Burundi, Rwanda, Uganda
  • Burundi, Rwanda, Uganda
  • Burundi, Rwanda, Uganda
  • Burundi, Rwanda, Uganda
  • Burundi, Rwanda, Uganda

Burundi, Rwanda, Uganda

136 900,00 Kč

Vydejte se na cestu, jakou absolvovalo jen minimum Čechů a nechte se překvapit. Exkluzivní cesta s výborným ubytováním. Zbavte se předsudků a navštivte Rwandu, zemi vyspělejší a čistší než ČR. Vnořte se do džungle, trekujte na úpatí sopek a podívejte se do očí horské gorile. Zaplavte si v jezeře Kivu a dejte si doušek Shirazu v bazénu s výhledem na džungli.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
12.03.20 - 23.03.20 11 136 900,00 Kč
 Dospělá osoba136 900,00 Kč
 Odjezd - Příjezdčtvrtek-pondělí
+
11.08.20 - 22.08.20 11 142 900,00 Kč
 Dospělá osoba142 900,00 Kč
 Odjezd - Příjezdúterý-sobota
+
04.11.20 - 15.11.20 11 136 900,00 Kč
 Dospělá osoba136 900,00 Kč
 Odjezd - Příjezdstředa-neděle
Počet

Program:

1

Odletíme do vytoužené exotiky.

2

BURUNDI. Maličká země v srdci kontinentu, rozdělena mezi kmeny Hutuů a Tutsiů. Transfer do našeho hotelu a nocleh v hlavním městě Bujumbura. Podle možností se už dnes podíváme na některé zajímavosti v Bujumbuře. Je tu místo, kde po šťastném shledání Livingston a Stanley strávili pár dní.

3

Prohlídka BUJUMBURY a náš dotek s jezerem Tanganika, na břehu jehož Bujumbura leží. Zaplaveme si v jezeře? Začneme vyprávěním o kmenech Hutu a Tutsi, které dominují v Burundi, jakož i ve Rwandě. Odpoledne se přesuneme jemně zvlněnou krajinou do Rwandy. BUTARE: Univerzitní město a historicky hlavní město Rwandy. Národní muzeum země leží právě zde. Hustě zalidněné oblasti s bolestivou minulostí. RWANDA: země se špatným renomé, které si vůbec nezaslouží. Bezpečná, malá a jedinečná krajina, kde najdete 4 000 metrů vysoké hory, hustou džungli, opice a tajemná rovníková jezera. Rwanda je srdce Afriky, které bije silně. Velmi čistá a perfektně zorganizovaná země. Věděli jste, že prezident Kagame ve Rwandě zakázal používat igelitové tašky? Že je to země s největším zastoupením žen v parlamentu na světě? Na místě se dozvíte více!

4

Brzy ráno odjíždíme do pralesa. Národní park NYUNGWE FOREST. Lidské obydlí necháváme za sebou. Cesta vede hustým lesem, který je posledním svého druhu ve východní Africe. Právě zde se láme povodí dvou mohutných afrických veletoků - Nil a Kongo. Už dnes absolvujeme procházku v hlubokém lese, kde budeme stopovat opice guerézy, které se ve stovkách prohánějí v korunách stromů. Příroda mimo park je nádherná. Jako přirozená zahrada, tisíce kopců s čajovými, banánovými, kávovými plantážemi v syté zelené barvě. Volné odpoledne na čajové plantáži a individuální relax.

5

Opouštíme Nyungwe. Čeká nás přesun podél jezera Kivu (jedno z nejhlubších na světě) přes pohádkovou oblast kopců, plantáží a zamlžených vrcholků hor na jeho konžském břehu. KIBUYE: malebná vesnička, která připomíná spíše italské Gargano než Rwandu. GISENYI: centrum oblasti Kivu, resort přímo na břehu jezera, 500 metrů od hranic s Kongem. Úžasná lokalita s nebezpečně se blýskající aktivní sopkou v pozadí a teploučkou vodou jezera před Vámi.

6

Dnes nás čeká výlet do země, která je snad nejdivočejší na světě. Východní Kongo a město GOMA. Jedno z největších měst Konga přímo pod aktivním vulkánem Nyaragongo. Absolutně žádný turisté a nefiltrované zážitky s domácími. Tento výlet závisí vždy na aktuální politické situaci ve východním Kongu. Pokud je situace nestabilní a hranice zavřené, strávíme náhradní den v Gisenyi. Večer návrat do Rwandy. Vzhledem k bezpečnostní situaci, která nastala v průběhu posledních týdnů v květnu 2018, není vhodné toto místo navštívit. Vláda DRC vyhlásila pro turisty v oblasti výjimečný stav a až do roku 2019 je pozastavena jakákoli turistická aktivita. Pokud nebude možné Gomu navštívit, bude alternativní fakultativní program v Gysenyi. Plavba po jezeře Kivu, návštěva kávové plantáže a zpracování surové kávy (podle sezóny) a návštěva horkých pramenů (cena bez oběda cca 2 300 Kč/osoba, platí se na místě).

7

Časný ranní budíček a vyrážíme do Ruhengeri za fantastickým zážitkem. Společně s mlhou, která se ráno drží kmenů stromů, vstaneme i my a vydáme se na trek našeho života do srdce Afriky v národním parku Virunga, kde zažijeme fantastické setkání tváří v tvář horským gorilám. Horské gorily jsou větší a tmavší než jejich příbuzní z nížin. Na světě jsou už jen dvě místa, kde je můžete vidět, a my vás k nim přivedeme. Jedna gorila připadá na patnáct milionů lidí, patří k nejohroženějším živočichům naší planety. Máme čas, abychom gorily pozorovali v jejich přirozeném prostředí. Za magickou hodinku budete mít dojem, že uplynulo deset let.

8

Cesta nádhernou krajinou, připomínající Švýcarsko, nás dovede až do národního parku QUEEN ELIZABETH. Cestou se zastavíme v malé pygmejské vesničce a popovídáme o si původních obyvatelích rovníkové džungle. Večer se zaposloucháme do zvuků divočiny a připravíme se na vynikající safari.

9

Skvělé safari a odpolední plavba přírodním kanálem Kazinga, který spojuje jezera Edward a George. Zaostřuje náš zrak na hrochy, krokodýly, antilopy, lvy. Uganda spolu s Keňou, Tanzanií a Botswanou patří k zemím s nejlepším safari na světě a přesvědčíte se o tom na vlastní oči. Safari v dramatickém prostředí.

10

Odjezd z národního parku Queen Elizabeth a příjezd do Kampaly, nádherně rušného města nedaleko břehu Viktoriina jezera. Prohlídka Kampaly podle aktuální situace na cestě a ve městě.

11

Ráno sbalení opouštíme rušnou Kampalu a odjíždíme do města Jinja, které leží na břehu Viktoriina jezera, kde pramení Bílý Nil. Na tomto místě si rozšíříme sbírku velkých afrických jezer. Stáli jsme na břehu jezera Tanganyika, někteří jsme se koupali v Kivu a nyní se budeme plavit po Viktoriině jezeře. Příjemné završení celé cesty. Z Jinjy se už jen přesuneme do Entebbe a odletíme domů.

12

Přílet domů.

Není v ceně:

stravu kromě uvedené, víza, SEN průvodce, permit na trekking ke gorilám na 1 hodinu (cca 1 500 USD)

Strava:

Snídaně - Snídaně

Doprava:

letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.