Pyramidy a pláže Mexika

81 990,00 Kč
Výčet toho nejzajímavějšího, co lze v Mexiku vidět. Hluboké dojmy z návštěvy Teotihuacánu a Chichén Itzá vstřebáte při relaxaci u moře.
Počet
Na skladě není dostatek produktů

Program:

1. den - PRAHA - MEXICO CITY

Setkání na letišti v Praze dvě hodiny před plánovaným odletem, odbavení a odlet do Mexico City. Po příletu transfer do hotelu, nocleh v Mexiko City.

2. den - MEXICO CITY

Celodenní prohlídka města včetně historického centra s náměstím Zócalo (Plaza de la Constitución), kterému dominuje Metropolitní katedrála, dále chrám Temple Mayor, Národní palác s freskami Diega Riviery. Projdete se kolem největšího městského parku Bosque de Chapultepec (v překladu Kopec cvrčků). Návštěva koloniálního klenotu Coyoacanu, prohlídka kostela San Juana Bautisty, dále domu, v němž bydlela slavná mexická umělkyně Frida Kahlo a nyní je z něho muzeum s expozicí jejích děl. Přejezd do Xochimilco (UNESCO) se soustavou umělých ostrovů, které se také nazývají „plovoucí zahrady“. Možná návštěva stadionu, kde se v roce 1968 konaly olympijské hry. Návrat do hotelu, nocleh v Mexico City.

3. den - TEOTIHUACÁN - GUADALUPE - MEXICO CITY

Návštěva nejznámější mexické archeologické lokality Teotihuacán, který je vzdálen 48 km od Mexico City. Prohlédnete si pyramidu Slunce, pyramidu Měsíce, zbytky původních paláců, Třídu mrtvých a původní pevnost. Na cestě ke svatyni Panny Marie Guadalupské krátká zastávka u Plaza de las Tres Culturas, kde na jednom místě nalezneme zbytky aztéckého chrámu, katolického kostela ze 17. století a moderní budovu Ministerstva zahraničních věcí. Pokračuje se k bazilice Panny Marie, kde je k vidění její obraz na kusu látky. Jde o nejznámější a nejuctívanější obraz nejen v Mexiku. Návrat do Mexico City, nocleh.

4. den - CHOLULA - PUEBLA - MEXICO CITY

Cesta autobusem do Choluly, jejíž dominantou je největší pyramida amerického kontinentu Velká pyramida (Gran Pirámide). Pokračovat budete do Puebly, která se nachází na úpatí pohoří Sierra Madre a je obklopena sopkami Popocatépetl, Iztaccíhuatl, Pico de Orizaba a La Malinche. Navštívíte katedrálu La Capilla del Rosario a centrum města. Návrat do hlavního města, nocleh.

5. den - TULA - TEPOTZOTLÁN - MEXICO CITY

Prohlídka Tuly nebo Tuly de Allende, kde se nedaleko nacházejí ruiny starobylého města, známého také jako Tulu nebo Tollan, které bylo centrem toltécké říše. Tula je významná především kvůli svým atlantům – kolosálním sochám. V Tepotzotlánu Vás okouzlí jeden z nejstarších mexických klášterů. Nocleh v Mexico City.

6. den - MEXICO CITY - CUERNAVACA - TAXCO

Transfer z Mexico City do Cuernavacy, kde si prohlédnete nádherné město s množstvím koloniálních památek. Pokračování autobusem do Taxca, které patří k nejatraktivnějším městům Mexika. Dominantou Taxca je monumentální kostel Santa Prisca. Nocleh v Taxcu.

7. den - TAXCO - ACAPULCO

Cesta bude pokračovat hornatou krajinou lemovanou obřími kaktusy. Příjezd do Acapulca, ubytování. Nocleh.

8. den - ACAPULCO

Prohlídka Acapulca - centrum města, Představení Clavadistas – skoky do moře z vysokých útesů, kdy se Vám nad jednotlivými výkony bude tajit dech. Nocleh v Acapulcu.

9. den - ACAPULCO

Výlet lodí Bonanza po Acapulském zálivu, návrat do hotelu. Nocleh.

10. den - ACAPULCO - MEXICO CITY - CANCÚN

Volno na koupání, opalování a sport v jednom z nejoblíbenějších mexických přímořských letovisek, které leží 380 km jižně od Mexico City na břehu Tichého oceánu. Ubytování v Acapulcu.

11. den - ACAPULCO – MEXICO CITY - CANCÚN

Odjezd do Mexico City, odlet do Cancúnu, transfer do hotelu, ubytování.

12. den - CHICHÉN ITZÁ

Odjezd z Cancúnu do Chichén Itzá. Prohlídka největšího a nejslavnějšího pyramidového komplexu na poloostrově Yucatán, Chichén Itzá. Toto naleziště zařadila světová organizace UNESCO na seznam světového kulturního dědictví. Chichén Itzá bylo původně mayské sídlo, založené a budované asi od roku 400 po Kristu. Návrat do Cancúnu. Nocleh v Cancúnu.

13. den - TULUM – XEL-HÁ – CANCÚN

Celodenní výlet, při kterém navštívíte mayskou pevnost Tulum na břehu moře a přírodní rezervaci v Xel-Há. Nocleh v Cancúnu.

14. den - CANCÚN

Koupání a odpočinek u Karibského moře. Nocleh v Cancúnu.

15. den - CANCÚN – PRAHA

Transfer z hotelu na letiště, odlet z Cancúnu do Prahy přes Mexico City.

16. den - PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy na Letiště Václava Havla.

V ceně:

leteckou přepravu a letištní poplatky

místní přelet a letištní poplatky

14 noclehů ve 3* hotelech se snídaní

veškeré transfery během okruhu

všechny prohlídky a vstupy dle programu

služby česky hovořícího průvodce (min. 14 osob)

Strava:

Snídaně

Doprava:

Letecky

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz