Albánie na kole
 • Albánie na kole
 • Albánie na kole
 • Albánie na kole
 • Albánie na kole
 • Albánie na kole
 • Albánie na kole
 • Albánie na kole
 • Albánie na kole
 • Albánie na kole
 • Albánie na kole
 • Albánie na kole
 • Albánie na kole
 • Albánie na kole
 • Albánie na kole
 • Albánie na kole

Albánie na kole

17 990,00 Kč
Albánské Alpy jsou považovány za poslední evropskou exotiku. Svojí nepřípustností a dominantními štíty odpradávna přitahovaly všechny objevitele, kteří nemohli odolat vábení velehorských štítů. Ačkoliv se Albánie nyní otvírá turistům a zlepšuje svoji infrastrukturu, naturel jejích obyvatel a přirozené kouzlo horských údolí zůstalo nezměněné.Pojeďte si s námi udělat vlastní obrázek do své mozaiky poznání, náš zájezd obsahuje bohatý sportovní a přírodu poznávající program! Všechny noclehy jsou se stravováním, což nám umožní proniknout i do některých kulinářských zvláštností místní domácí kuchyně. Reference:Dobrý den, ráda bych se s vámi podělila o radost z poznávacího zájezdu po Albánii z kterého jsem se včera vrátila. Vyšlo nám počasí, sešla se parta opravdu zajímavých a prima lidí, kteří si sedli, bydleli jsme opravdu na dobrých místech v luxusních hotelech, ale hlavně se o nás staral výborný Enea Rafail, který vše zařídil, vyřešil a nastolil v celé skupině na celou dobu zájezdu neskutečnou pohodu. Žádný spěch a přesto jsme viděli hodně, žádný shon a přesto jsme stihli ochutnat jídlo a pití, stále veselo a přesto jsme se dozvěděli strašně moc informací o této zemi. Proto bych ráda pochválila celý zájezd, ale především jeho. Díky.Jolana Vyhnálková, 2018Náročnost:Po celou dobu pojedeme s podporou doprovodného vozidla, které bude přepravovat zavazadla a ve velmi omezeném počtu a v nutných případech i cyklisty – jede se tedy nalehko, ale není možné předem počítat se zkracováním tras popovážením.Povrch a profil:různá kvalita, od asfaltu po kamenité cesty, ve výškách v rozmezí 50–1700 m, v krajině spíše vysokohorského rázu; doporučujeme horské kolo se širšími terénními plášti (využijete i celoodpružené).Klima:Počátek léta s přijatelnými teplotami a dostatečnou vláhou, v horách může být přesto jakkoliv, od velmi příjemného počasí po déšť či velké teplo, v nížinách spíše velmi teplo.Průvodce:Enea RafailVelikost skupiny:25–44 účastníků.Poznámka:Podrobnosti k povinném příplatku za elektrokola naleznete zde. V autobuse jedou společně zájezd do Albánie a do Černé Hory, program obou skupin je úplně nezávislý.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
19.06.20 - 30.06.20 11 17 990,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpátek-úterý
Počet

Program:

1.–2. den

Odjezd dopoledne, noční přejezd do Černé Hory, příjezd do vesničky Gusinje a první cyklistická etapa: nádherné zemní vývěry Alipašini Izvory, na kole přes černohorsko-albánskou hranici údolím řeky Vermoshit do stejnojmenné albánské vesnice a dál, kam až cesta dovolí; nocleh v sedle Lepushë (1360 m) s famózními výhledy na pohoří Prokletije a Komovi (38 km/860 m).

3. den

Nekonečný sjezd kaňonem řeky Cemit přes malebné vesničky Selcë a Tamarë, sedlo Rrapshë-Stare (750 m) na dohled Skadarského jezera, přes zapadlé katolické osady Bratoshi a Kastrati do údolí řeky Prroni i Thate, nocleh v Dedaji (59 km/1200 m).

4.–5. den

Dva dny v NP Theth: z vesnice Bogë příjemné stoupání serpentinami až do sedla Terthores (1680 m) s majestátním výhledem na hřeben Albánských Alp s dominantní Jezerce (2693 m) v pohoří Prokletie; dlouhý sjezd kamenitou cestou přes alpské louky až do vesničky Thethi v srdci NP Theth a nocleh v nezapomenutelných kulisách albánských velehor (45 km/1450 m); další den malebným údolím podél řeky Shalë s kamennými mlýny a bezpočtem možností koupání v azurových tůních; nocleh ve stanu těsně pod sedlem (31 km/1140 m).

6. den

Krátké stoupání do sedla Nicaj Shalë (1220 m) a dlouhý sjezd šotolinou až do soutěsky divoké řeky Kirit; 10 km před Škodrou naložení do autobusu a přejezd k přehradě Komanit na řece Drin (celkem busem 35 km); odpolední koupání v jezeře a v podvečer dojezd na kole vedlejší silničkou klikatící se podél přehrady až do ubytování (celkem 70 km/1400 m). 

7.–8. den

Ráno na kole do přístavu a famózní čtyřhodinová plavba trajektem po přehradním "fjordovém" jezeře v pohoří Spaç až k Fierzë; po vylodění na kole do "kosovského" města Bajram Curri a dále až do divokého údolí řeky Valbonë (43 km/1350 m); další den volné dopoledne v romantickém horském údolí; fakultativně na kole a pěšky k vodopádu u vesničky Rragam nebo ještě dále na nejbližší výběžky Albánských Alp, odpoledne sjezd na kole zpět do Bajram Curri a nocleh (40 km/1000 m).

9. den

Poslední albánská etapa klikatou horskou silnicí nad přehradou Fierzes do Fushë Ares; majestátní výhledy na horské hřebeny a postupné klesání až do údolí řeky Fan (82 km/1770 m); společná večeře a relax ve stylové výletní hospodě; noční přejezd do pohoří Durmitor v Černé Hoře.

10. den

Brzy ráno příjezd do horského střediska Žabljak, ubytování, snídaně a relax; fakultativně: cyklistika v NP Durmitor (trasy variantní dle chuti 40-60 km), půldenní rafting v kaňonu řeky Tary nebo pěší výlet k Černému jezeru. 

11.–12. den

Dopoledne poslední nákupy v Žabljaku a kolem poledne odjezd domů; příjezd následující den brzy odpoledne.

Ubytování:

hotely, penziony, chaty, stan

Je pestré charakterem i kvalitou a odpovídá daným možnostem v regionu: 5x rodinný pension – pokoje jsou vícelůžkové, 1x vlastní stan v NP Thet, 1x hotel v Barjam Curri, 1x improvizovaná noclehárna v kulturním sále přilehlé restaurace. Obecně jsou na trase velmi omezené možnosti ubytování v hotelech, které buďto zcela chybějí, nebo nemají dostatečnou kapacitu, vycházíme z daných možností.

Není v ceně:

Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet) – 1000 Kč

Strava:

Polopenze - V ceně zájezdu je zahrnuta polopenze a to s výjimkou jedné večeře v městečku Barjam Curri (8. den). Zde je totiž mnoho možností od různých kebabáren, pizérií až po luxusní restaurace a každý si tedy může zvolit večeři podle aktuální nálady a chuti. Stravování začíná večeří po první etapě z Černé Hory do Albánie a končí snídaní v den odjezdu.  Snídaně a večeře jsou z místních zdrojů a zahrnují všechny albánské tradiční lahůdky, zejména ovčí sýr, maso, spoustu zeleniny, domácí chléb.

Doprava:

Autobusem

Odjezdová místa:

Praha

Bratislava

Brno

Jihlava

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.