Krásy Kamčatky
 • Krásy Kamčatky
 • Krásy Kamčatky
 • Krásy Kamčatky
 • Krásy Kamčatky
 • Krásy Kamčatky
 • Krásy Kamčatky
 • Krásy Kamčatky
 • Krásy Kamčatky
 • Krásy Kamčatky
 • Krásy Kamčatky
 • Krásy Kamčatky
 • Krásy Kamčatky
 • Krásy Kamčatky
 • Krásy Kamčatky
 • Krásy Kamčatky

Krásy Kamčatky 2021

79 800,00 Kč
Jako východní výspa Ruska byl tento unikátní pacifický poloostrov po dlouhá léta uzavřen coby strategická oblast nejen pro zahraniční turisty, ale i pro většinu obyvatel bývalého SSSR. Kvůli této izolaci i náročnému terénu si Kamčatka dodnes zachovala rozsáhlá území s neposkvrněnou panenskou přírodou, pyšnící se nekonečnou tajgou a tundrou, řekami plnými lososů, a především množstvím aktivních vulkánů, termálních pramenů a atraktivních sopečných jevů, s kterými se dostaneme do bezprostředního kontaktu.Tento zájezd je turisticky-poznávací variantou naší kamčatské nabídky a spojuje návštěvu těch nejzajímavějších lokalit s občasnou pěší turistikou, přičemž tu náročnější není nutné absolvovat. Trasa nás zavede na sever poloostrova, na náhorní plató pod nejvyšší kamčatskou sopkou Ključevskaja (4750 m), kde v Tolbačinské trhlinové zóně proběhla r. 1975 jedna z nejmohutnějších vulkanických erupcí 20. století a vědci zde testovali legendární lunochod. V druhé části programu navštívíme oblast jižních vulkánů Mutnovskij a Goreli, kde vystoupáme k jejich aktivním kráterům. Chybět nebude ani návštěva etnografického muzea a stylové vesnice Esso, plavba po řece Bystraja či koupání v termálních bazénech. Ochutnáme také pravý kaviár i speciality z vynikajících pacifických lososů a poznáme, co obnáší pravá ruská baňa.Na zpáteční cestě strávíme jeden den v Novosibirsku, třetím největší městě v Rusku a průmyslovém centru celé Sibiře. Abychom mohli vychutnat krásy poloostrova v maximální možné míře, budeme mít téměř po celou dobu k dispozici terénní vozidlo. Společně s českým a ruským průvodcem doprovodí skupinu také kuchař, který bude připravovat po většinu pobytu plnou penzi.Náročnost:Všechny túry a výstupy podnikneme nalehko. Nejdelší túra pouze pro zájemce je celodenní výstup na Ploskij Tolbačik (celkem 25 km / +1500 m relativně pozvolného převýšení), dále polodenní výstupy na vulkán Goreli (celkem 11 km / převýšení +850 m), do kráteru vulkánu Mutnovskij (celkem 8 km / převýšení +350 m) a výlet v dolině Vačkažec (asi 8 km / převýšení +300 m). Fakultativní vulkán Avačinskij má nejnáročnější sklon i terén (celkem 16 km / převýšení +1700 m).Klima:Poněkud drsnější s proměnlivým, často větrným počasím; příznivé teploty jsou zde v létě srovnatelné s jižní Skandinávií.Velikost skupiny:10–15 účastníků.Poznámka:Počítejte s tím, že Kamčatka je dobrodužná oblast, kde nelze vše do detailu předem naplánovat. Částečně bude nutné program přizpůsobovat aktuálním podmínkám – především počasí, momentální vulkanické aktivitě, průjezdnosti závěrečných úseků cest apod.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
07.08.21 - 20.08.21 13 79 800,00 Kč
 Odjezd - Příjezdsobota-pátek
Počet

Program:

1. - 2. den

Letecky Praha – Moskva – Kamčatka, přílet před polednem, transfer do hotelu v přírodní lokalitě u obce Paratunka, oddech a první koupání v hotelovém termálním bazénu, který bude možné využívat po dobu šesti nocí, které zde přerušovaně strávíme.

3. den

Terénním autem k jezeru do kvetoucí doliny Vačkažec a zahřívací pěší výlet k vodopádům a pod stejnojmenný vulkán.

4. den

Celodenní přejezd terénním autem na sever do Kozyrevsku, prohlídka odlehlé vnitrozemské osady, mohutná řeka Kamčatka, panorama s nejvyššími vulkány poloostrova Ključevskaja a Kameň, ubytování v privátních chatičkách, pravá ruská baňa.

5. - 7. den

Náročný terénní přejezd tam a zpět tajgou a výše položenými sopečnými pouštěmi na náhorní plató vulkánu Tolbačik do NP Ključevskaja, cestou brodění řeky a prohlídka řady sopečných jevů Severního vulkanického proryvu – výstupy na menší vulkanické kužely, vývěry horkých plynů, lávové proudy, mrtvý les, lávové jeskyně aj. Zatáboření na dvě noci s večerním zázemím v skromné chatě s kuchyní a jídelnou. Prostřední den možnost výstupu k okraji mohutného vrcholového kráteru vulkánu Ploskij Tolbačik s přechodem čerstvého lávového proudu erupce r. 2013 s unikátní provazcovou lávou. Nejnáročnější túru zájezdu je možno nahradit vycházkou v okolí tábora a v zóně erupce r. 2013 s výhledy na zaledněný Ostrij Tolbačik (3672 m) a další vulkány.

8. den

Osada Esso v malebném Bystrinském NP, obývaná převážně příslušníky původních kamčatských národů – ubytování na dvě noci v hotelu s menším termálním bazénem, prohlídka zajímavého etnografického muzea, odpoledne rafting na řece Bystraja s nenáročnými peřejemi v atraktivních soutěskách.

9. den

Celodenní přejezd zpět do Paratunky.

10. - 11. den

Přejezd terénním vozem přes vyhlídkové Viljučinské sedlo pod vulkán Goreli, zatáboření na jednu noc, dvě polodenní túry a návrat do Paratunky. Přednostně navštívíme efektní barevný Opasnyj kaňon s úvodním téměř stometrovým vodopádem a podnikneme pěší výstup do činné kaldery vulkánu Mutnovskij, kde se ocitneme v bezprostředním kontaktu s velmi působivými sopečnými efekty (pronikavě syčící fumaroly s vývěry páry a plynů, vřící potoky a bublající bahenní kotle, žluté povlaky krystalické síry aj.). Druhý den vystoupíme k vrcholovým kráterům vulkánu Gorelij (1829 m) s jezerem, vývěry horkých plynů a panoramatem okolních sopek. V případě nepříznivého počasí návštěva areálu Mutnovské geotermální elektrárny a nedalekých pramenišť termální vody.

12.-13. den

Závěrečné 2 dny na Kamčatce s dvěma nocemi v hotelu v Paratunce je k dispozici pro fakultativní program dle vašeho výběru. Jsou to vrtulníkové výlety na sever do Doliny gejzírů v Kronocké rezervaci , nejvyhlášenější vulkanické lokality Kamčatky, nebo na Kurilské jezero do Jihokamčatské rezervace  za pozorováním medvědů lovících lososy, mořský lodní výlet po Avačinské zátoce a přilehlém Pacifiku (útesy, ptačí kolonie, tuleni aj.), spojený s návštěvou Petropavlovsku-Kamčatského, a náročný výstup na vulkán Avačinskij (2741 m). Pokud si žádný nevyberete, strávíte jeden den oddechem u hotelového termálního bazénu nebo výletem do města a hlavního kamčatského přístavu Petropavlovsk-Kamčatskij a na pacifické pláže s černým pískem, obklopené skalními útesy. Nevynecháme samozřejmě ani závěrečný nákup rybích specialit (uzení lososi, kaviár, mořské plody) v místní velké tržnici za příznivé ceny.

14. den

Dopoledne se letecky přesuneme do třetího největšího města v Rusku - Novosibirsku. V průběhu 20. století město nabylo na významu a stala se z něj důležitá obchodní a průmyslová tepna. V rámci programu si s místním průvodcem toto nejvýznamější sibiřské město prohlédneme a také zde přespíme.

15. den

Odjezd na letiště, letecky přes Moskvu zpět do Prahy.

Ubytování:

hotely, penziony, chaty, stan

Není v ceně:

na jedny z nejunikátnějších lokalit kamčatské přírody - jejich nedostupnost je vykoupena vysokou cenou (v přepočtu asi 560 nebo 600 EUR za 3 hodiny letu a 3 hodiny pobytu na místě). Výstup na vulká...

Během 12. dne je možné absolvovat dle zájmu jeden ze čtyř následujících programů. Jejich realizovatelnost je závislá na příznivém počasí

ruské vízum – 2700 Kč

zejména u vrtulníků se vždy čeká na povolení vzletu. Programy je třeba si rezervovat předem

platí se po příletu na Kamčatku a v případě jejich neuskutečnění se vrací celá částka. Lodní výlet po Avačinském zálivu Tichého oceánu (v přepočtu asi 60–70 EUR plus dle situace doprava do přístavu...

Strava:

Plná penze - Po 8 dní plná penze, kromě hotelu v Partunce ji připravuje v chutném lokálním stylu kuchařka cestující se skupinou, při pěších výletech jsou někdy obědy formou balíčku. Zbývající 3 dny hotelová polopenze, přičemž lodní i vrtulníkové výlety mají oběd v ceně. V Novosibirsku bude po příletu zajištěna večeře a následující den snídaně. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování a stravování.

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.