3x nej Afriky, Kongo a Angola
  • 3x nej Afriky, Kongo a Angola
  • 3x nej Afriky, Kongo a Angola
  • 3x nej Afriky, Kongo a Angola
  • 3x nej Afriky, Kongo a Angola

3x nej Afriky, Kongo a Angola

142 990,00 Kč

Kouzelný zájezd po známých turistických atrakcích a do neznámé Angoly. Zájezd, který spojují velké řeky jako Zambezi, Kongo, mořeplavecká tradice v JAR a Angole a safari v Chobe a Kissame. Cesta pro zkušenější cestovatele, kteří hledají poznání a rádi poznávají jiné kultury. Pocházíme z Afriky, pojďte si ji s námi prohlédnout.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
14.08.20 - 29.08.20 15 142 990,00 Kč
 Dospělá osoba142 990,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpátek-sobota
+
13.11.20 - 28.11.20 15 142 990,00 Kč
 Dospělá osoba142 990,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpátek-sobota
+
30.04.21 - 15.05.21 15 142 990,00 Kč
 Dospělá osoba142 990,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpátek-sobota
+
17.08.21 - 01.09.21 15 142 990,00 Kč
 Dospělá osoba142 990,00 Kč
 Odjezd - Příjezdúterý-středa
+
26.11.21 - 11.12.21 15 142 990,00 Kč
 Dospělá osoba142 990,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpátek-sobota
Počet

Program:

1

Odlet z Evropy, přelet přes celou Afriku až na její konec.

2

Přílet do města, které mnozí označují za nejkrásnější město světa. A mají pravdu. Úžasná poloha mezi modrým oceánem a obrovskou Stolovou horou, svahy porostlé vinnou révou evokují ráj na zemi. I proto naše první kroky povedou na úpatí Stolové hory. Našimi auty vyjedeme ke stanici lanovky. Ti, kteří chtějí ulovit větší zážitky, budou mít možnost na "Stolovku" vystoupat pěšky. SEN zná nejlepší turistický chodník a vy se dotknete úžasné přírody ve středu 3-miliónového města. Na výstup máte 2 hodinky. SEN rekord je 52 minut. Lanovkáři se na vrcholu hodinku projdou, dají si výbornou kávičku a vyfotí si damany skalní. Procházka směřuje k Maclears Beacon a každý si vychutná výhledy na Robben island, kde byl 18 let vězněn Nelson Mandela, ale i výhledy na Lví hlavu, Ďáblův vrchol a 12 apoštolů na jihu. Už všichni chápeme, proč je Cape Town tak oceňován. Společně se svezeme panoramatickou, otočnou lanovkou dolů. Ubytování v absolutním centru města. Večer procházka s průvodcem nejdelší ulicí města plnou historických viktoriánských domů. Ochutnáte na večeři talíř s ražniči z pštrosa, krokodýla, kudu? Nebo vyzkoušíte steaky, které mohou klidně konkurovat těm argentinským? Africká hudba nás dostane do varu. Jsme v Africe, na kontinentu, odkud pocházíme a jaksi to cítíme. Se SNEM jsme tu jako doma!

3

Za nejkrásnějšího světla vyrážíme na den, který bude pro vás jedním z nejlepších ve vašem životě. Hory a bouřlivé moře 50 km jižně z Kapského města. Lachtani, tučňáci a hrozny plné cukru, které tvoří úžasné vína. Kapské Město a jeho okolí má úžasné mikroklima. Zátoky, kde bylo překladiště dřeva (Hout Bay), zátoky známé sebevraždou desítek velryb, míříme do národního parku Table Mountain (UNESCO), na absolutní jih kontinentu. Uvidíme už dnes pštrosy, antilopy a opice? 15 minutová procházka k majáku na Mysu a pak úžasný hodinový trekking (přímá vzdálenost mezi body je 2,3 km) nádhernou přírodou kolem Diasovy pláže s úžasnými výhledy a foto pauzy k Mysu Dobré naděje. Zde v roce 1488 přistál Portugalec Bartolomeu Dias a v roce 1895 ho obeplul i pradědeček našeho ředitele Luboše Fellnera. Víte, jak daleko je odsud k vám domů? Kilometrovníky vám to řeknou. Místo bouří, jehož se námořníci obávali, ale když ho porazili, tak byla velká šance zbohatnutí. Dále na jih je už jen Antarktida. Po obeplutí mysu již námořníci nemířili na jih, ale na východ do klidnějších vod. Nádherné pláže, tyrkysový ledový oceán, ráj pro ptáky, divoká příroda, jakou naleznete pouze zde. Bludný Holanďan, vrchy hottentotů a obrovská zátoka False Bay. Třetí nejstarší město země, stovky tučňáků. Vykoupete se nebo alespoň svlažíte nohy? Pláže jsou plné surfařů a žraloků bílých. Od června do listopadu je šance vidět velryby. U pláže, kde surfovala Agatha Christie, odbočíme opět ke Stolové hoře a zamíříme do nádherných vinic. Ne ledajakých, ale těch nejstarších v subsaharské Africe s více než 330 letou kontinuální historií. Projdeme se vinicemi, scenerie jsou nádherné. Hlavní dům je skvělou ukázkou první holandské architektury z dob prvního guvernéra Simona van der Stela (17. století). Ochutnáme 5 sort od Sauvignon Blanc přes barikové Chardonnay až po speciální sorty červeného. Pinotage je sorta, kterou si určitě zamilujete. Za posledních 10 let vína z této unikátní vinice dostaly 66 zlatých medailí. Specialitou je, že vína z těchto vinic si vychutnával Napoleón Bonaparte, pruzští a francouzští králové, ve svých dílech ho vzpomíná Charles Dickens či Charles Baudelaire ho, v Květy zla, přirovnává ke rtům milované. Luxus, kvalita a historie v jednom by mohly být závěrem nádherného dne. Ještě ná čeká skvělá večeře. Dáte dnes prioritu mořským potvorám? Studený oceán produkuje ty nejlepší na světě. Krevety, ústřice, úžasné mušle či ryba, kterou najdete pouze zde v okolí města. V SEN doporučujeme restauraci Den Anker (Kotva) umístěnou ve starém hangáru, ale dnes jde o jednu z nejluxusnějších restaurací města na březích přístavu. Mnoho druhů piva z rodinných pivovarů a vinná karta oceněna jako "Platinium" podle Dinners club. Ideální čas na rozhovory s novými kamarády z vaší skupinky. Takový den plný zážitků dokážeme zorganizovat po 24 letech zkušeností a kontaktů! Jsme tu pro Vás.

4

Se zkušeným SEN průvodcem se bezpečně projdeme absolutním centrem města, navštívíme trhy s výrobky a suvenýry z celé Afriky. Úžasným zážitkem nejen pro fotografy bude pestrobarevná čtvrť Bo- Kaap. Domečky červené, zelené, žluté barvy, hnědé, černé, tyrkysové. Muslimská čtvrť, indicko- malajská komunita a koření od vzniku světa. Muzeum diamantů na místě, kde se těží a obchoduje se s nimi nejvíce. Vysvětlíme si těžbu, ale i zpracování a uvidíte kopie těch nejznámějších a nejdražších diamantů světa. Vkusné výrobky za nejlepší ceny. Fotbalový stadion je architektonickým skvostem jakož i nejnavštěvovanější atrakce celého kontinentu, kterým je nově postavený Waterfront. Množství restaurací, obchodů, místo procházek, kde se vždy něco děje. Dokonalá rozloučení s Kapským městem a pokud Vám chybí adrenalin, tak fakultativně Vám můžeme zajistit i potápění s bílým žralokem. Právě v okolí Kapského města jsou nejlepší možnosti na jeho pozorování, protože zde žije jeho oblíbená pochoutka, lachtan. Zkusíte to? Objednejte si tento velmi vyhledávaný zážitek hned teď (fakultativně).

5

Dnes letíme na sever a čeká nás Zimbabwe, Victoria Falls. Časný ranní přesun na letiště a přelet s krátkým přestupem v Johannesburgu. Kolem oběda přistáváme na Vic Falls. Vstoupíme na místo, kde Doktor Livingstone objevil nádherné monumentální vodopády, které domácí volají Mosi Oa Tunya - Kouř, který hřmí. Přesvědčíte se o tom, že je to pravda. Budeme mít dostatek času na to, abychom si tento přírodní div užili. V roce 2008 byl zvolen mezi 7 přírodních divů světa. Pokud jste byli na vodopádech Iguazú nebo Niagara, zde si budete připadat jako objevitel. Minimum návštěvníků ve Vás vyvolá tento pocit. Buďte opatrní, na většině úseku není vybudováno zábradlí. Dokonalá divočina. Prohlídka města a okolí, kde není ničím neobvyklým, když tu běhají sloni, antilopy, na křižovatce se pasou prasata savanová a před supermarketem se krmí paviáni. Zimbabwe se postupně dostaneme pod kůži. Jaký je rozdíl mezi Matabele a Shona? Odkud je Bobby?

6

Safari. Celodenní safari v Botswaně na břehu řeky Chobe. Sedneme do stylových safari aut a vydáme se pozorovat hrochy, krokodýly, lvy, impaly a hlavně slony. Kombinované safari na souši a na vodě. Chobe patří mezi deset nejlepších parků světa a je jednoduše úžasné. A co se týče slonů jde o nejlepší národní park světa. Botswana má rostoucí populaci díky dodržování zákazu lovu slonů. "Utíkají" sem sloni i z okolních zemí a hledají zde bezpečí. A slon je úžasné zvíře - dokáže se přizpůsobit extrémně suché zemi, jako je namibská poušť, nebo zelené krajině, jakou je například Zimbabwe. Stádo vede alfa samice, která si vychovává svou nástupkyni. Tu většinou najdete na konci skupiny. Celý den strávíme v africké divočině. BOTSWANA je africkou zemí, která předběhla i většinu evropských zemí. Nejstarší africká demokracie, stabilní politika a trvale udržitelný cestovní ruch. Chobe je příkladem toho, jak Afrika umí využít své přírodní bohatství.

7

Volný den na vodopádech, během kterého můžete absolvovat různé fakultativní aktivity. Pokud jste aktivní a nemáte rádi odpočinek, zvolte si 3v1. Absolvujete vyhlídkový let vrtulníkem nad vodopády, procházku se lvy v soukromé rezervaci a budete se při západu slunce plavit po řece Zambezi v národním parku na klidné řece nad vodopády. Zde máte šance spatřit slony, žirafy, antilopy, hrochy a krokodýly na břehu či ve vodě. Let vrtulníkem nezabere mnoho času. Viktoriiny vodopády byly v roce 2008 zapsány na seznam 7 přírodních divů. Proleťte se nad tímto zázrakem a užijte si pohled na "Kouř, který hřmí" z výšky 600 metrů. Za 12 minut uděláte nad vodopády dvě "osmičky" a každý tak má šanci se spravedlivě pokochat. Celá aktivita trvá přibližně 1,5 hodinu, odlety jsou každých 30 minut. Poletíte nad horním tokem řeky před vodopády a přes samotné vodopády k místu, kde začíná úžasný kaňonový systém řeky Zambezi. Vstupné do národního parku ve výši 15 USD se hradí přímo na místě. Venčili jste už psa? Pojďte se projít se lvy. Strávíte s nimi přibližně 50 minut, v rámci malé skupinky se budete střídat během chůze a focení a každý se v přítomnosti lvů ocitne na chvíli sám. Už 10měsíční lev má výšku dospělého, menší lvíčata jsou zase neuvěřitelně roztomilé. Celá aktivita zabere přibližně 3,5 hodiny z Vašeho dne. Kromě jedinečného zážitku podpoříte program na vypouštění těchto ohrožených šelem do volné přírody v Zimbabwe. Více se dozvíte přímo na místě. Tato aktivita je určena pro osoby starší 15 let s výškou nad 150 cm. Sjíždění řeky Zambezi je považováno za nejdivočejší komerční rafting na světě. To znamená, že je určen téměř všem. Množství peřejí a kilometrů ujetých za jeden den určuje hladina řeky. Zážitek je však garantován, ať projedete peřejí 14 nebo 17. Tato půldenní aktivita bývá nejsilnějším zážitkem na zájezdu vůbec. Běžně zdatný člověk bez strachu z vody ho zvládne. Zažijte pocit splavu teplé ale dravé vody, a udělejte takto Vaši dovolenou více adrenalinovou. Cena zahrnuje: dopravu, rafting, výstroj. Poplatek za vstup do národního parku ve výši 10 USD / 1 osoba platí každý osobně přímo na místě. Pokud chcete zažít další zemi, vydejte se na půldenní výlet do Zambie. Navštívíte městečko Livingstone a stejnojmenné muzeum, které se věnuje přírodě a historii této oblasti. Nedaleko se nachází ukázková tradiční vesnice, kde živě uvidíte, jak kdysi žili lidé u Victoria Falls. Cestou se můžete podívat i na vodopády ze Zambijské strany. Z které jsou hezčí? Na to asi odpověď neexistuje, z každé jsou jiné, ani lepší, ani horší. Stále nemáte dost a máte rádi hodně adrenalinu? Skočte si bungee do 111metrové rokle, kde se téměř dotknete vody v Zambezi. A pokud chcete adrenalinu ještě více, na zipline překonejte kaňon Zambezi, a navíc se zhoupněte na houpačce z mostu. Udělejte krok do neznáma a pohoupejte se na laně kousek nad hladinou vody. Jezdili jste v Thajsku, Indii nebo na Srí Lance na indických slonech? Vyzkoušejte afrického. Není to tak běžné, jelikož afričtí sloni nebyli využíváni pro práci a chybí zde tato historie. O to je tento zážitek unikátnější. Potápěli jste se se žraloky? Co takhle krokodýl? V malém nákupním centru Elephant walk toto můžete zažít. Ponořte se do bazénu s obrovskými krokodýly nilskými. Máte rádi nákupy? Na místním trhu nebo v krámcích na hlavní ulici si užijete. Zde dokoupíte to, co Vám ještě chybí. Hledejte a smlouvejte. Koneckonců, Victoria Falls je nejlepší místo v Africe na tyto aktivity. Vyberte si.

8

Opustíme Victoria Falls a přes Jižní Afriku přeletíme na pobřeží Atlantiku. Let nad hustým zeleným lesem a širokými řekami nás přenese až do Luandy, hlavního města Angoly. Jsme těsně pod rovníkem a pod námi se třpytí hladina teplého oceánu, od které se odrážejí světla Luandy. Teplá a horká Angola nás obejme hned po příletu. Transfer do hotelu v centru města.

9

Po snídani se vnoříme do poznávání tohoto uznávaného kraje, který podle nás bude za pár let patřit mezi největší cestovatelská lákadla. Vy jste tu už dnes. Hned z rána se vyvezeme na Miramar, odkud se nám odkryje pohled na přístav a downtown. Je to zároveň nejlepší adresa ve městě a svoji rezidenci tu má i Isabella dos Santos a snad každá ambasáda. Po kvalitní cestě se spustíme na úroveň moře a po promenádě přejdeme do pevnosti Fortaleza de Sao Miguel. Ve spleti mrakodrapů a budov, které pamatují občanskou válku, najdeme žlutý Palacio de ferro a kousek od něho nádhernou budovu centrální banky. Po písku přejdeme až na konec Luandy a po otočce dokončíme prohlídku návštěvou Cidade Alta a růžových vládních budov, Netův monument a nezapomeneme ani na křesťanské kostely z éry Portugalců. Po krásném dni budeme sledovat západ slunce při vychlazené lambrette v nejlepší restauraci ve městě.

10

Ráno se vymotáme z ranní špičky a okolo Estrade de Cacuaco opustíme hluk hlavního města. Po levé straně máme Atlantický oceán a odbočíme na plážovou cestu s příznačným názvem pohřebiště lodí. Stovky lodí Atlantik vyplivl právě na toto pobřeží a kombinace otevřeného oceánu, široké pláže a rozpadávajících se lodí nahání husí kůži. Po návratu na hlavní cestu půjdeme už jen na sever. Krajina blat, úchvatné výhledy na oceán se ztratí potom, co odbočíme na M´banza Congo. Klidnou krajinu téměř bez lidí oživí malá stolová hora, na které leží bývalé hlavní město království Kongo, které bylo přímým svědkem příchodu prvních evropských objevitelů. Vítejte v M´banza Congo! Jediné místo v Angole, které je součástí světového dědictví Unesco. Ubytování v jednoduchém hotelu a večeře jako vždy v nejlepší restauraci ve městě. Po horkém dni si vychutnejte chlazenou Cucu nebo špičková portugalská vína z povodí řeky Douro.

11

M´banza Congo poctil svou návštěvou také papež Jan Pavel II a graffiti na místním kostele namalované s obrovskou láskou Vás nenechají na pochybách, že návštěva byla úspěšná. Hned vedle ve stínu košatých stromů se nachází pohřebiště králů Konga a taktéž hrob Roberta Holdena, místního rodáka a důležitého protagonisty občanské války. Třetím místem je ruina malého kostela Sao Salvador, který je nejstarším v oblasti. Právě sem přišli portugalští „padres“ a začala se psát společná historie. Kostel už nemá střechu, ale tvrdí se, že do něho nikdy neprší. Hned naproti si prohlédneme maličké muzeum, které stejně jako celé město a krále hlídá obrovský strom Yala N´kulu se svojí pověstí. Po krátké procházce se dostaneme na letištní dráhu, kde už dlouho nic nepřistálo a malý memoriál věnovaný králi Afonsovi I nám zpříjemní legenda o jeho matce. Poté se přesuneme na sever přes městečko Soyo k vrcholu naší cesty, mohutné řece Kongo. Jsme tu. Někdo se vykoupe v teplé vodě, někdo zavzpomíná na naše cesty do Rwandy či Zambie, kde řeka pramení a pro všechny to bude úchvatný pohled na místo, kde řeka končí svůj život.

12

Hned ráno se vydáme na břeh řeky a na loďce se přeplavíme na Ponte Padráo (pokud nám to pohraniční stráž umožní). Malý ostrov, který leží v oceánu i v řece Kongo. Přímo před ním se řeka Kongo sráží s Atlantikem tak mocně, že hluk, který tito dva titáni vydávají, znemožňuje spánek. Ostrov, na kterém kdysi dávno stáli první Portugalci, kde stál Stanley, má velkou historickou symboliku. Z tohoto místa poprvé spatřili řeku Kongo a nebojácně se vnořili do objevování tohoto nejkrásnějšího kontinentu. Vše symbolizuje portugalský kříž, padrao. Vlevo se jako fatamorgána třpytí DRC, vpravo Angola, před Vámi řeka Kongo a za Vámi už netrpělivě čeká Atlantik. Vykoupete se? Je slaná? Je sladká? Návrat na pevninu, ještě jeden pohled na Kongo a návrat na jih. Projíždíme městečkem N´zeto, postaveném v koloniálním portugalském stylu, které podobně jako nedaleký Ambriz žilo kulturním životem, plné restaurací, barů a obchodů. Potom se čas otočil a obě upadla do těžkého spánku. Nocleh v jednoduchém hotelu s malém autentickém městě. Jaká je Angola?

13

Návrat do hlavního města Luanda a po bulváru Fidela Castra obejdeme bohatou jižní Luandu a zastavíme se u muzea otrokářství, malé budovy, která byla původně domovem otrokáře. Šokující čísla. Angola byla největším zdrojem otroků. Bylo odsud vyvezeno nad 5,5 milionů otroků. Skutečné číslo je však o mnoho vyšší. Na vylepšení nálady je zde malý trh se soškami. V centru Luandy najdete pár obchodů, kde si můžete vyzkoušet smlouvání. S pocitem dobrého nákupu se posuneme o dalších 33 km jižně na Miradouro da Lua. Pokud jste byli v USA v Bryce kaňonu, budete mít pocit deja vu. Majestátně zvětrané „trubky“ na útesu s výhledem na oceán. Na jedné straně povrch jako na měsíci a na druhé zelená Angola plná palem, modré oblohy a zpěněných bílých vln narážejících na pevninu. Krásné záběry. Ruch Luandy už je za Vámi a z velkoměsta není nic vidět. Provoz zmizel, stromy jsou vyšší a za chvíli narazíme na řeku Kwanza, která tvoří hranici národního parku Kissama a po které je pojmenována angolská měna. Ještě před mostem okupovaným černými makaky odbočíme doprava a okolo mohutného kostela, který sotva odolává příboji, se dostaneme do Kwanza river lodge. Představte si oceán, písečnou pláž, ústí řeky, hustý les a safari. Kwanza river lodge má nádhernou polohu a vzdálenost jen 72 km z Luandy z něj dělá výbornou víkendovou destinaci. Klasické safari nebo sportovní rybolov? Bungalovy, malý bazén a barbecue. Z jedné strany džungle a z druhé Atlantik.

14

Celodenní safari v národním parku Kissama. Co uvidíme? Po obědě návrat do naší lodge a naše poslední africká večeře. Fantastický západ slunce, klidný šum řeky a divoký oceán. Naše cesta pomalu končí.

15

Návrat do Luandy a odlet domů. Letíme nad rovníkem, řekou Kongo, Etiopií. Svět je krásný a Afrika nejkrásnější. Strašidelně nádherná. Přesvědčte se sami.

16

Přílet do Evropy.

Není v ceně:

víza, ostatní stravu, fakultativní program a ostatní vstupné, prémiové služby.

Strava:

Snídaně - Snídaně

Doprava:

letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.