Španělsko – Andalusie na kole
 • Španělsko – Andalusie na kole
 • Španělsko – Andalusie na kole
 • Španělsko – Andalusie na kole
 • Španělsko – Andalusie na kole
 • Španělsko – Andalusie na kole
 • Španělsko – Andalusie na kole
 • Španělsko – Andalusie na kole
 • Španělsko – Andalusie na kole
 • Španělsko – Andalusie na kole
 • Španělsko – Andalusie na kole
 • Španělsko – Andalusie na kole
 • Španělsko – Andalusie na kole
 • Španělsko – Andalusie na kole
 • Španělsko – Andalusie na kole
 • Španělsko – Andalusie na kole

Španělsko – Andalusie na kole

30 490,00 Kč
Pojeďte s námi na jih Španělska, odvěké křižovatky fénické, římské, vizigótské, arabské, židovské i křesťanské kultury. Ochutnáme sherry i víno z Malagy, tapas, šunku, sýry i plody moře. Projedeme háje olivovníků, borové lesy, ospalé bílé vesničky v sousedství horských velikánů, pulzující historická města, pohádková sídla maurských vládců. Z Gibraltaru možná dohlédneme do Afriky…Naše cyklistické putování zakončíme na prosluněných plážích Středozemního moře. Okusíme poklidné tempo Andalusanů a jejich umění radovat se ze života. Andalusie uzavírá naši evropskou cyklistickou sezonu – prodlužte si s námi léto!Noclehy a stravování:Tento zájezd patří mezi několik posledních evropských zájezdů s ubytováním v kempech ve vlastních stanech. Je to dáno jeho charakterem - jedná se o etapové putování, což znamená, že se téměř každý den přesouváme. Bonusem těchto zájezdů je doprovodný tým, který zajišťuje snídaně (za příplatek večeře). Samozřejmostí je také minibar v podobě teplých i chlazených nápojů.Kromě snídaní zahrnutých v ceně zájezdu si lze přiobjednat i večeře (viz služba za příplatek) připravované naším kuchařem. Jedná se vždy o čerstvé, na místě zakoupené potraviny – např. kuřecí, vepřové maso, ryba, krevety, zapékané brambory, ratatouille, španělská specialita paella,... vše doplněno o čerstvou zeleninu (ovoce) nebo dezert. Pokud této nabídky nevyužijete, můžete si od nás zapůjčit vařič.Zároveň budou každý den k dispozici v dostatečném množství nábytkové sady (lavice + stoly) pro zvýšení kultury stolování a především vašeho pohodlí.V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie soupravy doprovodného týmu, vleku a stravování.Povrch a profil:asfalt a šotolina cyklostezek, zvlněný až kopcovitý profil.Minimální počet účastníků:25Poznámka:Letecká varianta nabízí absolvování programu bez autobusového přejezdu z/do ČR. Jde o individuální cesty bez průvodce CK. Přeprava kol i dalších zavazadel je autobusem se zájezdem, takže vyžaduje jejich dopravení k odjezdu autobusu (dva dny předem) a vyzvednutí při jeho příjezdu.
Počet
Na skladě není dostatek produktů

Program:

1.–2. den

Po poledni odjezd z Prahy do jižní Francie; podle aktuálního počasí cyklo nebo poznávací program a další noc přejezd do Španělska.

3.–4. den

Leteckou skupinu vyzvedneme v Madridu, přejezd do kempu u města Úbeda, ubytování; další den okruh olivovými háji přes renesanční skvosty Úbeda  a Baeza  (35–65 km).

5. den

Cyklovýlet horskými scenériemi provincie Jaén přes přírodní park Sierra Magina (36–80 km).

6. den

Cyklistika v severním podhůří Sierra Nevady, pro nadšence s možností výšlapu po nejvyšší silnici Evropy až do výšky 3398 m na Pico Veleta (35 - 80 km).

7. den

Den bez kol, ale s úžasným poznávacím programem: starobylá Granada, městská čtvrť Albaicín, fakultativně jedinečný arabský sídelní palác Alhambra .

8. den

Okruh oblastí Las Alpujarras, bílé vesničky jižní části Sierra Nevada v podhůří nejvyšší pevninské hory Španělska Mulhacén s fakultativní možností výjezdu až pod vrchol (40-95 km).

9. den

Přejezd do Rondy, odpoledne prohlídka elegantní, historické Rondy, bílého města rozděleného hlubokou propastí řeky Tajo (den bez kol).

10. den

Na kole přes Olveru a kuriózní Setenil, skrz tunely a přes mosty, horskou scenérií na trase bývalé železniční trati po Vía Verde de la Sierra (60-80 km).

11. den

Těžké rozhodování mezi dvěma rozdílnými programy: prohlídka Gibraltaru nebo cyklistika v okolí Rondy - Sierra de Grazalema (50–85 km).

12. den

Cyklopřejezd přes sedlo Puerto del Viente (1062 m) v pohoří Serrania de Ronda (45-75 km) do Ardales.

13 den

Na kole soutěskou Garganta del Chorro s královskými chodníčky do přírodního parku Torcal de Antequera (55-75 km).

14. den

Z přírodního parku El Torcal, plného bizarních skalních útvarů, do přímořského letoviska Málaga (asi 65 km).

15. den

Přejezdový a odpočinkový den: Málaga - prohlídka historického centra, případně koupání v moři; večer odlet letecké varianty a následně noční přejezd do Francie.

16.–17. den

Den v jižní Francii: dle počasí cyklovýlet nebo poznávací program; noční přejezd do Prahy, příjezd odpoledne.

Ubytování:

Kempy ve vlastních, nebo půjčených stanech

Není v ceně:

12x večeře (v kempu, zajištěna kuchařem CK Adventura) – 1800 Kč

Strava:

Snídaně - snídaně

Doprava:

Kombinovaná

Odjezdová místa:

Praha

Beroun

Plzeň

Více informací
na e-mailu:
info@ca-aktivni-dovolena.cz