Korsika na kole v pohodě
 • Korsika na kole v pohodě
 • Korsika na kole v pohodě
 • Korsika na kole v pohodě
 • Korsika na kole v pohodě
 • Korsika na kole v pohodě
 • Korsika na kole v pohodě
 • Korsika na kole v pohodě
 • Korsika na kole v pohodě
 • Korsika na kole v pohodě
 • Korsika na kole v pohodě
 • Korsika na kole v pohodě
 • Korsika na kole v pohodě
 • Korsika na kole v pohodě
 • Korsika na kole v pohodě
 • Korsika na kole v pohodě

Korsika na kole v pohodě

16 990,00 Kč
Korsika je ostrovem krásných pláží, průzračného moře a neuvěřitelných přírodních útvarů. Nabízíme  vám zde citlivě namíchaný koktejl cyklistiky, plážování a poznávání. Během deseti dní navštívíme nejvýznamnější korsická města, vychutnáme si nejkrásnější cyklistické trasy a dopřejeme si báječné koupání v moři. Zamíříme do západní a jižní části ostrova, odkud využijeme podpory autobusu do horských sedel a malebnou krajinou budeme sjíždět na kole zpátky k moři. Cestou nás bude provázet všudypřítomná vůně makchie (Napoleon prý jednou prohlásil, že podle ní by poznal svůj rodný ostrov i se zavázanýma očima). Program je koncipován tak, že strávíme vždy tři noci na jednom místě u moře, a můžeme tak vhodně kombinovat cyklistický i relaxační program. Denní výlety s podporou autobusu vycházejí vstříc všem výkonnostním úrovním cyklistů. V září má Korsika optimální klima pro cyklistiku, denní teploty jsou příjemné a silnice nejsou tak plné, jako v letní sezoně.Povrch a profil:většinou asfalt (místy horší kvality, variantně šotolina); kopcovitý profil (základní trasy jsou vždy kratší, převážně z kopce - do sedla vás vyvezeme autobusem, variantní trasy jsou delší, kopcovitější, avšak rozmanitější).Doporučené kolo:silniční (místy asfalt horší kvality), trekingové nebo horské.Minimální počet účastníků:25Poznámka:Individuální stravování – místní restaurace v kempu nebo blízkém městečku, využití společné kuchyňky v bungalovu (možnost nákupu potravin na místě). Díky více dnům na jednom místě lze cyklistiku nahradit odpočinkem na pláži.
Počet
Na skladě není dostatek produktů

Program:

1.–2. den

Odjezd dopoledne, noční přejezd do Itálie; ranní trajekt do korsické Bastie, napříč korsickým národním parkem na západní pobřeží.

3. den

Autobusem do nejvýše položeného sedla na Korsice – Col de Vergio (1477 m) a dále nekonečný 34kilometrový sjezd na kole přes Évisu do Porta (pro zájemce malá zajížďka do kaňonu Spelunca ; fantastické přírodní útvary Calanche, malebná korsická vesnička Piana (50 km).

4. den

Okruh korsickým vnitrozemím přes malebnou horskou vesničku Vico; možnost koupání v řece Liamone, přes Casaglione zpět na pobřeží; odpočinek a koupání na pláži u kempu (50 km).

5. den

Hlavní město Ajaccio, typické korsické tržiště, muzeum a rodný dům Napoleona; odpoledne na kole údolím řeky Taravo (korkové duby, olivy, vinná réva) za prehistorickou kulturou Filitosa až do Propriana (30 km), možnost prodloužení podél pobřeží (57 km).

6. den

Autobusem do nejkorsičtějšího z korsických měst Sartène; na kole k megalitickým památkám Cauria (35 km).

7. den

Autobusem do sedla Col de St. Eustache a odtud na kole svéráznou krajinou s nádhernými výhledy, přes vesničky Aullène, Zonza a Ste. Lucie de Tallano zpět k moři do Propriana (50 km); alternativně přes sedlo s vesničou Arbellara (64 km).

8. den

Bílá perla ostrova Bonifacio (prohlídka města, fakultativní vyjížďka lodí), přejezd autobusem na východní pobřeží (den bez kol).

9. den

Skalní útvary a vodopád Piscia de Gallu, přehrada L´Ospedale, sjezd k moři (35 km); alternativně přes Zonzu a Levii (75 km) nebo okruh z kempu na nejkrásnější pláže ostrova (36 km).

10. den

Autobusem k přehradě L'Ospédale a dále přes sedlo Col de Bavella (1218 m) s bílou madonou, famózní výhledy na všechny strany - skalní scenérie věží Bavella, dohled až na moře; na kole údolím a kolem kaskád říčky Polischellu do Solenzary, možnost koupání (55 km).

11.–12. den

Ranní/dopolední přejezd do Bastie, odpolední/podvečerní trajekt na pevninu, noční přesun přes Itálii a Německo, návrat následující den kolem poledne/odpoledne.

Ubytování:

Mobilhomy

Vždy 3 noci v kempu na jednom místě – 3x na západním pobřeží u Sagone, 3x na jihozápadním pobřeží u Propriana, 3x na jihovýchodním pobřeží u Porto Vecchia. Vybavení bungalovů: 2 oddělené 2lůž. ložnice (1. ložnice oddělené postele, 2. ložnice s manželskou postelí, vlastní povlečení); společný prostor (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem a lůžkem menšího rozměru; společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC). Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Není v ceně:

skupinové slevy)

5 EUR/os

výlet lodičkou pod skalní útesy v Bonifaciu (hodinový okruh asi 17

jednolůžkový pokoj povinný – 5100 Kč

Strava:

Bez stravy - bez stravování

Doprava:

Autobusem

Odjezdová místa:

Praha

Beroun

Plzeň

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz