Kavkaz a Elbrus
 • Kavkaz a Elbrus
 • Kavkaz a Elbrus
 • Kavkaz a Elbrus
 • Kavkaz a Elbrus
 • Kavkaz a Elbrus
 • Kavkaz a Elbrus
 • Kavkaz a Elbrus
 • Kavkaz a Elbrus
 • Kavkaz a Elbrus
 • Kavkaz a Elbrus
 • Kavkaz a Elbrus
 • Kavkaz a Elbrus
 • Kavkaz a Elbrus
 • Kavkaz a Elbrus
 • Kavkaz a Elbrus

Kavkaz a Elbrus

35 800,00 Kč
Kavkaz patří mezi nejkrásnější pohoří světa. Po solidním aklimatizačním programu v nádherné velehorské přírodě plánujeme výstup na Elbrus – nejvyšší vrchol Kavkazu a Evropy. Program akce je z hlediska techniky pohybu v horském terénu nejnáročnější z nabízených ruských zájezdů. Na druhé straně letecká doprava tam a zpět až na samé úpatí hor a základní tábor v osvědčeném penzionu z něj činí z cestovatelského hlediska velmi příjemnou akci. Velikost skupiny plánujememe 8 až 14 osob se dvěma kvalifikovanými horskými průvodci.Upozornění:Do některých oblastí Přielbrusí je nutné mít pohraniční povolení, na jehož vyhotovení si ruská strana vyhrazuje až 2 měsíce. Z tohoto důvodu je nejzazší termín přihlášení na zájezd právě 2 měsíce před odjezdem.V ceně nezahrnuto:noclehy v penzionu nad rámec plánovaného programu (asi 20 EUR od sedmé noci výše), možnost noclehů v jednoduché útulně na Prijutu 11 (2–3 noci, asi 20 EUR/noc).Náročnost:Výprava je určena zájemcům o vysokohorskou turistiku se solidním vybavením i do případného drsného počasí. Celkové převýšení tras je asi 7800 m, z toho asi 60 % nalehko bez velkých batohů. Pro ledovcový výstup na Elbrus je vhodné mít zkušenosti s chůzí na mačkách (se stoupacími železy).Klima:Kavkaz leží na shodné zeměpisné šířce jako střední Itálie. Léta jsou zde teplá s občasnými srážkami, avšak se vzrůstající nadmořskou výškou teploty prudce klesají, v noci i hluboko pod bod mrazu.Velikost skupiny:8–14 účastníků.Poznámka:Informační schůzka se bude konat asi dva týdny před odjezdem. Zodpovíme na ní vaše dotazy, poradíme, jak si na zájezd dobře zabalit, a připomeneme, na co nezapomenout. Pokud se schůzky nezúčastníte, nevadí – veškeré důležité informace obsahují i podrobné pokyny, které obdržíte e-mailem asi měsíc před odjezdem.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
27.06.20 - 09.07.20 12 35 800,00 Kč
 Odjezd - Příjezdsobota-čtvrtek
Počet

Program:

1. den

Letecky Praha - Minerální Vody, přesun minibusem do doliny Baksan.

2. den

Nákup potravin a propanbutanových kartuší k vařičům; výlet malebnou dolinou Irik.

3. - 5. den

Treking dolinou Syltransu k ledovcovému jezeru Syltran (3180 m), kde strávíme dva aklimatizační noclehy; výstup na lehko na vrchol Syltran (3539 m), následující den přechod přes sedlo do doliny Kyrtyk s výhledy na Elbrus; zatáboření na dvě noci.

6. - 7. den

Aklimatizační výstup nalehko dolinou Subashi, následující den sestup dolinou Kyrtyk do městečka Věrchnij Baksan.

8. den

Lanovkou do svahů hlavního hřebene Kavkazu, výstup na Čeget (3461 m), jezero Donguz Orun, výhledy do efektní severní stěny Donguz Orunu a Nakratau.

9. - 10. den

Lanovkou do svahů Elbrusu, aklimatizační výstupy, tábory postupně v 3700 m a v 4100 m u horské útulny Prijut 11.

11. den

Výstup na Elbrus (5642 m), návrat k Prijutu 11 a sjezd lanovkou dolů.

12. den

Závěrečná túra nalehko dolinou řeky Šcheldy až k čelu ledovce, případně rezerva na Elbrus.

13. den

Přesun minibusem na letiště, letecky zpět do Prahy.

Ubytování:

hotely, penziony, chaty, stan

Není v ceně:

ruské vízum – 2700 Kč

7x polopenze Adventura Travel Food – 1750 Kč

Strava:

Bez stravy - Za příplatek vám rádi připravíme expediční balíček polopenze Adventura Travel Food na dny strávené v přírodě, ostatní účastníci se stravují individuálně. Na letišti před odletem obdržíte stravovací balíček, o který se musíte během zájezdu postarat. Průvodce vám uvaří vodu na přípravu těchto snídaní a večeří, denní volba konkrétního jídla z balíčku záleží na vás.

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.