Treking nedotčenou oblastí Dolpo 2020
 • Treking nedotčenou oblastí Dolpo 2020
 • Treking nedotčenou oblastí Dolpo 2020
 • Treking nedotčenou oblastí Dolpo 2020
 • Treking nedotčenou oblastí Dolpo 2020
 • Treking nedotčenou oblastí Dolpo 2020
 • Treking nedotčenou oblastí Dolpo 2020
 • Treking nedotčenou oblastí Dolpo 2020
 • Treking nedotčenou oblastí Dolpo 2020
 • Treking nedotčenou oblastí Dolpo 2020
 • Treking nedotčenou oblastí Dolpo 2020
 • Treking nedotčenou oblastí Dolpo 2020
 • Treking nedotčenou oblastí Dolpo 2020
 • Treking nedotčenou oblastí Dolpo 2020
 • Treking nedotčenou oblastí Dolpo 2020
 • Treking nedotčenou oblastí Dolpo 2020

Nepál – treking nedotčenou oblastí Dolpo

78 800,00 Kč
Nepálský region Dolpo vás okouzlí nejen svou přírodní rozmanitostí, ale také kulturním bohatstvím. Turisté zatím tuto oblast neobjevili v takové míře jako například Everest či Annapúrny a proto zde můžete poznat život nedotčený globalizací, uspěchaným moderním světem a novou technologií. Většina místních obyvatel vede polonomádský život založený na chovu zvěře a zemědělství a vyznává tibetský buddhismus. Tento nepálský trek vede nejrozlehlejším nepálským národním parkem Shey Phoksundo a dojdete také k břehu nejhlubšího jezera Phoksundo. Tato krajina učarovala a inspirovala řadu umělců, můžeme zmínit například knihu „Sněžný levhart“, kterou napsal Peter Matthiessen, či francouzského režiséra a fotografa Erica Valliho a jeho nominací na Oskara ověnčený výpravný film Himalaya Karavana. Trek v této oblasti Nepálu patří k jedněm z náročnějších, protože se zde překonávají dvě pětitisícová sedla a denní převýšení činí cca 500–700 výškových metrů, veškerá vynaložená námaha však určitě stojí za to!V ceně nezahrnuto:30denní nepálské vízum – 50 USD (platí se při vstupu)Náročnost:Jedná se o jeden z náročnějších nepálských treků, denní úseky jsou v rozmezí 6–8 hodin, denní převýšení ↑ 500 m–↑ 700 m. Cestou se přecházejí dvě vysoká sedla – Numa La (5318 m) a Baga La (5190 m). Při tomto treku jednoznačně doporučujeme objednat navíc nosiče (za poplatek 25 USD/den, záleží však na složení dvojic, resp. počtu stanů, 1 nosič zvládne nést max. 20 kg).Velikost skupiny:9–15 účastníků.Poznámka:AKLIMATIZACE na vysokou nadmořskou výšku: Velmi důležitým aspektem při jakýchkoli himálajských trecích je potřebná aklimatizace na vysokou nadmořskou výšku. Na všech našich trasách velmi dbáme na postupnou a pomalou aklimatizaci s více noclehy v určitých výškách, aby i ti, jejichž organismus se přizpůsobuje pomaleji, měli možnost absolvovat plný program zájezdu.Informační schůzka se bude konat asi dva týdny před odjezdem. Zodpovíme na ní vaše dotazy, poradíme, jak si na zájezd dobře zabalit, a připomeneme, na co nezapomenout. Pokud se schůzky nezúčastníte, nevadí – veškeré důležité informace obsahují i podrobné pokyny, které obdržíte e-mailem asi měsíc před odjezdem.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
09.09.20 - 28.09.20 19 78 800,00 Kč
 Odjezd - Příjezdstředa-pondělí
Počet

Program:

1.–2. den

Letecky Praha–Káthmándú. První seznámení s hlavním městem Nepálu a jeho starým centrem: "opičí chrám" Svajambhunáth a náměstí Durbarsquare  s palácem dětské žijící bohyně Kumárí.

3.–4. den

Přesun pronajatým turistickým autobusem do Nepalgunji do jižních Teraí; druhý den přelet do městečka Juphal (2475 m) – výchozí místo našeho treku, odtud trek do Dunai (2140 m). 

5.–8. den

Začátek treku podél řeky Bheri přes visuté mosty a izolované vesnice až do Lingdo (2391 m); dále přes barevná terasovitá políčka v Tarakotu podél říčky Tarap Khola vystoupáme přes Laina Odar (3370 m) a Toltol (3523 m) až do Dho Tarap (4080 m); toto městečko je obehnáno nepravidelnou kamennou zídkou, v jeho blízkosti se nachází velké množství jalovců.

9. den

Aklimatizační den v okolí Dho Tarap (4080 m).

10.–13. den

Treking z Dho Tarap (4080 m) do základního tábora Numa La (4440 m), během cesty se pokocháme zelenými pastvinami na obou stranách řeky, což je v této oblasti raritou. Na jedné straně se nám naskytne pohled na údolí Tarap a na druhé na vrcholky okolních velehor. Navštívíme také buddhistický klášter Chiba sect; další dva dny absolvujeme přechod sedla Numa-La (5238 m) a Baga-La (5190 m); poslední den dojdeme do Ringmo (3641 m).

14. den

Odpočinkový den v Ringmo poblíž jezera Phoksundo, jež je významné nejen díky své rozloze a strategické poloze (každý den odtud odjíždějí karavany do Tibetu), ale také z náboženských důvodů. Na jeho březích se nachází celkem 20 stúp a jedna gompa. 

15.–16. den

Sestup přes Rechi do Chepka (2838 m), v této oblasti se nachází velké množství minerálů, místní věří, že mají léčivou schopnost; další den trek kolem březových hájků do Juphalu (2475 m).

17. den

Let z Juphalu do Nepalgunji a následně let do Káthmándú.

18. den

Káthmándú – prohlídka hinduistického centra Pašupatináth ležícího na březích řeky Bagmatí se spalovacími gháty a posvátným Šivovým chrámem, buddhistická stúpa Boudhanáth. Fakultativní možnost vyhlídkového letu k Everestu nebo individuální návštěvy královského města Bhaktapur .

19.–20. den

Letecky zpět do Prahy.

Ubytování:

Kempy ve vlastních, nebo půjčených stanech

V Káthmándú a v Nepalgunji je zajištěno ubytování v turistickém hotelu ve dvoulůžkových pokojích. Na treku strávíme 8 nocí v jednoduchých, ale čistých, turistických lodžích (pro 2–4 osoby, ve vyšších polohách mohou být i vícelůžkové) a 5 nocí na tábořištích ve stanech zapůjčených CK (po dohodě, a s ohledem na váhu vzhledem k nosičům, si lze samozřejmě vzít vlastní stan, na který jste zvyklí).

Není v ceně:

místní doprava (rikša

nosiči na treku 25 USD/den (1 nosič zvládne nést max. 20 kg)

taxi) během poznávacího programu v Káthmándú asi 15 USD

vyhlídkový let k Everestu asi 200 USD

Strava:

Bez stravy - V Káthmándú se dá snídaně zakoupit v hotelu, večeře pak individuálně v místních restauracích. Na treku v lodžích si lze obvykle vybrat z jídelního lístku (platí pro snídani i večeři, vzhledem k odlehlosti treku a vybaveností lodží však počítejte se skromným výběrem), horká voda je za poplatek. Počítejte s převážně vegetariánskou, poměrně jednotvárnou, ale chutnou stravou. Pije se většinou čaj, dostupné je i pivo a nealko nápoje. Počítejte však s tím, že ceny s nadmořskou výškou stoupají. Při noclehu na tábořištích (celkem 5x) vám zajistíme horkou vodu pro přípravu polopenze Adventura Travel Food.

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.