Treking na Réunionu

59 800,00 Kč
Francouzský zámořský departement Réunion je jeden z mála ostrovů Indického oceánu, kam se nejezdí jen kvůli plážím a azurovému moři. Pláže jsou jen na části pobřeží a směrem do vnitrozemí prudce stoupají neobyčejně krásné hory, jaké v Evropě nenajdeme. Hrany kráteru vyhaslé sopky tvoří bizarní hřebeny s nedostupnými vrcholy. Lávové homole jsou zarostlé neprostupnou vegetací a po jejich úbočích se vinou stezky, jež sestupují do hlubokých kaňonů i šplhají do vysokých sedel. Přivedou nás i na nejvyšší horu ostrova Piton des Neiges (3069 m), kde budeme s východem slunce obdivovat jen hory a moře mraků a na vlastní oči se přesvědčíme, že Země je kulatá. Réunion je zkrátka ráj pro romantické duše, kterým nevadí batoh na zádech. V klidném tempu projdeme křížem krážem krátery Cilaos, Salazie i Mafate. Sestoupíme do kaňonu řeky Galets. Prohlédneme si unikátní sopečnou krajinu jednoho z nejaktivnějších vulkánů světa Piton de la Fournaise a na závěr budeme relaxovat u Indického oceánu, kde spláchneme únavu v teplém moři.Náročnost:Trek půjdeme s batohem, poneseme však jen osobní věci a jídlo dle rozhodnutí každého. Část bagáže zanecháme v místě prvního noclehu, kam se opět vrátíme, ale i tak počítejte na trek s batohem o váze asi 10 kg. Všechny cesty jsou snadno schůdné, ale se značným převýšením. Jedná se převážně o horské stezky s kamenitými nebo bahnitými úseky, zpevněné chodníky, pevnou i drolivou lávu.Klima:Horké tropické klima s občasnými teplými dešti, ve vyšších polohách teploty nižší.Velikost skupiny:8–16 účastníků.Poznámka:Informační schůzka se bude konat asi dva týdny před odjezdem. Zodpovíme na ní vaše dotazy, poradíme, jak si na zájezd dobře zabalit, a připomeneme, na co nezapomenout. Pokud se schůzky nezúčastníte, nevadí – veškeré důležité informace obsahují i podrobné pokyny, které obdržíte e-mailem asi měsíc před odjezdem.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
12.11.20 - 26.11.20 14 59 800,00 Kč
 Odjezd - Příjezdčtvrtek-čtvrtek
Počet

Program:

1. - 2. den

Letecky Praha - Réunion; transfer do horského městečka Cilaos.

3. den

Výstupem do hor na chatu Caverne Dufour zahájíme osmidenní etapový trek "od chaty k chatě".

4. den

Východ slunce na nejvyšší hoře ostrova Piton des Neiges (3069 m), sestup do pralesa Forêt de Bélouve.

5. den

Podkovovitý vodopád Trou de Fer, sestup do Hell Bourg - centra kráteru Salazie.

6. - 10. den

Pokračování treku nejčlenitějším a nejkrásnějším ze tří kráterů - Mafate, do kterého se lze dostat pouze pěšky nebo vrtulníkem; návrat do Cilaos.

11. - 14. den

Zasloužený oddech na pláži prohřátého Indického oceánu. Vyjížďky z přímořského městečka pronajatými auty: procházka po hraně kráteru činné sopky Piton de la Fournaise (2632 m), naučná expozice vulkanologie Maison du Volcan v Bourg Murat; vyhlídka Maïdo s "leteckým" pohledem do kráteru Mafate; fakultativně přístrojové potápění, šnorchlování, botanická zahrada, místní trhy; Saint Denis - hlavní město ostrova; letecky zpět do Prahy.

15. den

Přílet do Prahy.

Ubytování:

Ubytování hotelového typu

V ceně:

průvodce

letenka vč. všech poplatků Praha–Saint Denis–Praha ve výši 26 000 Kč

doprava místními autobusy a pronajatými auty

8x horská chata

4x hotel s příslušenstvím včetně snídaně

informační materiály

Strava:

Bez stravy - Na horských chatách je možnost přikoupení snídaní (asi 5 EUR) a večeří (asi 15 EUR), jinak výhradně z vlastních zdrojů (na treku lze dokoupit základní potraviny za vyšší ceny, v Hell Bourgu a Cilaosu jsou obchody s běžnými cenami). V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování, stravování.

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.