Uganda - Rwanda
 • Uganda - Rwanda
 • Uganda - Rwanda
 • Uganda - Rwanda
 • Uganda - Rwanda
 • Uganda - Rwanda
 • Uganda - Rwanda
 • Uganda - Rwanda
 • Uganda - Rwanda
 • Uganda - Rwanda
 • Uganda - Rwanda
 • Uganda - Rwanda
 • Uganda - Rwanda
 • Uganda - Rwanda
 • Uganda - Rwanda
 • Uganda - Rwanda

Uganda - Rwanda

122 990,00 Kč
Setkání s horskými gorilami a šimpanzi v hustých horských deštných pralesech, poznávání kultury starých afrických království, návštěva Pygmejů.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
21.09.20 - 02.10.20 11 122 990,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpondělí-pátek
Počet

Program:

1. den - PRAHA (VÍDEŇ) – ENTEBBE

Odlet do Ugandy. Večer přílet do Entebbe. Přivítání na letišti, transfer do hotelu 4*, nocleh. Večeři můžete v případě zájmu dokoupit v hotelové restauraci.

2. den - ENTEBBE – KAMPALA – MASINDI

Procházka na pláži jezera Victoria, největšího afrického sladkovodního jezera. Odjezd do Kampaly, hlavního města Ugandy. Prohlídka města, návštěva hrobek Kasubi Tombs (UNESCO). Jedná se o hrobky ugandských králů, které leží na kopci Kasubi, po němž získaly své jméno. Oběd v Kamlale. Odpoledne odjezd na severozápad země do města Masindi, večere, ubytování v Masindi.

3. den - MASINDI – BUDONGO FOREST – TREK ZA ŠIMPANZI – NP MURCHISON FALLS

Po snídani odjezd do Budongo forest na pěší výlet za šimpanzi. Během cca 1–2 hodinového treku pralesem se seznámíte s životem těchto úžasných primátů. Procházka je organizována za doprovodu místních rangerů. Doporučujeme pevnou trekovou obuv, dlouhé kalhoty a dlouhé rukávy, které zabrání poškrábání a poštípání hmyzem. Po skončení treku transfer do NP Murchison Falls. Oběd formou pickniku nad vodopády. Přejezd Nilu, ubytování v Paraa Safari 5*. Odpoledne projižďka lodí po Nilu k patě vodopádů Murchison a krátké safari v NP Murchison Falls. Večeře a nocleh.

4. den - NP MURCHISON FALLS – GREAT RIFT VALLEY – FORT PORTAL

Cesta do města Fort Portal s úžasnou vyhlídkou na jezero Albert. Průjezd velkou příkopovou propadlinou Great Rift Valley (UNESCO), kde se otevřou nádherné pohledy do okolní krajiny. V blízkosti Fort Portal budete moci obdivovat čajové plantáže. Večeře a nocleh v hotelu 4*.

5. den - FORT PORTAL – NP QUEEN ELIZABETH

Návštěva tržnice a centra města. Odjezd do NP Queen Elizabeth, zastávka na rovníku. Výhledy na pohoří Ruwenzori (UNESCO) na hranici s Kongem. Ubytování a oběd v Mweya Safari Lodge 5*, odkud je úžasný výhled na jezero Edward. Odpoledne projížďka lodí po kanálu Kazinga, který spojuje jezera Edward a George. Kanál Kazinga vyniká vysokou koncentrací hrochů, vodních bůvolů, slonů, vodušek a vodních ptáků. Při troše štěstí uvidíte i volavku obrovskou. V podvečer krátké safari v okolí. Queen Ellizabeth je jedním z nejkrásnějších a nejbohatších afrických parků. Večeře, nocleh.

6. den - NP QUEEN ELIZABETH (ISHASHA) – KASESE

Po časné snídani cesta napříč savanou podél hranice s Kongem do Ishashy, jižní části NP Queen Elizabeth, kde s trochou štěstí spatříte „stromové lvy“, kteří se naučili lézt do korun stromů, kde mohou nerušeně spát. Celodenní safari s obědem formou balíčku. Večeře a nocleh v oblasti Ishasha v Savanah Resortu 3*.

7. den - KASESE – NP BWINDI (UNESCO) – TREK ZA HORSKÝMI GORILAMI

Časný budíček, snídaně. Odjezd na schůzku s rangery, kde obdržíte informace o půběhu pěšího výletu za horskými gorilami (1–4 hodiny). Doporučujeme pevnou obuv a nepromokavé oblečení s dlouhými nohavicemi a rukávy. Cesta vede hustým deštným lesem. Během výletu panují přísná pravidla. Ke gorilí rodině může být puštěno max 8 návštěvníků denně a je tedy možné dělení do 2 skupin. S gorilami je možné trávit maximálně 1 hodinu pozorování. Upozorňujeme, že treku za gorilami se mohou účastnit pouze osoby 100% zdravé, protože lidské nemoci jsou na primáty přenosné. Po skončení treku oběd a návrat do hotelu v Kasese. Zbytek dne volno na relaxaci po treku, který může být fyzicky náročný. Večeře a nocleh v hotelu.

8. den - KASESE - KIGALI

Odjezd do Rwandy. Odpoledne prohlídka Kigali, metropole Rwandy, s návštěvou památníku genocidy, kde se detailně seznámíte s historií země. Večeře a ubytování v hotelu 4*.

9. den - KIGALI – NYANZA – HUYE (BUTARE) – PRALES NYUNGWE

Po snídani transfer do Nyanzy a prohlídka královského paláce. Zde se seznámíte s tradičním životem královských rwandských rodin. Mimo jiné se dozvíte, že kráva je ve Rwandě posvátné zvíře a také, že každý král měl kromě jiného služebnictva též svého ochutnávače piva, aby se mu nedostalo na stůl nic nedobrého. Cesta do Huye (dříve Butare) s národním muzeem Rwandy, které mapuje historii země a seznámí Vás s kulturou původních kmenů, které zde žily. Následuje ubytování v hotelu 3*+, večeře, nocleh.

10. den - HUYE (BUTARE) – PRALES NYUNGWE

Transfer do Nyungwe, původního deštného pralesa, který pokrývá jižní část země. Procházka mezi čajovými plantážemi a v deštném pralese. Uvídíte nádherné vodopády a jistě se setkáte s obyvateli pralesa – guerézami pláštíkovými a dalšími promáty. Přejezd k jezeru Kivu, relaxační plavba po jezeře, které tvoří hranici mezi Rwandou a Kongem a je obkopeno nádhernou kulisou vulkanického pohoří. Po skončení projížďky ubytování, večeře a nocleh.

11. den - PRALES NYUNGWE – KIGALI – ODLET DO PRAHY

Návštěva továrny na zpracování čaje. zde se seznámíte s postupem výroby a budete mít možnost zakoupit si výborný, voňavý, místní čaj. Po skončení prohlídky odjezd zpět do Kigali. Cestou zastávka na oběd. V Kigali bede ještě čas na poslední nákupy suvenýrů. Večer transfer na letiště, odbavení k odletu a odlet do Prahy (Vídně).

12. den - PŘÍLET DO PRAHY (VÍDNĚ)

Přílet do Prahy na letiště Václava Havla(Vídně).

Ubytování:

Hotel

Není v ceně:

vstupní vízum do Rwandy 30,- USD (na místě)

permit na trek za horskými gorilami v Ugandě 600,– USD

spropitné

vstupní víza do Ugandy 50,- USD (nunto žádat elektronické vízum, ESO Travel vyřizuje za poplatek 1.600,- Kč)

Strava:

Plná penze

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.