Etiopie – velká poznávací cesta
 • Etiopie – velká poznávací cesta
 • Etiopie – velká poznávací cesta
 • Etiopie – velká poznávací cesta
 • Etiopie – velká poznávací cesta
 • Etiopie – velká poznávací cesta
 • Etiopie – velká poznávací cesta
 • Etiopie – velká poznávací cesta
 • Etiopie – velká poznávací cesta
 • Etiopie – velká poznávací cesta
 • Etiopie – velká poznávací cesta
 • Etiopie – velká poznávací cesta
 • Etiopie – velká poznávací cesta
 • Etiopie – velká poznávací cesta
 • Etiopie – velká poznávací cesta

Etiopie – velká poznávací cesta

67 800,00 Kč
Pokud by některá země Afriky měla hýřit nejrůznějšími nej…, asi to bude Etiopie. Země, která nikdy nebyla kolonizovaná, si zachovala jako jediná v Africe nejen vlastní písmo, ale i kalendář, dokonce i měření času. Země s jedinečným etnickým a kulturním bohatstvím nás zaskočí svými kontrasty – od ortodoxních křesťanů na severu přes islámský východ až po neuvěřitelně pestrou etnickou směs animistických přírodních kmenů na jihu. Přírodní bohatství Etiopie už jen doplňuje mozaiku lákadel této země. Přes celou zemi se od severu na jih táhne Velká příkopová propadlina vyplněná množstvím jezer. Kromě nich zde nalezneme rozlehlé náhorní planiny, vyprahlé savany, lesy a hory brázděné hlubokými údolími. Větší africká zvířata najdeme už jen v několika národních parcích, ale pro ornitology Etiopie představuje doslova ráj. Můžeme zde spatřit až 850 druhů ptáků, z toho mnoho endemických. Turistický ruch v Etiopii je dosud nepříliš velký a turistická infrastruktura je velmi omezená. Etiopie tedy znamená ideální misto pro cestovatele, kteří preferují poznání před komfortem. Na větší vzdálenosti se budeme pohybovat vnitrostátními leteckými linkami, minibusy a na jihu pak pronajatými 4x4 auty. Naše putování jsme rozdělili do několika bloků, jež si můžete sestavit dle vašich představ a možností. Navíc si před tento poznávací zájezd můžete předsadit týdenní treking v pohoří Simien.V ceně nezahrnuto:etiopské vízum – 50 USD, s okamžitou platností mohou být znovuzavedeny odletové taxy na mezinárodní i vnitrostátní lety v celkové výši cca 60 USD.Letenky:Let z a do Prahy je možný za příplatek cca 6000 Kč.Velikost skupiny:12–18 účastníkůPoznámka:Jedná se o zájezd cestovatelského charakteru, v jehož průběhu může dojít ke změnám programu a jeho posloupnosti či na pár dnů ke změně standardu ubytování.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
14.11.20 - 23.11.20 9 67 800,00 Kč
 Odjezd - Příjezdsobota-pondělí
+
14.11.20 - 01.12.20 17 99 800,00 Kč
 Odjezd - Příjezdsobota-úterý
+
22.11.20 - 01.12.20 9 62 800,00 Kč
 Odjezd - Příjezdneděle-úterý
Počet

Program:

.

SEVERNÍ OKRUH

1.–2. den

Letecky Vídeň – Addis Abeba – Gondar; připojení trekové skupiny. Gondar Fasil Ghebbi prohlídka opevněného palácového komplexu, jednoho z divů světa, v 17. století sídlo krále Fasilidaese a jeho následníků; lázně císaře Fasilidese, kde se každoročně slaví svátek Timkat; Debre Berham Selassie, jeden z mála zcela zachovalých kostelů s původními freskami; večerní návštěva lokálního baru s poslechem tradiční etiopské hudby, ukázkou „shoulder's“ tance a s ochutnávkou místního piva.

3.–4. den

Lalibela–přelet do Lalibely, jedenáct monolitických skalních chrámů částečně propojených tunely s labyrinty chodeb vytesaných na přelomu 12. až 13. století, s dochovanou původní výzdobou a z části i inventářem; večer ochutnávka tradičního medového vína.

5. den

Aksum – přelet do Aksumu, města a obchodního centra stejnojmenného království, místo korunovace králů a jejich sídlo; park starověkých obřích obelisků / stél starých až 3000 let; lokalita Gobedra –slavný vytesaný reliéf „lva z Gobedry“ a jedinečný lom syenitu; pozůstatky paláce královny se Sáby; tzv. Ezanův kámen s vytesaným nápisem svědčícím o přijetí křesťanství králem Ezanou; ruiny tří královských paláců z 1. století; kostel svaté Marie Sionské,v jehož kapli je snad uschována Archa úmluvy.

6. den

Odjezd na východ, cestou svatyně Yeha – nejstarší dochovaná stavba v Etiopii ze 7 století př. Kristem; klášter Debre Damo ze 6. století, stojící vysoko na ploché skále obklopené patnáctimetrovými kolmými útesy (výstup po laně, přístupný jen mužům); kávový obřad.

7.–8. den

Tigraj – čarovná krajina stolových hor, vyhaslých sopek a skalních věží; výstup k některým z mnoha desítek fascinujících jeskynních kostelů; přelet z Mekele do Addis Abeby.

9.–10. den

Addis Abeba – národní muzeum včetně antropologické expozice „Lucy“; etnologické muzeum na vrchu Entoto, místa prvního paláce císaře Menelika II., zakladatele města; tržiště „Merkato“, největší otevřená tržnice Afriky;  katedrála sv. Jiří, kde byl korunován Haile Selassie; ukončení severního poznávacího okruhu, noční odlet, přílet do Vídně 10. den programu; zájemci o prodloužení pokračují dále na jih.

.

JIŽNÍ OKRUH

10.–11. den

Odjezd terénními auty na jih; kmen Dorze ve vesnici Chencha – jedinečná architektura tradičních chýší vysokých až 12 metrů, doslova pletené ploty, tkalcovská manufaktura, ukázka výroby tradičního placek z ensetu s ochutnávkou; projížďka po jezeře Chamo u Arba Minch, včetně tzv. „Crocodile Marketu“ a „Hippo Market“ – pozorování krokodýlů, hrochů a mnoha vodních ptáků z bezprostřední blízkosti.

12. den

Kmen Konso – jedinečné kamenné vesnice, jež doslova obstavují jednotlivé kopce v krajině až k jejich vrcholu; královský palác; „New York“, zajímavé struktury vzniklé erozí půdy; tzv. waga – náhrobky zemřelých v podobě vyřezávaných soch.

13.–15. den

Kmeny a vesnice v povodí řeky Omo nejpestřejší etnická směs, jakou si lze představit; dekorace polonahých těl malováním a uměleckým zjizvováním nemá ve světě obdoby; města Turmi a Jinka včetně zajímavého etnografického muzea; venkovské trhy i místní rituály; návštěvy jednotlivých kmenů: kmen Hamarů, Dasanečů, Nyangatomů, Ariů, Karů atd.; neopomeneme ani slavné Mursije v NP Mago.

16.–17. den

Odjezd zpět na sever až do Addis Abeby; cestou malebný rybí trh v Awase; koupání v jezeře Langano.

18. den

Letecky zpět do Vídně.

Ubytování:

Ubytování hotelového typu

Není v ceně:

Zájezdu je možné předsadit program v okolí města Bahir Daru: prameny Modrého Nilu na jezeře Tana; projížďka lodí po jezeře s návštěvou klášterů; vodopády Modrého Nilu. Cena na vyžádání

Strava:

Snídaně - snídaně

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Vídeň

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.