Nepál – země bohů a hor
 • Nepál – země bohů a hor
 • Nepál – země bohů a hor
 • Nepál – země bohů a hor
 • Nepál – země bohů a hor
 • Nepál – země bohů a hor
 • Nepál – země bohů a hor
 • Nepál – země bohů a hor
 • Nepál – země bohů a hor
 • Nepál – země bohů a hor
 • Nepál – země bohů a hor
 • Nepál – země bohů a hor
 • Nepál – země bohů a hor
 • Nepál – země bohů a hor
 • Nepál – země bohů a hor
 • Nepál – země bohů a hor

Nepál – země bohů a hor

62 800,00 Kč
Nepál na relativně malém území nabízí tolik skvostů a cestovatelských zážitků jako málokterá země světa. Prožijte nádhernou dovolenou, kde den za dnem plyne v příjemném tempu, na vlně poznávání, ale i pohody a oddechu v krásném prostředí nejvyšších hor naší planety. Nejedná se o fyzicky náročný zájezd, i když pár kilometrů pěšky v kopcích nad Pókharou také ujdeme. Zejména si však na této cestě vychutnáme vysokohorský Nepál skutečně všemi smysly... Ve skvostných historických městech Káthmándského údolí jako turisté dychtiví poznání, coby užaslí, ba přímo zkoprnělí pozorovatelé východů slunce nad himálajským masivem, během pohodové túry vesničkami v podhůří Himálaje plnými usměvavých lidí (a pokud přijde brzy jaro, uvidíme i kvetoucí rododendrony, které jsou národní květinou Nepálu), v neposlední řadě na člunech na řece Trišulí i nosítkách umístěných na zádech slonů v NP Čitván.Poznámka:Zájezd lze prodloužit individuálním programem v Bhútánu – více informací v kanceláři.Velikost skupiny:6–16 účastníků
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
14.03.20 - 27.03.20 13 62 800,00 Kč
 Odjezd - Příjezdsobota-pátek
+
02.11.20 - 15.11.20 13 62 800,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpondělí-neděle
Počet

Program:

1.–2. den

Praha – Káthmándú: ranní přílet do hl. m. Nepálu a přesun do hotelu v nedalekém krásném starém Bhaktapuru  – prohlídka architektonicky jedinečného královského města; palác s 55 vyřezávanými okny, vrchol káthmándského zlatnictví – Zlatá brána, nejvyšší nepálská pagoda Njatapóla i stále živé náměstí hrnčířů.

3. den

Káthmándské údolí : opičí chrám Svajambhunáth, jehož oči shlíží z pahorku na celé údolí; Tibeťané a jejich stúpa Bódhnáth; nejposvátnější místo nepálských hinduistů Pašupatináth a svatí mužové.

4. den

Bhaktapur – Nágarkót: rozloučení s Bhaktapurem a přesun přes prastarý hinduistický chrám Čángunárájan – dřevěný architektonický skvost a dokonalou ukázku stavitelského umu Névárců (obyvatel Káthmándského údolí) – do Nágarkótu, nacházejícího se na vrcholku údolí s dechberoucím ranním výhledem na celý himálajský masiv. (Bude nám počasí i hinduističtí bohové nakloněni a spatříme Everest?)

5. den

Nágarkót – Pókhara: dopoledne přelet do příjemné Pókhary – druhého největšího města Nepálu, jež se nám stane základnou pro výlet do podhůří Himálaje; projížďka lodičkou po jezeře Phéva k ostrůvku Tál Bárahí; krátký, ale prudší výšlap k pagodě Míru – fantastické výhledy na jezero, město a hřeben osmitisícových Annapúren a posvátnou Mačhapučhre, přezdívanou "Rybí ocas".

6. den

Pókhara – Astam: přesun džípy a pak nalehko pěšky do ekolodže v 1600 m n.m. proslulé dechberoucími západy slunce a panoramatickým výhledem na zasněžené himálajské hřebeny; odpoledne věnované zastavení a vychutnání klidné krásy přírody v kopcích nad rušným životem měst – kdo bude chtít, pokusí se uplést bambusový koš a může pomoci uvařit našemu kuchaři večeři.

7. den

Astam – Dampus: půldenní pěší túra podhůřím Himálaje ve výšce kolem 1700 m n.m. do vesnice Dampus – cesta vede horskými usedlostmi a rýžovými políčky, kde není nouze o úsměvy místních lidí.

8. den

Dampus – Pókhara: z Dampusu cca 2,5 hod. pěšky do vesnice Phédy a pak džípy sjezd do hotelu v Pókhaře – cestou zastávka v Muzeu horolezectví.

9. den

Pókhara – Górkha – řeka Trišulí: přejezd do kolébky nepálského národa, rodného města sjednotitele země Prthví Nárájana Šáha a sídla někdejší královské rodiny – opevněný palác Górkha Darbar s výhledy na osmitisícovou Dhaulágirí; nocleh v bambusových chatkách na písečné pláži u řeky Trišulí.

10. den

Trišulí – Čitván: příprava člunů a následně splutí části řeky zakončené obědem (rafting lze vynechat); odpoledne přejezd na jih země k NP Čitván.

11. den

Národní park Čitván: pobyt v nejstarším NP Nepálu, jenž je domovem 700 druhů volně žijících živočichů, včetně krále džungle tygra indického a nosorožce indického – navštívíme původní vesnici etnika Tharu, absolvujeme safari a projedeme se na slonech i člunem za gaviály; večer taneční vystoupení v krojích; pro zájemce možnost strávit noc v pozorovací věži v džungli.

12. den

Čitván – Káthmándú: půldenní přejezd do Káthmándú – podle času příjezdu královské náměstí Darbar, volno na poslední nákupy i dobrou večeři v turisty i horolezci oblíbené čtvrti Thamél.

13.–14. den

Káthmándú – Praha: fakultativně ranní let k Everestu; odlet z Nepálu, přílet do ČR 14. den.

Ubytování:

hotel 3*

Není v ceně:

jednolůžkový pokoj – 5700 Kč

nepálské vízum – 30 USD

Strava:

Plná penze - snídaně, polopenze, plná penze

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha-Ruzyně

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.