• Nové

Kaliningradská oblast

8 890,00 Kč

Popis zájezdu Za zapomenutou slávou Východního Pruska
Termín | 17.–23. srpna 2020
Cena | 8 890 Kč

Kaliningradská oblast, donedávna pro cizince uzavřená ruská exkláva na břehu Baltu mezi Polskem a Litvou, se pomalu otevírá světu. Objevte s námi památky někdejšího Východního Pruska počínaje Kaliningradem – kdysi Královcem, který v ústí řeky Pregoly založili roku 1255 křižáci na počest českého krále Přemysla Otakara II.– přes jantarové pláže až po Kurskou kosu, unikátní písečný val z neustále se přesouvajících dun.
Upozorňujeme, že kvůli vyřízení víza je nutné přihlásit se na zájezd nejpozději 10 dní před odjezdem a je potřeba dodat do CK pasové údaje a 1 pasové foto. Foto stačí zaslat elektronicky, případně se můžete nechat vyfotit digitálně v CK. Cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců od data ukončení zájezdu.

Nástupní místa:

Ostrava | Frýdek-Místek | Nový Jičín za příplatek 400 Kč
Zlín | Kroměříž | Hranice | Přerov za příplatek 350 Kč
Olomouc | Prostějov | Vyškov | Brno zdarma

Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
17.08.20 - 23.08.20 6 8 890,00 Kč
 Cena za osobu8 890,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpondělí-neděle
Počet

Program:

1

Odjezd z Brna v časných ranních hodinách směr Ostrava, průjezd Polskem kolem Varšavy. V podvečer příjezd do oblasti Mazurských jezer, ubytování v hotelu a nocleh.

2

Po snídani průjezd Mazurami, zastávka v letovisku Giżycko na břehu čtyř jezer, velká pruská pevnost z 19. století, otočný most z roku 1860 na Luczańském kanále, zbytky křižáckého hradu. Poté prohlídka pozůstatku Wolfsschanze neboli Vlčího doupěte – areálu bunkrů Hitlerova hlavního stanu u města Kętrzyn. Poté krátká zastávka u poutního místa Święta Lipka s barokním kostelem, dále městečko Reszel s hradem varmijských biskupů a na závěr dne ještě město Lidzbark Warmiński s biskupským zámkem v meandru řeky Łyny. Přejezd na ubytování v blízkosti ruských hranic.

3

Po snídani přechod polsko-ruské hranice do někdejšího Východního Pruska. Hned za přechodem zastávka v Bagrationovsku (německy Preußisch Eylau, česky Jílové) s památníkem slavné bitvy mezi Napoleonem a ruskou armádou v roce 1807 a s pozůstatky křižáckého hradu. Krátká zastávka u velmi dobře zachovalého gotického cihlového kostela ze 14. století v obci Gvardějskoje (Mühlhausen). Příjezd do Kaliningradu (Königsberg, Královec), prohlídka půlmilionového střediska Kaliningradské oblasti, kde si prohlédneme luteránskou katedrálu ze 14. století s hrobem nejslavnějšího místního rodáka, filozofa Immanuela Kanta, dále Královská brána a zbytky pruského opevnění, nedostavěný Dům sovětů, nedávno dokončený pravoslavný Chrám Krista Spasitele, moderní fotbalový stadion. V podvečer procházka po obnoveném nábřeží ve čtvrti Rybářská vesnice. Ubytování v hotelu, nocleh.

4

Po snídani celodenní výlet s koupáním v Baltském moři. Nejprve návštěva města Baltijsk (Pillau, Pilava) na severní části Viselské kosy. Město které je domovským přístavem ruské Baltské flotily, a proto bylo až do roku 2010 uzavřenou vojenskou zónou. Městu vévodí stará pruská bastionová pevnost, muzeum Baltské flotily, elegantní maják ze začátku 19. století, pomník se sochou Petra Velikého, a kamenný kříž na údajném místě, kde byl pohanskými Prusy zavražděn pražský biskup svatý Vojtěch. Posléze navštívíme přímořské letovisko Jantarnyj (Palmnicken), středisko zpracování jantaru, na závěr pobyt v letovisku Světlogorsk (Rauschen) s luxusními vilkami, sanatorii a promenádami, koupání na místni pláži. Návrat do Kaliningradu, osobní volno, nocleh ve stejném hotelu.

5

Po snídaní celodenní výlet do vnitrozemí Kaliningradské oblasti. Návštěva města Gvardějsk (Tapiau), které bylo za války překvapivě málo poničené a zachovalo se náměstí s gotickým kostelem. Přejezd do města Sovětsk (dříve německy Tilsit, česky Tylže) na břehu řeky Němen, která tvoří hranici s Litvou. Nejvíce se Tylže zapsala do historie jako místo, kde byl roku 1807 uzavřen mír mezi napoleonskou Francií a Ruskem a Pruskem. V sousedním Němanu (Ragnit) se nacházejí trosky křižáckého hradu ze 13. století, ve vesnici Majovka (Georgenburg) s nejlépe dochovaným křižáckým hradem v oblasti, velký historický areál hřebčína z 19. století s chovem vzácných plemen koní. Na závěr město Čerňachovsk (Insterburg) s ruinami dalšího hradu řádu německých rytířů a neogotickou katedrálou. Návrat na ubytování.

6

Celodenní výlet s koupáním do národního parku Kurská kosa – úzký písečný val oddělující Kurský záliv od Baltského moře je rozdělen mezi Rusko a Litvu a pyšní se krásnými scenériemi pláží pod písečnými dunami a borovými háji. Zbytek dne v lázeňském městě Zelenogradsk (Cranz) s úchvatnými předválečnými vilami německé smetánky. Návrat do Kaliningradu, volný večer.

7

Po brzké snídani odjezd do ČR se zastávkou v Polsku pod křižáckým hradem Malbork a přestávkou na oběd v historickém městečku Grudziądz, na břehu řeky Visly, příjezd do Brna kolem 22. hodiny.

Není v ceně:

Vyřízení elektronického víza do Ruska 490 Kč, komplexní pojištění do zahraničí, případné vstupy.

Strava:

Snídaně - Snídaně

Doprava:

Autobusem

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.

ceb-20149KAL-TGID-1-1

Parametry

Délka
na týden
Kontinent
EVROPA
Měsíc
2020-srpen
2020-září
Země
Rusko