Švýcarsko na kole
 • Švýcarsko na kole
 • Švýcarsko na kole
 • Švýcarsko na kole
 • Švýcarsko na kole
 • Švýcarsko na kole
 • Švýcarsko na kole
 • Švýcarsko na kole
 • Švýcarsko na kole
 • Švýcarsko na kole
 • Švýcarsko na kole
 • Švýcarsko na kole
 • Švýcarsko na kole
 • Švýcarsko na kole
 • Švýcarsko na kole

Švýcarsko na kole

12 990,00 Kč
Horní Engadin, tedy údolí řeky Innu kolem Sv. Mořice, je nejslunečnější částí Švýcarska, kde slunce svítí v průměru 322 dní v roce. Mluví se tu německy, italsky a rétorománsky. V okolí Svatého Mořice se nachází stovky kilometrů cyklistických tras a trailů a oblast tak patří ke špičkovým destinacím pro horskou cyklistiku ve Švýcarsku i v Evropě a to nejen díky vyhlášeným Corviglia trails. Dobře značené trasy vedoucí kolem ledovcových jezer přes sedla do bočních údolí od Innu nabízejí jen pár týdnů v roce možnost projet se tu na kole horskými pastvinami po cestách i pěšinách, kde by čeští ochranáři jízdu na kole jen stěží povolili. Na své si přijdou milovníci horské květeny, zahlédnout můžete kromě několika druhů hořců, protěže a oměje, také sviště, kamzíky či kozorožce. Pojedeme Švýcarským národním parkem, biosférickou rezervací v údolí Müstair až ke klášteru (památka UNESCO) ve stejnojmenném městečku. Švýcarská preciznost je znát nejen v dobrém značení, ale také na perfektně udržovaných horských cestách i pěšinách. Pro ty, kteří si chtějí ušetřit stoupání, je k dispozici řada lanovek a zubaček a také vlaků. Jednou z vyhlídkových železničních tratí Bernina expresu (památka UNESCO) se známým kruhovým viaduktem u Brusia se svezeme ze Sv. Mořice do Tirana. Při cestě navštívíme místa, kam bychom se s kolem nedostali – vyhlídku do údolí Poschiava, kamenné kotle či vrchol Diavolezzy. Ubytováni budeme v hostelu ve Sv. Mořici, vyhlášeném luxusním horském středisku, odkud se dá vyjíždět přímo na trasy na kole i autobusem. V blízkosti možnost přírodního koupání v horských jezerech. Cyklistické dny proložíme výletem vlakem, případně poznáváním některých míst pěšky. Cyklističtí labužníci si jednotlivé trasy mohou samozřejmě prodloužit a zvolit některý z delších okruhů přes horská sedla.Povrch a profil:převážně kvalitní šotolinová cesta, občas asfalt, kopcovitý profil. Pro méně zdatné cyklisty máme každý den lehčí variantu případně s dopomocí lanovky.  Doporučujeme horské kolo, zkušený cyklista zvládne terén i na trekovém kole s vhodnými plášti.Velikost skupiny:25–44 účastníků.Poznámka:Podrobnosti k povinném příplatku za elektrokola naleznete zde.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
24.08.20 - 30.08.20 6 12 990,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpondělí-neděle
Počet

Program:

1.–2. den

Večerní odjezd, noční přejezd do Švýcarska; příjezd do Sv. Mořice (1800 m) výlet k ledovci Roseg (27 km/480 m); možnost koupání v horském jezeře; večer ubytování.

3. den

Na kole ze Sv. Mořice přes údolí Bever k jezeru Suvretta (46 km/1390 m nebo jen 700 m pokud pojedete lanovkou).

4. den

Vyhlídková cesta vlakem Rhétské dráhy po trati Bernina expresu s množstvím tunelů a viaduktů mj. přes kruhový viadukt u Brusia údolím Poschiavo do italského Tirana se zastávkami u kamenných kotlů; prohlídka Sv. Mořice, proslulého zimního střediska na břehu Lej da San Murezzan (Moritzer See) (den bez kol).

5. den

Autobusem do sedla Bernina (2330 m) – sjezd k ledovci Monteratsch a do Pontresiny (30 km), pro cyklistické nenasyty případně velký okruh přes italské Livigno (70 km/1450 m).

6. den

Autobusem do Pass dal Fuorn (2115 m), na kole biosférickou rezervací Val Müstair přes horské vesničky s domy zdobenými sgrafity (23 km/320 m); městečko Müstair se starým benediktinským klášterem.

7. den

Na kole Innskou stezkou průjezd Horním Engadinem ze Sv. Mořice do Zernez (39 km/350 m); možnost prohlídky Domu přírody Švýcarského národního parku; po poledni odjezd, návrat v nočních hodinách.

Ubytování:

Ubytování hotelového typu

Bydlet budeme v hostelu ve 4lůž. a 2lůž. pokojích s palandami a umyvadlem (společné sociální zařízení a WC na chodbě). Vlastní povlečení není třeba, ručníky ano. Kuchyňka, lednička ani rychlovarná konvice bohužel není k dispozici. Vybavenost hostelu: kolárna, recepce/bar, lounge s TV, Wi-fi zdarma.

Není v ceně:

Obsazení 4lůž. pokoje 3mi osobami – 2300 Kč

Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet) – 500 Kč

příplatek za kolo v lanovce/zubačce (asi 6 CHF)

Dvojlůžkový pokoj (osoba/pobyt) – 3300 Kč

Strava:

Snídaně - Snídaně je v ceně ubytování formou bufetu. V místě možnost 4-chodové večeře (18,50CHF). Asi 15 min pěšky obchody (supermarkety, suvenýry) a restaurace (pizza) aj.

Doprava:

Autobusem

Odjezdová místa:

Praha

Beroun

Plzeň

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.

adv-11069-11933002

Parametry

Délka
na týden
Kontinent
EVROPA
Měsíc
2020-srpen
2020-září
Země
Švýcarsko
Aktivita
Jezdit ....na kole putovat a poznávat
Jezdit ....vlakem