Vánoce a Silvestr na Kubě
 • Vánoce a Silvestr na Kubě
 • Vánoce a Silvestr na Kubě
 • Vánoce a Silvestr na Kubě
 • Vánoce a Silvestr na Kubě
 • Vánoce a Silvestr na Kubě
 • Vánoce a Silvestr na Kubě
 • Vánoce a Silvestr na Kubě
 • Vánoce a Silvestr na Kubě
 • Vánoce a Silvestr na Kubě
 • Vánoce a Silvestr na Kubě
 • Vánoce a Silvestr na Kubě
 • Vánoce a Silvestr na Kubě
 • Vánoce a Silvestr na Kubě
 • Vánoce a Silvestr na Kubě
 • Vánoce a Silvestr na Kubě

Vánoce a Silvestr na Kubě

64 900,00 Kč
Prožijte Vánoce a konec roku netradičně. V zemi plné hudby a tance, v zemi podmanivé salsy, v zemi s nádhernou koloniální architekturou a pestrou přírodou. Na Kubě. Štědrý večer strávíme v krásném městečku Baracoa, Nový rok oslavíme se sklenkou vyhlášeného rumu či některým s kubánských koktejlů. Odpočineme si, vykoupeme se na písečných plážích Karibského moře, navštívíme nejpřitažlivější místa této země. Ubytování v soukromí nám umožní blíže poznat skutečný život přátelských a pohostinných Kubánců, poznamenaný léty izolace a autoritářského socialismu. Vřele doporučujeme polopenzi u hostitelských rodin, výběr jídla je vždy pestrý a bohatý. Prožijte Vánoce a konec roku s nezapomenutelnými zážitky. Náročnost:Obecně jde o cestovatelsky trochu náročnější zemi vlivem tropického klimatu a slabší infrastruktury. Pro zájemce jsou připraveny pěší výlety do 15 km s mírným převýšením. Je také třeba se připravit na občasné improvizace při dopravě, ubytování apod.Zároveň upozorňujeme, že vzhledem k špatnému stavu kubánských silnic a vzhledem k velikosti Kuby je nutné počítat s časově náročnějšími přejezdy. Klima:Tropické, vzduch obvykle 25–31 °C, bez velkých výkyvů.Velikost skupiny:8 - 18
Počet
Na skladě není dostatek produktů

Program:

1. den

Letecky Praha - Havana.

2. den

Prohlídka Havany: hlavní město Karibiku nabité jedinečnou elektrizující atmosférou, Capitolio, Muzeum rumu, všudypřítomné pomníky kubánských revolucí, pevnost El Morro, Floridita – oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje "daiquirí". Noční přejezd Havana - Santiago de Cuba.

3. - 4. den

Santiago de Cuba, prohlídka města - nejstarší dům na Kubě z roku 1522, pevnost San Pedro de la Roca , kasárna Moncada, hřbitov Santa Ifigenia. Následující den přejezd do Baracoa. 

5. - 6. den

Baracoa – nejstarší koloniální přímořské městečko z r. 1512 s bohatým kulturním životem a mimořádně malebným okolím. Výlet k vodopádům na řece Duaba, koupání v průzračných tůních, pláž Maguana; výstup na stolovou horu El Yunque. Večer seznámení s tradiční kubánskou hudbou a míchanými nápoji mojito či cuba libre. Štědrovečerní večeře v malebném městečku.

7.den

Playita – místo vylodění José Martího s možností koupání na oblázkové pláži; přejezd do poklidného města Bayamo, kolébky bojů za nezávislost Kuby.

8. den

Přejezd do centrální části ostrova, do městečka Banao. Cestou si prohlédneme koloniální  město Camagüey  a Sancti Spiritus. 

9. den

NP Lomas de Banao; výlet pěšky nebo na mulách na sedlo La Sabina; osvěžující koupání v horské říčce; přejezd do Trinidadu 

10. - 12. den

Proslulé koloniální město Trinidad  s množstvím památek, muzeí a jedinečnou atmosférou. Návštěva koloniálního cukrovaru Manaca Iznaga (cca 30 km).  Centrum starého Trinidadu.  Silvestrovský večer s kubánskou hudbou a možnost novoročního přípitku se sklenkou "Cuba libre". Koupání v průzračném Karibiku.

13.den

Cienfuegos – prohlídka neoklasicistního centra města; přejezd do západní části ostrova spojený s průjezdem pobřeží Zátoky Sviní, místem vylodění kontrarevolucionářů v roce 1961; návštěva krokodýlí farmy v Guamá. 

14. den

Havana – bohaté koloniální paláce, pevnosti a chrámy, nejstarší divadlo Nového světa, všudypřítomné pomníky všech kubánských revolucí, návštěva centra nové Havany La Rampa se známou zmrzlinárnou Copelia; procházka po nábřeží El Malecón.

15. den

Letecky zpět do Prahy.

Ubytování:

Ubytování hotelového typu

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Není v ceně:

jeskyně cueva de agua – 10 CUC + loďička přes řeku 1 CUC Krokodýlí farma v Guama – 5 CUC Projížďka starými amerikami v Havaně - cca 45 CUC/30 minut 1 CUC = 1 EUR

Vstupné: Muzeum rumu v Havaně - cca 7 CUC Hradby El Morro v Santiago de Cuba - cca 5 CUC Výlet k vodopádům na řece Duaba -  cca 9 CUC + doprava (cena se rozpočítá dle zájemců) Výstup na El Yunque ...

jeskyně

Jednolůžkový pokoj povinný – 6700 Kč

vyhlídka neboli mirador

Kubánské vízum – 900 Kč

Strava:

Bez stravy - bez stravování

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.