Pěšky jižním Portugalskem
 • Pěšky jižním Portugalskem
 • Pěšky jižním Portugalskem
 • Pěšky jižním Portugalskem
 • Pěšky jižním Portugalskem
 • Pěšky jižním Portugalskem
 • Pěšky jižním Portugalskem
 • Pěšky jižním Portugalskem
 • Pěšky jižním Portugalskem
 • Pěšky jižním Portugalskem
 • Pěšky jižním Portugalskem
 • Pěšky jižním Portugalskem
 • Pěšky jižním Portugalskem
 • Pěšky jižním Portugalskem

Pěšky jižním Portugalskem

27 990,00 Kč

Popis zájezdu Poznejte s námi portugalské Algarve na novém zájezdu s pěší turistikou – Pěšky jižním Portugalskem. Jedná se o lehčí variantu našeho zájezdu Turistika v Portugalsku. Těšit se můžete na 5 nenáročných etap po turistické stezce Rota Vicentina o celkové délce 38 kilometrů.
Čekají vás nekonečné pláže s proslulými skalními útvary a mořskými jeskyněmi, Atlantský oceán, majáky i výlet do středověkého města Silves zakončený degustací báječného vína v rodinném vinařství. Neváhejte, slunné Algarve je pro všechny milovníky turistiky jako stvořené!
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
27.09.20 - 04.10.20 7 27 990,00 Kč
 Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí27 990,00 Kč
 Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí27 990,00 Kč
 Dítě od 2 do 12,99 let ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí27 490,00 Kč
 Dítě od 0 do 1,99 let ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí990,00 Kč
 Příplatek za samostatný pokoj2 890,00 Kč
 Odjezd - Příjezdneděle-neděle
Počet

Program:

1

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ Přílet do Fara. Transfer do hotelu a ubytování.

2

2. den - etapa č. 1: Putování stezkou "Sedmero visutých údolí" = 6 km Vaše putování zahájíte na nejfotografovanější stezce “Sedmero visutých údolí“. Trasa vede po vrcholcích útesů, odkud uvidíte dramatické pobřeží Algarve v celé své kráse. Nespočet skalních útvarů bičovaných Atlantikem, dokonalé pláže a mořské jeskyně se staly doslova zdejšími legendami. Cestou uvidíte hned několik vyhlášených pláží, jako je Marinha, Carvalho či Benagil, nebo maják Alfanzina. Možnost koupání.

3

3. den - etapa č. 2: Tradiční vesnice Aljezur – pláž Arrifana = 8 km Druhý den navštívíte vesnici Aljezur, kde vystoupáte až ke zříceninám starověkého maurského hradu, odkud se rozprostírá úchvatný výhled po okolí. Dále se vydáte převážně pobřežní trasou k pláži Arrifana. Cestou si do syta užijete svěžího atlantského vzduchu kořeněného vůní subtropických rostlin a bylin, který je tak charakteristický právě pro portugalské západní pobřeží. Možnost koupání.

4

4. den - etapa č. 3: Vesnička Alvor a procházka po dřevěné stezce = 6 km Alvor je malebná rybářská vesnička, známá svou poklidnou atmosférou. Projdete si zdejší křivolaké uličky, a poté se již vydáte na pohodovou procházku po dřevěné stezce v blízkém okolí. Stezka vede přes písečné duny a nedotčené pláže, mokřady i laguny. Budete mít příležitost pozorovat rozmanitost zdejší fauny i život portugalských rybářů. Možnost koupání.

5

5. den - Výlet do středověkého města Silves Tento den si odpočinete od pěších turistických tras a společně se vydáte na návštěvu malebného středověkého města Silves. Jeho nepřehlédnutelnou dominantou je maurský hrad z červeného pískovce. Městečko ležící na kopci nabízí nádherný výhled do údolí na olivovníky, vinice a pomerančové háje. Za návštěvu stojí rovněž i zdejší gotická katedrála a starý římský most. Na zpáteční cestě se zastavíte v rodinném vinařství Quinta dos Vales. Zúčastníte se komentované prohlídky vinařství, sklepů i degustace vín řízené profesionálem.  * degustace je zahrnuta v ceně zájezdu

6

6. den – etapa č. 4: Nejvyšší vrchol jižního Portugalska a koupání v Odeceixe = 7 km Prvním cílem této etapy bude nenáročný výstup z nadmořské výšky 546 m n.m. na nejvyšší vrchol Algarve – horu Fóia (902 m n.m.). Odtud budete obdivovat překrásnou okolní krajinu v údolí. Dalším bodem programu je zastávka v malebné vesnici Odeceixe, které dominuje kouzelný větrný mlýn. Finálním cílem bude koupání na pláži Praia de Odeceixe, kde spojení oceánu a řeky vytváří klikatící se lagunu. Můžete se tak koupat jak v řece, tak v oceánu.

7

7. den - etapa číslo 5: Mýtický „konec světa“ = 8 km Poslední den se vydáte převážně pobřežní stezkou vedoucí z Praia Ruiva až na samotný „konec světa”. Zlatým hřebem týdenního putování bude maják svatého Vincence, u kterého se ocitnete na nejjihozápadnějším cípu pevninské Evropy. Za poslechu rozbouřených vln Atlantiku jako byste slyšeli ozvěny hlasů dávných námořníků a poutníků. Cestou zpět na hotel si ještě prohlédnete pevnost Sagres na břehu oceánu.

8

8. den: ODLET Osobní volno. Transfer na letiště ve Faru a odlet do Prahy. 

9

Strava:

Polopenze - Polopenze

Doprava:

letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.