Chile - Bolívie - Argentina
  • Chile - Bolívie - Argentina
  • Chile - Bolívie - Argentina
  • Chile - Bolívie - Argentina
  • Chile - Bolívie - Argentina

Chile - Bolívie - Argentina

143 990,00 Kč
Okruh centrální částí Jižní Ameriky - chilské pouště a gejzíry, bolivijská solná jezera a tyrkysové laguny, argentinské historické památky a tango v Buenos Aires.
Počet
Na skladě není dostatek produktů

Program:

1. den - ODLET Z PRAHY

2. den - PŘÍLET DO SANTIAGA DE CHILE

Přílet, transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne prohlídka největších atrakcí hlavního města. Nocleh.

3. den - SANTIAGO – CALAMA – SAN PEDRO DE ATACAMA

Po snídani transfer na letiště a odlet do Calamy. Po příletu transfer do San Pedra de Atacama. San Pedro je krásná barevná vesnička zasazená uprostřed zelené oázy v nadmořské výšce 2000 m. Odpoledne návštěva měsíční krajiny Valle de la Luna v pozadí se zasněženým vrcholkem sopky. Návrat do hotelu, nocleh.

4. den - SAN PEDRO DE ATACAMA – THE ATACAMA SALT LAKE

Po snídani návštěva města San Pedro de Atacama – centrum paleolitické civilizace, kterému dominuje skalní pevnost. Město je vybudováno v zeleném údolí obklopeném horami. Koloniální kostel v centru města byl postaven v roce 1577 a je největším a nejkrásnějším kostelem v regionu. Poté návštěva muzea Gustavo La Paige s mnoha artefakty a mumiemi, včetně jedné známé jako Miss Chile. Následuje návštěva vesničky Tulor, která je stará přibližně 3000 let a je nejstarší doloženou osídlenou vesnicí v údolí, a pevnosti Pucara de Quitor, která byla dobyta v roce 1540 španělskými dobyvateli. Odpoledne návštěva vesnice Toconao, kde obyvatelé tesají sochy z bílého vulkanického kamene. Další zastávkou je obrovské jezero Atacama Salt Lake, tzv. vnitrozemské moře staré miliony let. Návrat do San Pedra a nocleh.

5. den - EL TATIO – MACHUCA

Brzy ráno odjezd do oblasti gejzírů El Tatio ve výšce 4.300 m n. m., největšího geotermálního pole na světě. Je lepší si s sebou vzít teplé oblečení, protože kvůli nadmořské výšce je brzy ráno u gejzírů chladno. Následuje přejezd do vesnice Machuca, která byla v dávných dobách zastávkou na odpočinek pro lamí karavany na jejich cestách po „Incké dálnici“. V dnešní době v této vesnici žije jen hrstka obyvatel. Poté návrat do San Pedra, volný čas a nocleh.

6. den - SAN PEDRO – OJO DE PERDIZ

Ráno odjezd ze San Pedra k hranicím Bolívie. Po cestě zastávka v přírodní rezervaci Eduardo Abaroa s návštěvou Laguna Verde – laguna s překrásnou vodou smaragdové barvy. Cesta pokračuje dál kolem laguny Colorada ve výšce 4.600 m n. m., kde se nachází i množství menších lagun se stovkami plameňáků. Následuje příjezd do vesnice Ojo de Perdiz, ubytování a nocleh.

7. den - UYUNI

Snídaně. Odjezd do Uyuni. Uyuni leží u stejnojmenného solného jezera Uyuni (Salar de Uyuni), největšího solného jezera naší planety. S velmi nízkými ročními dešťovými srážkami je vlastně tato oblast polopouští. Přesto se jedná o krajinu s velmi agresivní krásou. Uvidíte zde velké skalní útvary formované působením eroze větru a písku. Lidé v Uyuni se již adaptovali na mimořádně drsné podmínky této krajiny. Nocleh ve vesnici Tahua, která se nachází u sopky Tunupa Volcano.

8. den - TAHUA – TUPIZA

Po snídani odjezd do města Tupiza. Toto město je jedno z nejstarších v Bolívii a založil ho Diego de Almagro v roce 1535. Tupiza je známá také díky dvěma zlodějům, Butche Cassidyho a Sundance Kida,, kteří zde vyloupili svou poslední banku, než byli zabiti. Nocleh v Tupize.

9. den - TUPIZA – LA QUIACA – PURMAMARCA

Po snídani odjezd směrem ke hranicím s Argentinou. Cesta vede přes krásný argentinský sever městem La Quiaca, dále pak městem nízkých domků a strmých uliček Tilcara. Město je považováno za archeologický skvost oblasti Jujuy. Následuje návštěva města Humahuaca, které je jedno z nejdůležitějších obchodních center a především známé díky Quebrada de Humahuaca, údolí zapsaného v UNESCO s archeologickými nalezišti a krajině s dominující řekou Rio Grande. Příjezd

10. den - PURMAMARCA – SALTA

Snídaně. Návštěva krásného města Purmamarca přezdívaného „Město panenské přírody“. Centrum města bylo vyhlášeno národní památkou pro jeho zvláštní architekturu. V centru se nalézá hlavní kostel z roku 1648 a řemeslný trh, kde si lze zakoupit tradiční výrobky, jako je keramika, tkané koberce, ponča a hudební nástroje. Další zastávkou je město Salta, ve kterém je vidět výrazný vliv španělské architektury z období kolonizace během 16. stol. Prohlídka města začíná náměstím, pokračuje návštěvou katedrály Basílica, kostela San Francisco a kláštera San Bernardo. Pár metrů od kláštera se nachází muzeum města a řemeslný trh. Poslední zastávkou je San Bernardo Hill, ze kterého je úchvatný panoramatický pohled na celé město a údolí Valle de Lerma. Nocleh.

11. den - SALTA – CAFAYATE

V brzkých ranních hodinách odjezd z města Salta přes Quebrada de las Conchas. Další zastávkou jsou ruiny starověkého osídlení Quilmes – nejvýznamnější archeologické naleziště v zemi. Tato osada byla osídlena mezi 9. a 17. stoletím. Návrat do Cafayate, nocleh.

12. den - CAFAYATE – CACHI – SALTA

Snídaně. Exkurze po údolích Calchaquí Valleys. Cesta vede podél úrodného údolí řeky Río Calchaquí přes malé vesnice Molinos a San Carlos. Stará vesnice Cachi se nachází na soutoku řek Cachi a Calchaquí a je situovaná 2.280 m n. m. Toto důležité centrum produkce pepře je obklopeno impozantními horami. Na zpáteční cestě jízda přes národní park Los Cardones do města Salta, nocleh.

13. den - SALTA – BUENOS AIRES

Po snídani odjezd na letiště a přelet do Buenos Aires. Následuje transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne prohlídka města a jeho nejvýznamnějších památek jako Casa Rosada, Plaza de Mayo, Pirámide de Mayo, Catedral Metropolitana, Avenida de Mayo, Avenida 9 de Julio, Obelisco, Plaza Congreso, Basílica Nuestra Seňora del Pilar, Cementerio de la Recoleta. Večer je přichystán program v podobě návštěvy tango show. Nocleh.

14. den - ODLET Z BUENOS AIRES

15. den - PŘÍLET DO PRAHY

V ceně:

leteckou přepravu a letištní poplatky

místní přelety a letištní poplatky

12x nocleh ve 3* hotelech se snídaní

veškeré transfery během okruhu

všechny prohlídky a vstupy dle programu

služby česky hovořícího průvodce (min. 14 osob)

Strava:

Snídaně

Doprava:

Letecky

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz