Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry
 • Přechod kvetoucí Madeiry

Přechod kvetoucí Madeiry

26 700,00 Kč
Madeira představuje díky stovkám kilometrů značených tras turistický ráj. Během deseti dnů přejdeme celý ostrov od východu k západu, a ještě nám zbude čas vykoupat se v oceánu. Přechod Madeiry je koncipován tak, abychom navštívili nejkrásnější místa ostrova, vyhnuli se dlouhým pochodům po asfaltových silnicích a přesunům autobusy. Čeká nás putování panenskou přírodou, vavřínovými pralesy, po starých obchodních stezkách podél levád a zdoláme i nejvyšší vrchol Madeiry. Vlastní stany nám umožní spát na romantických místech bez přítomnosti dalších turistů, kde si plně vychutnáme západy a východy slunce. V polovině našeho putování (stejně jako na začátku a konci zájezdu) budeme mít možnost dobít síly v hotelu Encumeada, doplnit zásoby, osprchovat se a nechat si uvařit výbornou večeři. Poslední den nás čeká odpočinek v krásném hlavním městě ostrova. Tento zájezd představuje perličku pro pravé milovníky přírody.Náročnost:Délka jednotlivých etap se pohybuje kolem 12–16 km.  Je potřeba počítat denně s přibližně 8 hodinami chůze včetně přestávek a v poklidném tempu. Nejnáročnějším dnem je přechod vrcholové části na Pico Ruivo, kde nás čeká 12 km a převýšení 1500 m. Nejdelším dnem je 24 km dlouhá etapa na Ribeiro Frio, zde však jde spíše o rovinatou etapu. Klima:Na Madeiře panuje celoročně stálé jarní počasí, avšak během dne může být velmi proměnlivé, zejména ve vyšších polohách vane často velmi silný vítr.Velikost skupiny:6–8  účastníků.Poznámka:Informační schůzka se bude konat asi dva týdny před odjezdem. Zodpovíme na ní vaše dotazy, poradíme, jak si na zájezd dobře zabalit, a připomeneme, na co nezapomenout. Pokud se schůzky nezúčastníte, nevadí – veškeré důležité informace obsahují i podrobné pokyny, které obdržíte e-mailem asi měsíc před odjezdem.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
04.10.20 - 13.10.20 9 26 700,00 Kč
 Odjezd - Příjezdneděle-úterý
+
13.10.20 - 22.10.20 9 26 700,00 Kč
 Odjezd - Příjezdúterý-čtvrtek
Počet

Program:

1. den

Letecky Praha – Funchal, přesun do nejstaršího obydleného města na ostrově, městečka Machico.

2. den

Caniçal –velrybářské městečno, výhledy na romantické útesy v nejvýchodnějším cípu ostrova Ponta de São Lourenço;začátek putování po obchodní stezce, vedoucí do Porto da Cruz, s výhledem na dramatické severní pobřeží (cca 11 km).

3.–4. den

Přes vyhlídku Portela a pstruží farmu Ribeiro Frio do hornatého vnitrozemí, na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1818 m, cca 23 km), následně pod nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo (1862 m, cca 13 km).

5. den

Pozorování východu slunce z vrcholu Pico Ruivo (1862 m); sestup do sedla Encumeada. Dech beroucí výhledy na mocně působivou velehorskou krajinu. Nocleh v hotelu v sedle Encumeada (cca 12 km). 

6.–7. den

Podél zavlažovacích kanálů,  levád, vavřínovým pralesem  až na náhorní plošinu Paul da Serra a vrchol Pico Ruivo do Paul (cca 11 km). Prohlídka prastarých vavřínů na vrchu Fanal (cca 14 km).

8. den

Sestup do městečka Ribeira da Janela; večerní přesun autobusem rozervaným severním pobřežím do hlavního města ostrova (cca 14 km).

9. den

Funchal – volný den v hlavním městě, slavný květinový a rybí trh v tržnici Mercado dos Lavradores, ochutnávka madeirského vína, městská botanická zahrada a známý „montský tobogan“ – sjezd strmými ulicemi města na dřevěných saních. 

10. den

Letecky zpět do Prahy.

Ubytování:

hotely, penziony, chaty, stan

Není v ceně:

5x polopenze Adventura Travel Food – 1250 Kč

Jednolůžkový pokoj povinný – 1600 Kč

plavba Kolumbovou plachetnicí (35 EUR) tzv. montský tobogan (cca 15 EUR) tradiční madeirský večer (cca 25 EUR) vstup do botanické zahrady (cca 6 EUR) aj.

Strava:

Bez stravy - Za příplatek vám rádi připravíme expediční balíček polopenze Adventura Travel Food na dny strávené v přírodě, ostatní účastníci se stravují individuálně. Na letišti před odletem obdržíte stravovací balíček, o který se musíte během zájezdu postarat. Průvodce vám uvaří vodu na přípravu těchto snídaní a večeří, denní volba konkrétního jídla z balíčku záleží na vás.

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.