrománský kostel sv. Cyriaka pův. z 10. století s hrobem neblaze proslulého markraběte Gera, unikátní muzeum kukačkových hodin. QUEDLINBURG (UNESCO), pěkné starobylé město z hrázděných domů, hradní návrší, kde bývalo sídlo Jindřicha Ptáčníka a prestižní klášter, románská katedrála, muzeum hrázděných domů, na 1300 hrázděných domů ze 17. a 18. století.

2

WERNIGERODE , hrázděné město, světové centrum čarodějnic, romantický hrad vysoko nad městem, radnice, lidové trhy plné čarodějnických suvenýrů, rytířská klání a soutěže. Variantně s průvodcem vláčkem úzkokolejné železnice na nejvyšší vrch Harzu - horu Brocken, výhledy a turistika, zahrádka horských květin, výstava věnovaná přírodě a dějinám Harzu . Večer slavnost a rej čarodějnic na hradě do pozdních hodin, místní speciality.

3

Císařské město GOSLAR se zrekonstruovaným císařovým hradem - falcí (UNESCO), půvabné město Hansy s románskými chrámy a 1 800 hrázděnými domy. Důl na stříbrnou rudu Rammelsberg (UNESCO), exkurze do objektů nejstarších dochovaných průmyslových staveb na světě. Lázeňské město a další bývalé císařské sídlo BAD HARZBURG, koupání ve slaných termálních lázních.

4

Krasová oblast Rübeland: krápníková jeskyně Baumanshöhle, THALE a pohádkový kraj Harzu – lanovkou na vyhlídky a výšinu Hexentanzplatz na čarodějnickém vrchu, údolí řeky Bode, turistika (6 km podél řeky a skal), pískovcové skály, peřeje a ráj botaniků. Variantně možné využít radovánek pro mladé – opičí dráhu, bobovou dráhu nebo lanovku na protější vrch Rosstrappe, lehká turistika s překrásnými vyhlídkami do kaňonu. BLANKENBURG, procházka rozlehlými barokními zahradami, zámek nebo procházka do skal k Čertově stěně – Teufelsmauer, skalnímu útvaru táhnoucímu se na kilometry daleko (cesta ke skalám Bába a Děd, cca 3 h.).

5

Prohlídka městečka HALBERSTADT s katedrálou, WÖRLITZ, nejvýznamnější krajinářský park kontinentální Evropy, zahradní království Dessau-Wörlitz z 18. století (UNESCO), procházka zahradami, Oraniebaum, Luisenklippe, jezera, plavba po kanálu, zahradní labyrinty. Návrat do Prahy do 23 hod.

Není v ceně:

cena nezahrnuje případnou pobytovou taxu, vstupné a lanovky

Strava:

Snídaně - Snídaně

Doprava:

Autobus

Odjezdová místa:

Praha

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.

mac-216431-TGID-1-1

Parametry

Délka
na méne než 5 dní
na víkend
Kontinent
EVROPA
Měsíc
2020-duben
2020-květen
Země
Německo