Patagonie na kole
 • Patagonie na kole
 • Patagonie na kole
 • Patagonie na kole
 • Patagonie na kole
 • Patagonie na kole
 • Patagonie na kole
 • Patagonie na kole
 • Patagonie na kole
 • Patagonie na kole
 • Patagonie na kole
 • Patagonie na kole
 • Patagonie na kole
 • Patagonie na kole
 • Patagonie na kole
 • Patagonie na kole

Patagonie na kole

69 900,00 Kč
Legendární "Jižní cesta“ začíná na severní hranici Patagonie v Puerto Montt a směřuje dál na jih Chile. Z půlky štěrková silnice vede úžasnou krajinou nedotčené přírody. Během více než tisícikilometrového putování pojedeme kolem neproniknutelných pralesů, vykoupeme se v horkých pramenech, budeme obdivovat rozkvetlé louky i divoké ledovcové řeky a fjordy. Vulkány a horské štíty se sněhovými čepicemi nám budou zdobit cestu směrem k jihu až do travnaté jihoamerické pampy. Po cestě okusíme skvělé chilské pochoutky – bifteky, ryby, sýry, víno… a určitě i legendární pohostinnost Chilanů. Kromě několika málo větších osídlených městeček nás po cestě čeká jen úchvatná příroda a sem tam pár barevných domků v poloopuštěných vesnicích.Silnice Carretera Austral vznikla jako spojnice Patagonie s centrální částí Chile. Vzhledem k obížnosti celého projektu byli na stavbu povoláni vojenští ženisté, kteří vybudovali cestu překonávající mnoho řek, fjordů a horských hřebenů. Oproti prvním představám je nakonec cesta velice málo využívaná automobily a proto se také někdy nazývá nejdražší cyklostezkou na světě. Věci nám poveze doprovodné vozidlo, takže si lépe vychutnáme i občasné terénní záludnosti oné královny mezi silnicemi - Carretery Austral.V ceně nezahrnuto:letecký transport kol - předpokládaný poplatek za leteckou přepravu kola je 200 USDNoclehy a stravování:Ubytování je celkem 13x ve vlastních stanech ve skromně vybavených kempech nebo tábořištích. V některých kempech je možno si dokoupit na vlastní náklady chatičku, ale kapacita nestačí pro celou skupinu. 8x pak budeme ubytováni pod střechou, a to buď v tzv. cabañas (chatičkách) nebo v hospedaje (jednotlivých vícelůžkových pokojích). Pokud bude při leteckém přestupu nutné nocovat v Santiagu, budeme zde nocovat v hotelu (záleží na aktuálním leteckém spojení Balmaceda - Santiago - Praha).Při kempování a tam kde není jiná možnost stravování bude průvodce vařit polopenzi z místních zdrojů - celkem 17x snídaně a 16x večeře. Další 4 snídaně budou poskytnuty jako součást ubytování. Povrch a profil:přibližně stejný poměr štěrkových cest a asfaltu, doporučujeme horské kolo, celkem ujedeme na kole přibližně 1200 km.Průvodce:Průvodce na tomto zájezdu řídí doprovodné vozidlo a připravuje polopenzi.Ondra BrambusVelikost skupiny:7–15 účastníkůPoznámka:Zde si můžete prohlédnout prezentaci fotografií jednoho z účastníků.Naše doporučení:Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnout si ho můžete zde.
Počet
Na skladě není dostatek produktů

Program:

1.–2. den

Letecky Praha–Santiago de Chile–Puerto Montt; sestavení kol a ubytování.

3.–5. den

Cyklistika v NP Alerce Andino, NP Hornopirén, NP Pumalín, městečko Chaitén (památník Carretery); zelené etapy bujnými pralesy podél pobřeží s výhledy na ledovce a bílé vrcholky hor; část trasy po pobřeží, návštěva termálních lázní (180 km/3 dny; žádné dlouhé kopce, ale zvlněný terén, při pobřeží roleta).

6.–11. den

Městečko Chaitén a dále údolím stejnojmenné řeky k ledovci Yelcho přes průsmyk Moraga, podél řek Frío a Palena, kolem jezera Risopatron do "německého" městečka Puyuhuapi, napříč NP Queulat ke stejnojmennému sedlu, kolem vodopádu Garcia, podél řeky Manihuales k jezeru Aguirré Cerda s úžasným výhledem na okolní hory; po silnici vedoucí údolími řek v NP Río Simpson; silnice vede údolími řek, občas vystřílená v kolmých skalách, překonává několik sedel (460 km/6 dní; přibližně stejný poměr šotoliny a asfaltu).

12.–19. den

Město Coyhaiqué (zasloužený odpočinkový den v centru oblasti), po kousku asfaltu vjedeme do sušší oblasti pampy; průsmyk Ing. Ibáñeze (1120 m) - nejvyšší bod naší trasy, výhledy na "skalní zámek" NP Cerro Castillo, kaňony a údolími řeky Ing. Ibáñeze k jezeru General Carrera; krásné etapy okolo blankytně modrého jezera; 30 km cesty vystřílené ve stěně nad jezerem, cíl v Chile Chico; v případě nevyužití časové rezervy též cyklovýlet pampou do Argentiny (500 km/7 dní; okolo jezera po šotolině, zbytek asfalt).

20.–21. den

Trajekt přes jezero General Carrera a dále už jen po asfaltu do Balmacedy (80 km/2 dny).

22.–23. den

Přelet do Santiaga a letecky zpět do Prahy.

Ubytování:

hotely, penziony, chaty, stan

V ceně:

průvodce CK

letenka vč. všech poplatků Praha–Puerto Montt a Balmaceda–Praha v celkové výši 30 000 Kč

všechny trajekty a transfery

doprovodné vozidlo pro převoz zavazadel

ubytování: 2x rodinný penzion

5x chatky

13x kempování

všechny snídaně (celkem 21x)

z toho 17x připravované průvodcem z místních zdrojů

16x večeře připravovaná průvodcem

informační materiály

Strava:

Polopenze - polopenze

Doprava:

Letecky

Odjezdová místa:

Praha

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.