Pláně a kaňony jihozápadní Francie na kole

17 990,00 Kč
Jde o nový typ zájezdu, jenž se snaží kombinovat výhody cyklistického etapového zájezdu (malé rodinné kempy, poznání větší části daného regionu vlastními silami, svoboda celodenního pohybu na kole individuálním tempem, minimalizace nakládání a vykládání kol) s relativním pohodlím pobytových zájezdů (snížení počtu stavění stanů, možnost vynechat nebo výrazně zkrátit etapu).Budeme kempovat vždy třikrát na třech různých místech a dvakrát strávíme v kempu jen jednu noc (v půlce a na konci). První základna se nachází ve vsi Entraygues-sur-Truyère na soutoku řek Truyère a Lot na jihozápadním úpatí Francouzského středohoří. Navštívíme krásnou středověkou poutní ves Conques, projedeme si malebná údolí obou řek a vystoupáme až na náhorní planinu Aubrac, kde se v městečku Laguiole vyrábí z rohů místních krav střenky ke slavným francouzským nožům téhož jména (prohlídka manufaktury).Za druhou základnu nám poslouží město Millau s nejvyšším mostem v Evropě působivě se klenoucím přes hluboké údolí řeky Tarn, jejímž dramatickým kaňonem (a kaňony řek Jonte a Dourbie) se budeme následující tři dny projíždět. Navštívíme přitom i proslulou sýrárnu ve vesnici Roquefort.Poslední kemp, odkud budeme vyrážet na výlety, leží v kaňonu řeky Dourbie. Vydáme se odsud do monumentálního přírodního amfiteátru Cirque de Navacelles a během královské etapy se pokusíme zdolat nejvyšší vrchol pohoří Cévennes – Mont Aigoual.Závěrečný kemp se nachází na břehu jezera Salagou zalévajícího údolí s červenými útesy. V některém z místních vinařství ochutnáme víno, které se zde hojně pěstuje, a poslední den strávíme buď lenošením na břehu jezera, cyklistikou po okolí, nebo dojezdem k moři a koupáním v jeho vlnách.Ubytování a stravování:Tento zájezd patří mezi několik posledních evropských zájezdů s ubytováním v kempech ve vlastních stanech. Zároveň je ale počet přesunů mezi jednotlivými kempy minimalizován, čímž se šetří čas i práce vynaložené na opakované stavění a balení stanů (3x 3 noci na stejném místě, 2x 1 noc v kempu). Bonusem těchto zájezdů je doprovodný tým, který zajišťuje polopenzi. Samozřejmostí je také minibar v podobě teplých i chlazených nápojů.Jedná se vždy o čerstvé, na místě zakoupené potraviny – např. kuřecí, vepřové maso, ryba, krevety, zapékané brambory, ratatouille, specialita jihozápadní Francie cassoulet,... vše doplněno o čerstvou zeleninu (ovoce). Zároveň budou každý den k dispozici v dostatečném množství nábytkové sady (lavice + stoly) pro zvýšení kultury stolování a především vašeho pohodlí.V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie soupravy doprovodného týmu, vleku a stravování.Povrch a profil:asfalt, převážně zvlněný profil, obtížnost 1–2 se týká převážně kratších variant tras, obtížnost 2 delších variant tras.Velikost skupiny:25–44Poznámka:Podrobnosti k povinném příplatku za elektrokola naleznete zde.
Termíny zájezdů
  Termín Počet dní Aktuální cena  
-
20.07.20 - 02.08.20 13 17 990,00 Kč
 Odjezd - Příjezdpondělí-neděle
Počet

Program:

1.–2. den

Odjezd odpoledne, noční přejezd do Francie  městečka Entraygues-sur-Truyère; na kole údolími řek Truyère a Lot (koupání) s možností vystoupat na vrchol Puy de l’Arbre s nádhernou vyhlídkou do kraje (30/40 km).

3. den

Přes louky a pastviny a lesy kaštanovníků do půvabné středověké osady Conques – důležité  zastávky na pouti do Santiaga de Compostela a jedné z nejkrásnějších vesnic Francie; podél řeky Dourbie a údolím řeky Lot zpět do kempu (60 km).

4. den

Opuštěnými silničkami proti proudu potoků stékajících z náhorní planiny Laguiole; návštěva stejnojmenného slavného nožířství; sjezd přes horské vesničky zpět do údolí Truyère (50/70 km).

5. den

Přes řeku Lot po tisíc let starém mostu z růžového pískovce na pláně kolem městečka Bozouls; úchvatný pohled do hluboké strže, na jejíž druhé straně se tyčí mohutný románský kostel Sainte Fauste. Hustými lesy oblasti Palanges sjezd k jezeru Pont de Salars; možnost zajížďky do historického města Rodez, jež je na seznamu čekatelů UNESCO (60/75 km).

6. den

Kolem jezera Pareloup po náhorní planině Lévezou až na hranu kaňonu řeky Tarn; fascinující výhledy do údolí a následně úžasný sjezd serpentinami až na jeho dno; proti proudu řeky pod druhým nejvyšším mostem světa do Millau (70 km).

7. den

Proti proudu řeky Tarn scenerií jejího stále se zužujícího kaňonu, kolem starých hradů a horských vesniček prudkým stoupáním na náhorní plošinu Méjan; Impozantní výhledy do údolí Tarnu a poté táhlé klesání do kaňonu řeky Jonte, Návrat do kempu (85 km s možností zkrácení).

8. den

Z kempu výšlap na netradiční výhled na viadukt Millau; po pustých pláních sjezd do sýrařské mekky Roquefort-sur-Soulzon, postranními dolinami zpět do hlavního údolí řeky Tarn, proti proudu do kempu (60/75 km).

9. den

Hustými borovými lesy na planinu Causse Noir, do oblasti spektakulárních vápencových útvarů Chaos de Montpellier-le-Vieux; sjezd do údolí řeky Dourbie a proti proudu jejích průzračných vod s možností koupání pod mostem ze 14. století, dojezd do dalšího kempu (50 km).

10. den

Opuštěnou krajinou náhorní plošiny Campestre do městečka Le Caylar s kostelem na skále a výhledem do širého kraje, návrat přes bývalou templářskou základnu Le Courveroitade s dokonale zachovaným středověkým opevněním; pro zdatnější cyklisty cesta údolím řeky Vis až k monumentálnímu přírodnímu amfiteátru Cirque des Navacelles (50/80 km).

11. den

Královská etapa zájezdu. Výšlap na Mont Aigoual (1567 m), nejvyšší vrchol pohoří Cévennes, z nejž lze za jasných dnů pozorovat Pyreneje, Středozemní moře, Alpy i údolí Rhôny; pro méně ambiciózní cyklisty okruh přes planinu Baldits kolem vesnice Cantobre, vystavěné na skalních útesech zpět do kempu (35/75 km).

12. den

Přes náhorní planinu Larzac až na její hranu; možnost navštívit jeskyni Labeil s podzemní řekou, sjezd serpentinami do bývalého římského města Lodève s monumentální katedrálou ve stylu středomořské gotiky; po malých silničkách neobvyklou krajinou červených skal k jezeru Salagou (65 km).

13.–14. den

Poslední den možnost odpočinku na břehu jezera, cyklistika v okolí – Ďáblův most, krásná vesnice St.-Guilhem , jeskyně Clamouse s nádhernou krápníkovou výzdobou, ves Mourèze vystavěná na skalních věžích; či pro zájemce dojezd k moři a koupání na plážích městečka Frontignan (0–55 km); odjezd v podvečer, návrat následující den odpoledne.

Ubytování:

Kempy ve vlastních, nebo půjčených stanech

Není v ceně:

Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet) – 1000 Kč

Strava:

Polopenze - polopenze

Doprava:

Autobusem

Odjezdová místa:

Praha

Beroun

Plzeň

Více informací dostanete na tel. čísle +420478579092 nebo na e-mailu: info@navu.cz

Měli byste vědět, že:
1. Cena, kterou dostanete od nás, bude úplně stejná jako dostanete v cestovce, včetně všech slev.
2. Objednáním zde podpoříte náš web a naši práci, kterou pro Vás děláme.