Irsko na kole
 • Irsko na kole
 • Irsko na kole
 • Irsko na kole
 • Irsko na kole
 • Irsko na kole
 • Irsko na kole
 • Irsko na kole
 • Irsko na kole
 • Irsko na kole
 • Irsko na kole
 • Irsko na kole
 • Irsko na kole
 • Irsko na kole
 • Irsko na kole
 • Irsko na kole

Irsko na kole

30 800,00 Kč
Opusťme kontinent a pojeďme na ostrov. Zelená země se spoustou hor, ovcí a útesů dotýkajících se moře, tak vypadá Irsko. Čekají nás úzké asfaltové silničky irského venkova, které si přímo říkají o to, aby je člověk projel na kole. Jenom na kole můžete vychutnat pěšinky vedoucí po strmých skalních útesech nad mořem, projíždět malebné vesničky a fotit keltské kříže na opuštěných hřbitovech. V mystickém klášteře Clonmacnois se ve své fantazii přeneseme o mnoho staletí zpět do doby, kdy svatý Patrik dal Irsku jeho symbol – zelený trojlístek. Tu a tam se zastavíme v irské hospůdce, dáme si Guinness a poslechneme si trochu irské hudby nebo se vykoupeme v Atlantiku. Denně ujedeme od 30 do 100 km (záleží jen na vás).Povrch a profil:základní trasy asfalt, variantně možná šotolina, zvlněný profil.Minimální počet účastníků:25Poznámka:Autobusová varianta je delší než letecká, počítá při přejezdu s povinnými 9hod. pauzami řidičů v Anglii na místech, kde bude možné vyjet si na cyklovýlet. Letecká varianta nabízí absolvování programu bez autobusového přejezdu z/do ČR. Jde o individuální cesty bez průvodce CK. Přeprava kol i dalších zavazadel je autobusem se zájezdem, takže vyžaduje jejich dopravení k odjezdu autobusu (2 dny předem) a vyzvednutí při jeho příjezdu.
Počet
Na skladě není dostatek produktů

Program:

1.–2. den

Odjezd ráno (autobusová varianta), noční trajekt do Anglie; přejezd k Eastbourne, možnost cyklovýletu v okolí: Seven Sisters, Beachyhead, či návštěva pobřežního letoviska s koupáním; večer odjezd na trajekt do Irska.

3. den

Přejezd do NP Wicklow Mountains, ubytování v kempu, cyklovýlet v okolí; připojení letecké varianty.

4. den

Na kole z Glendalough do sedla Sally Gap ve Wicklow Mountains (50–70 km).

5. den

Prohlídka kláštera Glendalough, pěší výlet v okolí kláštera (The Wicklow way) ve Wicklow Mountains, (den bez kol); pro zájemce dojezd do kempu na kole (30 km).

6. den

Autobusem do Doolinu, po cestě návštěva nejstarší irské palírny Kilbeggan distillery a slavného středověkého kláštera Clonmacnois, přejezdový den bez kol.

7. den

Fakultativně Aranské ostrovy (Inishmore – Seven Churches, Kilronan) (30km), nebo Mohérské útesy, Ennistimon, Kilfenora (50 km).

8. den

Návštěva Galway, menhiry a dolmeny na planině Burren (Poulnabrone Portal Dolmen), variantně Kilfenora (kostel s vysokými kříži) a výhledy na Aranské ostrovy (35–50 km).

9. den

Přejezd do NP Killarney a cyklistický výlet po okolí: Muckross Garden, Ross Castle, okolo jezera Muckross a návštěva městečka Killarney (20-50 km).

10. den

Cyklistika na poloostrově Dingle: přes nejvyšší silniční sedlo Connor Pass nebo okolo pobřeží - Slea Head Drive a Gallarus Oratory; variantně Stradbally Beach (nejdelší irská pláž), pro zájemce dojezd do kempu (30–100 km).

11. den

Na kole po NP Killarney - Ladies View, Moll's Gap´a průsmykem Gap of Dunloe; fakultativně lze trasu zkrátit výletem lodí po jezeře (60–80 km).

12. den

Zpět do NP Wicklow, po cestě návštěva magického Rock of Cashel a vesničky Blarney (Blarney Castle), přejezdový den bez kol.

13. den

Návrat letecké varianty do Prahy (dle letových řádů), v případě časové rezervy prohlídka města; celý den v Dublinu, fakultativně prohlídka destilerie Jameson nebo pivovaru Guiness, procházka starou čtvrtí v okolí Dublin Castle, nejznámější část v centru města Temple Bar, katedrály Christ church nebo Sv. Patrika; noční přejezd do Anglie trajektem, přejezdový den bez kol.

14.–15. den

Po nočním přejezdu do Anglie strávíme cyklistický den v okolí Canterbury a Sandwich; večerním trajektem z Doveru do Calais; návrat následující den v odpoledních hodinách.

Ubytování:

Ubytování hotelového typu

Bydlet budeme na třech místech: 4x Redcross - stylově zařízené chatky, různé složení lůžek, jedna společná místnost, společné sociální zařízení v kempu, je nutné mít s sebou vlastní povlečení, ručník, deku i polštář; 3x Doolin - stylově zařízené podsadové stany, indiánské týpí, Mongolské jurty, různé složení lůžek, jedna společná místnost, společné sociální zařízení v kempu; 3x Killarney - mobilhomy 3 oddělené 2lůž. ložnice s omezeným úložným prostorem, společná obývací místnost s plně vybavenou kuchyňkou (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) a jídelním koutem, společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); chatky jsou vybaveny polštáři a dekami, ale povlečení a ručníky si prosím vezměte vlastní. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování. Upozorňujeme na omezený počet chatek (samostatných ložnic) pro obsazení třemi nebo dvěmi osobami!

Není v ceně:

NP Killarney - zkrácení trasy na kole výletem lodí po jezeře (asi 15 EUR)

prohlídka destilerie Jameson (asi 20–30 EUR)

výlet lodí na Arranské ostrovy (asi 30 EUR)

Obsazení chatky 2mi osobami – 7500 Kč

prohlídka pivovaru Guiness (asi 25 EUR)

Obsazení chatky 3mi osobami – 2500 Kč

Strava:

Polopenze - Po celou dobu pobytu budou podávány snídaně a večeře, na místě připravované naším kuchařem; stravování začíná večeří 3 den po ranním příjezdu do kempu a končí snídaní 13 den zájezdu.

Doprava:

Kombinovaná

Odjezdová místa:

Praha

Beroun

Plzeň

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz