Jižní Švédsko a Bornholm na kole
 • Jižní Švédsko a Bornholm na kole
 • Jižní Švédsko a Bornholm na kole
 • Jižní Švédsko a Bornholm na kole
 • Jižní Švédsko a Bornholm na kole
 • Jižní Švédsko a Bornholm na kole
 • Jižní Švédsko a Bornholm na kole
 • Jižní Švédsko a Bornholm na kole
 • Jižní Švédsko a Bornholm na kole
 • Jižní Švédsko a Bornholm na kole
 • Jižní Švédsko a Bornholm na kole
 • Jižní Švédsko a Bornholm na kole
 • Jižní Švédsko a Bornholm na kole
 • Jižní Švédsko a Bornholm na kole

Jižní Švédsko a Bornholm na kole

18 990,00 Kč
Jižní Švédsko okouzlí malebnou, mírně zvlněnou krajinou, posetou červenými domky, větrnými mlýny, jezery, lesy a bohatou, tajemnou historií. Najdeme zde nejzachovalejší skandinávská středověká města, hrady a zámky, ale i menhiry z doby bronzové a runové kameny z doby Vikingů. Prolezeme si dřevěnou mechaniku větrných mlýnů a budeme pozorovat zdymadla Göta-kanálu, průplavu spojujícího s pomocí řek, jezer a umělých kanálů Stockholm s Göteborgem. Užijeme si koupání v moři i v jezerech, vylezeme na majáky a pokocháme se výhledem na mořské pobřeží a ptačí rezervace. Navštívíme také dánský ostrov Bornholm, ráj všech dovolenkových cyklistů, s 200 km cyklostezek.Chatky, ve kterých budeme bydlet vždy 3 noci, zpravidla leží na břehu jezera či moře nebo v jejich těsné blízkosti. Kempy jsou velice dobře vybaveny společným zázemím a zejména děti ocení obrovské trampolíny, hřiště a mnoho dalších atrakcí.Povrch a profil:asfalt, výjimečně šotolina, převážně rovinatý až zvlněný profil.Minimální počet účastníků:25
Počet
Na skladě není dostatek produktů

Program:

1.–2.den

Odjezd v pozdních večerních hodinách, noční přejezd na sever do Sassnitz, odtud trajektem na Bornholm; ubytování v chatkách na 2 noci.

3.–4. den

Cyklistika po ostrově Bornholm: koupání, rybářská městečka a udírny ryb, neobvyklé opevněné kostely, lesy a větrné mlýny, výlet na hrad Hammershus, západ slunce na útesech; libovolné trasy dle vlastního uvážení po cyklistických stezkách a klidných silničkách (30–80 km denně); čtvrtý den večer přesun trajektem na pevninu a noční přejezd busem do městečka Gränna.

5. den

Brzký ranní příjezd do kempu u městečka Gränna; dopolední cyklotoulky po okolí - městečko Gränna, proslavené barevnými lízátky; přívozem na pohádkový ostrov Visingsö – bývalé sídlo švédských králů (podle uvážení 20-50 km), přesun busem do kempu; pro náročnější cyklisty možnost dojezdu až do kempu (asi 60 km navíc); ubytování v chatkách na 3 noci, odpoledne prohlídka města Vadstena s vodním hradem.

6. den

Cyklistika malebnou krajinou se zastávkou u runového kamene Rök s nejdelším nápisem, ruiny cisterciáckého kláštera Alvastra v přírodní rezervaci Omberg (35–45 km).

7. den

Cyklistickou stezkou lemující technickou památku Göta–kanál; klášter Vreta Kloster; kaskáda zdymadel Berg u jezera Roxen; návrat autobusem zpět do kempu (35–50 km).

8. den

Ranní přejezd autobusem do Linköpingu, návštěva Gamla Stan (staré město), po prohlídce půldenní cyklistika závěrečné části Göta–kanálu do historického městečka Söderköping (25–35 km), odpoledne přejezd na ostrov Öland; ubytování v chatkách na 3 noci.

10. den

Cyklistika v okolí nejslavnější pláže severního Ölandu jménem Böda Sand, maják Långe Erik, Trollskogen - začarovaný les (30–40 km).

9. den

Öland : na kole ostrovní krajinou: větrné mlýny, letní královské sídlo Solliden s nádhernými zahradami ve městě Borgholm, starověká kruhová hradiště, skanzen Himmelsberga, Kapelludden - ruina kaple svaté Birgity (40–50 km).

11.–12. den

Prohlídka přístavního města Kalmar, vodního zámku a jeho historické části, přesun k menhirům na kultovním místěAles Stenar, noční trajekt z Trelleborgu do Rostocku, návrat v pozdních odpoledních hodinách.

Ubytování:

Ubytování hotelového typu

Bydlet budeme na třech místech: 2x na ostrově Bornholm v Dánsku - jedna společná místnost, 2x palanda, kuchyňský kout, společné sociální zařízení v kempu; 3x Vadstena - jedna společná místnost, 2x palanda, kuchyňský kout, společné sociální zařízení v kempu; 3x na ostrově Öland - jedna společná místnost, 2x palanda, kuchyňský kout, společné sociální zařízení v kempu; chatky jsou vybaveny polštáři a dekami, ale povlečení a ručníky si prosím vezměte vlastní, případně je možné si jej zapůjčit na recepci za úplatu; ve většině kempů jsou k dispozici pro děti trampolíny a dětská hřistě, někdy i bazén. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování. Upozorňujeme na omezený počet chatek pro obsazení třemi nebo dvěmi osobami!

Není v ceně:

Obsazení chatky 3mi osobami – 2500 Kč

Obsazení chatky 2mi osobami – 7500 Kč

Strava:

Polopenze - Po celou dobu pobytu budou podávány snídaně a večeře, na místě připravované naším kuchařem; stravování začíná večeří 2. den zájezdu a končí snídaní v den odjezdu.

Doprava:

Autobusem

Odjezdová místa:

Praha

Ústí nad Labem

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz