Kostarika a Nikaragua
 • Kostarika a Nikaragua
 • Kostarika a Nikaragua
 • Kostarika a Nikaragua
 • Kostarika a Nikaragua
 • Kostarika a Nikaragua
 • Kostarika a Nikaragua
 • Kostarika a Nikaragua
 • Kostarika a Nikaragua
 • Kostarika a Nikaragua
 • Kostarika a Nikaragua
 • Kostarika a Nikaragua
 • Kostarika a Nikaragua
 • Kostarika a Nikaragua
 • Kostarika a Nikaragua
 • Kostarika a Nikaragua

Kostarika a Nikaragua

78 800,00 Kč
Kostarika i Nikaragua jsou tropické ráje ležící mezi Karibikem a Pacifikem. Jeden z nich se může pochlubit neskutečnou paletou barev fauny a flóry, druhý připomíná Kubu před desítkami let. Kostariku vám nejspíš nemusíme tolik představovat. Ale Nikaraguu možná ano. Je to největší země Střední Ameriky a může nabídnout vše a pro každého. I přesto jde o málo navštěvované místo, které turismus teprve poznává. Nikaragua nabízí krásná koloniální města, opuštěné ostrovy, ztracené pláže, ale také nedotčenou přírodu a sopky. Vše završuje pohostinnost a klid vyzařující z místních obyvatel. Zaleťte se s námi podívat do země, kde se zastavil čas, kde se vyrábí výborná čokoláda a pije skvělý rum.  Klima:vlhké tropické, horké a velmi suché v období pořádání zájezdu, průměrné teploty bývají – vzduch 29 °C, voda 27 °C bez velkých výkyvů.Minimální počet účastníků:8.Poznámka:Termín je pouze orientační a může se změnit dle letového řádu. Pro tranzit přes USA je potřeba registrace ESTA a biometrický pas a nebo pas s platným vízem.Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.
Počet
Na skladě není dostatek produktů

Program:

1. den

Letecky Praha – San José.

2. den

Monteverde – lehce adrenalinová chůze po závěsných mostech, pozorování tukanů, lenochodů nebo motýlů z korun stromů; odpolední exkurze do kávové farmy, ochutnávka místích produktů z cukrové třtiny "saca de Gauaro" či různé druhy kávy, projížďka tradičními vozy po plantážích; večer fakultativně možnost návštěvy městečka Santa Elena či pozorování tropických motýlů v Butterfly Garden. 

3. den

Guanacaste – přejezd do oblasti s krásnou horskou krajinou plnou dominantních vulkánů; Rincón de la Vieja – ubytování poblíž národního parku a odpočinek a relaxace v tropické zahradě hotelu. 

4. den

NP Rincón de la Vieja – nenáročné procházky turistickými stezkami národního parku, pozorování místní fauny a flóry; stezkami kolem sirných jezírek, vodopádů nebo fumarol, forem projevu sopečné činnosti. 

5. den

Přesun na hranice Nikaraguy do Peňas Blancas; přejezd lodí do přístavu v San Jorge a plavba trajektem na vulkanický ostrov Ometepe, odpočinek, koupání na krásných plážích. 

6. den

Altagracia – nejvýznaměnjší město ostrova Ometepe, návštěva muzea pojednávajícího o předkolumbovské historii; bílé pláže Santo Domingo beach, přírodní léčivý bazén pod sopkou Concepción, na závěr stezka s petroglyfy.

7. den

San Juan del Sur– odpočinek a koupání na krásných plážích Pacifiku. 

8. den

NP Volcán Masaya - pozorování vulkanické činnosti kráteru San Fernando. Návštěva místního řemeslného trhu v Pueblos Blancos.

9. den

Granada - prohlídka jednoho z nejvýznamějších měst Nikaraguy a zároveň nejstaršího koloniálního města středoamerického kontinentu, park Colón, pevnost La Polvora, konvent San Francisco. Odpoledne výlet člunem po jezeře Granada s pozorováním ostrůvků vzniklých z vulkanické činnosti Isletas Granada. 

10. - 11. den

Managua – hlavní město Nikaraguy; návštěva Národní rezervace Volcan Mombacho, nenáročná procházka ke kráteru vulkánu, odkud je výhled na město Granada,  Isletas de Granada a lagunu Apoyo. Následující den prohlídka města, katedrála Santiago de Managua, palác Kultury, přístav Salvador Allende s výhledy na jezero Managua.

12. den

León – krásné koloniální město, prohlídka historického centra, návštěva královské baziliky katedrály Asunción, kostel El Calvario a La Recolección.

13. den

Chichigalpa – přesun do kolébky známého nikaragujského rumu Flor de caňa; prohlídka továrny na výrobu rumu spojená s ochutnávkou.

14. den

Matagalpa - centrum pěstování kávy, návštěva fabriky na čokoládu Castillo de chocolate; prohlídka spojená s ochutnávkou. 

15 - 16. den

Letecky zpět do Prahy.

Ubytování:

Ubytování hotelového typu

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Není v ceně:

vstupní taxa do Nikaragui 14 USD/osoba

Jednolůžkový pokoj povinný – 8900 Kč

registrace ESTA – 500 Kč

Strava:

Snídaně - snídaně

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz