Magická zákoutí Japonska
 • Magická zákoutí Japonska
 • Magická zákoutí Japonska
 • Magická zákoutí Japonska
 • Magická zákoutí Japonska
 • Magická zákoutí Japonska
 • Magická zákoutí Japonska
 • Magická zákoutí Japonska
 • Magická zákoutí Japonska
 • Magická zákoutí Japonska
 • Magická zákoutí Japonska
 • Magická zákoutí Japonska
 • Magická zákoutí Japonska
 • Magická zákoutí Japonska
 • Magická zákoutí Japonska

Magická zákoutí Japonska

106 800,00 Kč
Vypravte se s námi odhalit další krásy a tajemství Japonska. Poznejte tradiční rituály i strhující souboje nejlepších zápasníků sumó. Uvidíte překrásné přírodní scenérie Japonských Alp a historické město Macumoto s majestátním Vraním hradem. Přímo do srdce vás zasáhne po staletí neměnná stoická krása hrdého a spirituálního polostrova Izu. Navštívíte Nagoju, kde se tradice statečných samurajů potkávají se stejně slavným symbolem japonské ekonomické síly reprezentované slavnou firmou Toyota. Poznáte také méně známá, ale o to magičtější zákoutí Kjóta. Čeká vás i skvělým jídlem proslavená Fukuoka a ostrov Kjúšú s okouzlujícím národním parkem Aso. A pokud se vám nebude chtít ještě s Japonskem rozloučit, můžete si na závěr přidat individuálně několik dní v tropickém ráji – na ostrově Okinawa v souostroví Rjúkjú.Poznámka:Možnost individuálního prodloužení na ostrově Okinawa – více informací v kanceláři.Velikost skupiny:6–16 účastníků
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
15.05.21 - 30.05.21 15 106 800,00 Kč
 Odjezd - Příjezdsobota-neděle
Počet

Program:

1.–2. den

Praha – Tokio: přílet, přejezd vlakem do centra a ubytování.

3. den

Tokio – Izu Hantó: šinkansenem na historický poloostrov Izu – cestou po scénickém východním pobřeží navštívíme půvabná přístavní městečka Itó a Šimoda; přenocujeme v japonském hotelu v tradičním stylu, poté se osvěžíme a uvolníme koupelí v přírodním horkém vřídle.

4. den

Izu Hantó – Tokio: procházka nádhernou přírodou poloostrova – Sedm vodopádů Kawazu; odpoledne prohlídka chrámového městečka Šuzendži – hlavní chrám před 1200 lety založil slavný buddhistický mnich Kóbó Daiši; příjemná koupel v termálních lázníchonsen.

5. den

Tokio: dopoledne procházka romantickou retročtvrtí Janaka s chrámy Gjokurindži a Endžudži; odpoledne strhující atmosféra slavného turnaje sumó, včetně příchodu nejvyšší třídy jokozuna, hlavních zápasů a ceremonie s luky; procházka malebnou čtvrtí Kagurazuka, která nás vrátí zpět časem a ukáže nám Tokio před sto lety.

6. den

Tokio – Fudži : expresem do oblasti Pěti jezer Fudži – procházka přírodou v okolí jezera Kawagučiko, lanovka s výhledy na posvátnou horu (v případě dobrého počasí), relaxace uprostřed přírody; nocleh u jezera.

7. den

Fudži – Macumoto: úžasný květinový festival Šibazakura; posvátné prameny Ošino-Hakkai, kde v minulosti procházeli rituální očistou poutníci před výstupem na horu Fudži; přejezd do historického města Macumoto.

8. den

Macumoto – Kamikóči: celodenní výlet do srdce Japonských Alp – den v překrásné přírodě podél horské řeky Azusa smosty Kappa a Mjódžin; odpočinek v idylické svatyni Hotaka proslavené svým křišťálově čistým horským jezírkem.

9. den

Macumoto – Nagoja: původně dochovaný stejnojmenný hrad (s hradem Himedži považovaný za nejkrásnější v Japonsku) – slavný svou černou věží a přezdívaný Vraní hrad; procházka historickou čtvrtí obchodníků Nakamači; odpoledne expresem do moderního energickéhoměsta Nagoja – milovníky moderní architektury potěší fascinující Spiral Towers či Sky Promenade na vrcholu 247 m vysokého mrakodrapu, kdesídlí legendární firma Toyota.

10. den

Nagoja – Ise: celodenní výlet do oblasti Ise – slavná svatyně, nejsvětější místo tradičního japonského náboženství šintó, založeného ve 3. stol.; procházka historickou ulicí Oharaimači s tradičními japonskými domy a obchody s uměleckými suvenýry.

11. den

Nagoja – Kjóto: šinkansenem do srdce japonské kultury ; odpoledne procházka nádherným hustým bambusovým lesem na hoře Arašijama s mnoha chrámy, historickým mostem a obchody s tradičními japonskými řemesly a uměním; večer pozorování gejš v historické čtvrti Gion, nádherně osvětlená svatyně Jasaka a jedinečná atmosféra zábavní čtvrti Pontočó.

12. den

Kjóto – Hiei: celodenní výlet na posvátnou horu – magická procházka prastarým chrámovým komplexem Enrjakudži, odlehlé zahrady, tichá zákoutí, mechem porostlé chrámové budovy a mohutné pagody v tichu, které porušuje jen občasný úder vzdáleného gongu.

13. den

Kjóto – Fukuoka: přejezd šinkansenem na ostrov Kjúšú – projedeme i téměř 19 km dlouhým podmořským tunelem Šin-Kanmon; klidné odpoledne na nedalekém romantickém ostrůvku Nokonošima s nádherným parkem plným květů (na jaře afrikány, na podzim krásenky) a s okouzlujícími výhledy na okolní moře a ostrovy.

14. den

Fukuoka – Aso/Beppu: v případě příznivého počasí a dobrého stavu komunikací výlet do Aso – nadpřirozená krása sopečného pohoří – přejdeme rozlehlou horskou louku Kusasenri, podíváme se na dokonale kónickou a svěže zelenou horu Komezuka, a pokud nám geotermální aktivita dovolí, vystoupíme i na nejaktivnější japonskou sopku a nahlédneme do jejího kráteru; v případě špatného počasí Beppu – výlet do města s druhým největším objemem vyvěrající horké vody na světě, prohlídka osmi „pekel“ – barevných vřídel zahalených v hustém dýmu.

15.–16. den

Fukuoka – Ósaka – Praha: prohlídka města – procházka parkem Óhori, vyhlídka na město z místa, kde původně stál fukuocký hrad; možnost ochutnat slavnou místní specialitu tonkocu rámen; odpoledne přejezd šinkansenem Sakura a expresem Haruka na ósacké letiště Kansai a odlet, přílet do ČR 16. den.

Ubytování:

hotel 3*

Není v ceně:

Jednolůžkový pokoj – 9980 Kč

Strava:

Snídaně - snídaně

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha-Ruzyně

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.